Eurodeputeti Kukan uron publikisht Majlinda Bregun për postin e ri: Mezi po pres bashkëpunimin

Eurodeputeti Eduard Kukan ka përshëndetur votëbesimin e ish-ministres së Integrimit Majlinda Bregu në postin më të lartë për Evropën Juglindore.

Diplomati i lartë i BE-së ka uruar Bregun përmes një postimi në rrjetin social Twitter duke theksuar rëndësinë që ka detyra e  sekretares së përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Ai shton se pret që mes tyre të ketë bashkëpunim pozitiv mbi proceset integruese.

Urime Bregut për detyrën e re të sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal”,  ka shkruar ndër të tjera Kukan.(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Eurodeputeti Kukan uron publikisht Majlinda Bregun për postin e ri: Mezi po pres bashkëpunimin”

  1. Fire says:

    Mezi presin ti heqin ndonje te” holle ” , sinqerisht e kane qe mezi presin te bashkepunojne ?? Cdine me teper europianet per Majlinden dhe nuk e dime ne ?? C`probleme europiane dhe rajonale do zgjidhe Majlinda ?? Majlinda qe pjese e bandes famekeqe Pd + Sali Berisha + Luli , kur e ndrgshoje DNA -ne e saj ??? Kur u be europiane qe ne nuk e morem vesh ?? Brenda ne PD qe , dinte progdamin e saj me renje e dhemballe , qe PD-ja qe eshte dhe ka per te qene me ruset , c`pordhe me rigon na shesin ?? Shikoni kur te kerkojne dhe Grida Sumen , degjuan per Griden qe te ngjitet si anakonda dhe e kane bere gatin postin ne Europe , a pidh te semes c`jemi ne shqipot dru me pre , u ngopem me luge bosh ………fluturon gomari ?? Fluturon themi ne shqipot ……..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *