“Tur të përbashët në kancelaritë kryesore të BE-së”, Rama sërish ftesë Bashës: Shumë e vlefshme nëse pranon për…

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se për hir të çeljes së negociatave me BE-në është i gatshëm që së bashku me liderin e opozitës Lulzim Basha të ndërmerrte një tur vizitash në kancelaritë kryesore europiane.

Pyetje: Keni bërë shpesh apele zotit Basha për të bashkëpunuar për çeljen e negociatave, a do të ishit ju të gatshëm të ndërrmernit një tur të përbashkët me zotin Basha në kancelaritë kryesore të BE-së.

Rama: Ju e dini që unë nuk flas asnjëherë për opozitën në gjuhë të huaj. Kështu që përgjigja ime është shumë e shkurtër, që nuk ka nevojë për përgjigje, pasi patjetër që do të ishte shumë e vlefshme nëse ajo do të ndodhte.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në ““Tur të përbashët në kancelaritë kryesore të BE-së”, Rama sërish ftesë Bashës: Shumë e vlefshme nëse pranon për…”

  1. Unnachvollziehbar says:

    Dhe ne presim qe ky ta ndeshkoje per mekatet qe Basha ka bere ndaj shqipetareve! Deri tani kisha menduar qe ka rrjedhur Ngjela ne ato qe thote por na rezultoka qe paska te drejte.

  2. kenga qe me mungon says:

    Pergjigju Lulezim! E ben dot? Merre rrugen bashke me Ramen si shqiptare te vertete neper Europe; thyeje traditen skllaveruese berishjane qe e katandisi Shqiperine prone te Argites e Zenit dhe kapobandave. Besoj se vetem ne Shqiperi ndodh qe kryetari opozites dhe kryeministri nuk bashkepunojne bashke kur eshte çeshtja per te ardhmen e vendit. Ndersa kur te vije puna per karrike, hani njeri tjetrin, ama jashte Shqiperise duhet te keni nje mendim e nje veprim e mundesisht bashke ne nje avion. Atehere do fillojne te besojne shqiptaret te gjithe tek kryetari opozites apo dhe i pozites.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *