Ja sistemi kriminal i Armando Dukës: Andi Koçi llogaritar në biznesin e një prej zyrtarëve të FSHF, shihni ç’turp

Nga Erjon Braçe

Shihni çfare turpi!

Andi Koci llogaritar ne biznesin e nje prej zyrtareve te fshf ne pronen e FSHF!

Ja sistemi kriminal i Armand Dukes!

Kam patur gjithnje interes te di se cfare bejne ne jeten tjeter,
ate pertej arbitrimit, gjyqtaret qe arbitrojne garat e Superliges, pune e cila i ka bere kaq pa integritet, dinjitet, te perdorur deri shkaterrim te nje gare, paracaktim te saj.

Kurre nuk jam marre te mesoj per kete;

mbase inati ka dale te nesermen dhe kam harruar.

Por Andi Koci me shty te mos harroj kete here.

Ne vitin 2013-te, FSHF-biznesi personal i Armand Dukes, i ka dhene ne perdorim njerit prej nepunesve te saj- atekohe me rroge tani e ka te kontraktuar, kompleksin stervitor te ekipeve kombetare ne Kamez.

Ai e ka edhe sot per nje qellim te mire mbase, Akademi Futbolli por me pagese per femijet e te rinjte dhe, qira per FSHF.

Andi Koci-gjyqtar ne garat e futbollit te organizuara nga po e njejta FSHF eshte llogaritar i ketij “biznesi jo fitimprures”.

Mu deshen pak minuta te mengjesit te sotem per te mesuar kete fakt!

E kuptoni?

FSHF-biznes personal i Armand Dukes, merr para nga UEFA dhe nderton kompleksin stervitor te ekipeve kombetare,
ja jep me qira njerit prej punonjesve te saj atekohe dhe aktualisht dhe ky, merr llogaritar ne kete “biznes jo fitimprures”
Andi Kocin- gjyqtarin qe duhet te jete teresisht i paanshem dhe i pandikueshem ne gjykimet e tij te garave nga FSHF!

A ka me skandal se kaq?!

Urdheroni e me thoni!

Ky njeri qe paguhet ne kete menyre nga nje prej zyrtareve te FSHF, a mund te jete jashte ndikimit te saj ne gjykim?

Ndikim them une, urdherim eshte troc!

E kuptoni se nga vijne gabimet e Andi Kocit sipas atij planit te hartuar nga Armand Duka, egzekutuar nga Ilir Shulku e sipas te cilit dihet kampioni, vendi i dyte, i trete, kush bie nga Superliga, kush fiton Kupen e Shqiperise?!

E kane te punesuar keta, Duka dhe nepunesit e tij, i kane rrogen ne dore keta, e kushtezojne keta!

Ky eshte Sistemi!

Eshte kriminal sa s’ka ku te shkoje me!

Andi Koci shkruante sot se nuk e kuptonte clloj njeriu isha une!

Natyrisht qe do ishte fyerje per mua te me kupto ky, nje arbiter pjese e nje sistemi kriminal qe paravendos garat,
tallet me djersen e futbollisteve ne fushe, pasionin e njerezve ne stadium, miliona te tjereve para ekranit, thjesht dhe vetem sepse paguahet ne jeten tjeter po nga zyrtaret e FSHF!

Ky sistem duhet shkaterruar!

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...