Ja sistemi kriminal i Armando Dukës: Andi Koçi llogaritar në biznesin e një prej zyrtarëve të FSHF, shihni ç’turp

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Nga Erjon Braçe

Shihni çfare turpi!

Andi Koci llogaritar ne biznesin e nje prej zyrtareve te fshf ne pronen e FSHF!

Ja sistemi kriminal i Armand Dukes!

Kam patur gjithnje interes te di se cfare bejne ne jeten tjeter,
ate pertej arbitrimit, gjyqtaret qe arbitrojne garat e Superliges, pune e cila i ka bere kaq pa integritet, dinjitet, te perdorur deri shkaterrim te nje gare, paracaktim te saj.

Kurre nuk jam marre te mesoj per kete;

mbase inati ka dale te nesermen dhe kam harruar.

Por Andi Koci me shty te mos harroj kete here.

Ne vitin 2013-te, FSHF-biznesi personal i Armand Dukes, i ka dhene ne perdorim njerit prej nepunesve te saj- atekohe me rroge tani e ka te kontraktuar, kompleksin stervitor te ekipeve kombetare ne Kamez.

Ai e ka edhe sot per nje qellim te mire mbase, Akademi Futbolli por me pagese per femijet e te rinjte dhe, qira per FSHF.

Andi Koci-gjyqtar ne garat e futbollit te organizuara nga po e njejta FSHF eshte llogaritar i ketij “biznesi jo fitimprures”.

Mu deshen pak minuta te mengjesit te sotem per te mesuar kete fakt!

E kuptoni?

FSHF-biznes personal i Armand Dukes, merr para nga UEFA dhe nderton kompleksin stervitor te ekipeve kombetare,
ja jep me qira njerit prej punonjesve te saj atekohe dhe aktualisht dhe ky, merr llogaritar ne kete “biznes jo fitimprures”
Andi Kocin- gjyqtarin qe duhet te jete teresisht i paanshem dhe i pandikueshem ne gjykimet e tij te garave nga FSHF!

A ka me skandal se kaq?!

Urdheroni e me thoni!

Ky njeri qe paguhet ne kete menyre nga nje prej zyrtareve te FSHF, a mund te jete jashte ndikimit te saj ne gjykim?

Ndikim them une, urdherim eshte troc!

E kuptoni se nga vijne gabimet e Andi Kocit sipas atij planit te hartuar nga Armand Duka, egzekutuar nga Ilir Shulku e sipas te cilit dihet kampioni, vendi i dyte, i trete, kush bie nga Superliga, kush fiton Kupen e Shqiperise?!

E kane te punesuar keta, Duka dhe nepunesit e tij, i kane rrogen ne dore keta, e kushtezojne keta!

Ky eshte Sistemi!

Eshte kriminal sa s’ka ku te shkoje me!

Andi Koci shkruante sot se nuk e kuptonte clloj njeriu isha une!

Natyrisht qe do ishte fyerje per mua te me kupto ky, nje arbiter pjese e nje sistemi kriminal qe paravendos garat,
tallet me djersen e futbollisteve ne fushe, pasionin e njerezve ne stadium, miliona te tjereve para ekranit, thjesht dhe vetem sepse paguahet ne jeten tjeter po nga zyrtaret e FSHF!

Ky sistem duhet shkaterruar!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

23 komente në “Ja sistemi kriminal i Armando Dukës: Andi Koçi llogaritar në biznesin e një prej zyrtarëve të FSHF, shihni ç’turp”

 1. Zigur Qarri says:

  “Ky sistem duhet shkaterruar”;-thote Braçe!!!Po me sistemin politik,çfar duhet bere?
  Ham,ham,ham…ke bere gjate gjith karrieres politike,dhe akoma vazhdon!
  Nese beson ne vertetesine e akuzes tende,duhet ngresh padi per Duken,dhe nese akuza
  jote bie poshte,dhe nese do e kishte vertete Shtet mor halabak,ti duhet te denohesh.
  Sepse ka njerez si ty ne politiken shqiptare,aksidentalisht jo prej meritave,eshte
  Shqiperia vend numuro prej 28 vitesh.

  1. Vlonjati says:

   Po ik o zigur, se ma aq lek sa ka bere Don Duka spyet jo per gjyqtar po as per mu e per tu o mavri me boj

 2. Tutu says:

  Erjon je bere si majmun… po frike se te pranon kopshti zoologjik..

  1. Kaci says:

   Po ti TUTU KUTUNJU sa lek te ka paguar duka per shar erionin …. o llum

 3. Ben says:

  O Eriono,je bo si gore.Po shoh qe e di çdo gje,si, sa,ku,kur u ble gjyqtari,ndeshja,portieri etj.Vetem Partizani dhe ti jeni ne rregull.Si e ke ndrit ne politik po e ndrit edhe ne sport.

 4. Zorro says:

  Nuk e shkaterron dot o Brace,se keshtu funksionon kudo ne Shqiperi edhe ne shtetin qe eshte padron partia jote dhe e imja deri dje.
  Na e keni nxjerre nga zemra Shqiperine se pervec emrit shqiptar nuk na lidh me me kete prone private te politikaneve,hajduteve dhe krimineleve.
  Bredh neper bote Rama duke tundur flamurin e negociatave,por para se t’u kerkoje europianeve te fillojne negociatat me Shqiperine,duhet ta beje kete pune vete Rama dhe rrogtaret e tij antishtet,qe te hapin negociatat me shqiptaret.
  Sot ne Shqiperi nuk ka vend ku te ankohesh dhe te te japin te drejte sipas ligjeve.
  Sot ne zyrat e shumta te ankesave dhe gjoja te maredhenieve me publikun jane punesuar vetem karagjoze,qe as Portokallia nuk i pranon.
  Nje shtet totalisht i kalbur antipopullor.
  Dhe kete po ia thote nje njeri qe ka wene deri dje antar i PS, sepse Rama e ka rrenuar totalisht ate sic beri Berisha me PD.

  1. E says:

   Mirë atëhere tju rrojë Duka me gjithë ju hajdutët takohemi pas vetingut

 5. Kellira says:

  Brace ke te drejte po nise nje here me ate puseten e mutit qe quhet Parlament.
  Aty buron i gjithe muti qe po na mbyt.

 6. Paqesori says:

  Z, Erion…lexoi dhe keta komentuest e shkrimit tend…nuk jane injorante qe duan te te perbaltin, jo !
  Jane pjese e grupimit. kane ngrene dhe keta nga nje luge corbe …dhe duhet te vjellin ndonje kafshate mbas cdo shkrimi tend qe te mos ta vjellin te teren para urdheruesit te tyre !
  Halabake !

 7. AZ... says:

  Cfare ti thuash, cfare ti besh Fatos Nanos qe te futi ty dhe pallen e librazhdit ne politike dhe edvini qe ju mban akoma se ju qe te dy ini per te mbledhur kanace

 8. Milan says:

  T’ja rruani Erionit o llumi shoqerise

 9. albaniafirst says:

  Nuk e njoh fare zotin Erion Brace, por nuk e marr vesh urrejtjen qe shprehet nga disa komentues kunder tij, vetem e vetem se po sjell nje fakt nga korrupsioni FSHF-se.
  Ne vend qe te shqetesohemi per maskaralleqet e klanit Duka ne kurriz te futbollisteve tane, qe sjell pasoja negative ne imazhin tone si komb, por edhe ne nivelin e futbollit ne vendin tone, merreni me fyerje personale deri ne vulgaritet. Ne se keni njohuri qe kundershtojne theniet e Braces, me mire i thoni ato qe te informohet sakte publiku dhe te demaskohen genjeshtaret.
  Per te thene te verteten, kam degjuar shume akuza drejtuar zyrtareve te FSHF per rryshfete deri edhe nga lojtaret shqiptare qe luajne me Zvicren apo me gjere.

 10. BRSS says:

  DUKA DO SHKOJ NE PIDH TE ROBEVE BASHK ME JU SUMQIRA QE HANI PERSHESH MOS U MERZITNI AVASH

  1. Lushnja says:

   Ik ore bythqir DUKA ESHTE NE RREGULL JU JENI CA BYTHLEPIRES TE ERION PLESHTIT BRACE ..IK MORE QELBESIRA TE RIPJELLJES

 11. optimus says:

  Don Duka po behet shume i diskutuar jo vetem ketu ne web po gjithandej, sado te perpiqet brace me shok… i ka futur tentakulat aq thell sa as vet si di ku i ka cuar…

 12. alesia says:

  Armando Duka je nje DON i vertet, leje ca thot erioni, ti vazhdo me punen tende na jep ca ndeshje se jemi keq na leket, ka rene EUR shum

 13. ardian says:

  Bravo Erion, nxirrja te palarat ketyre legenave heret a von do shkojn ne burg.

 14. Ester says:

  Z. Erion, jam nje fanse e futbollit shqiptare por FSHF-ja po e degradon futbollin ne ate pike qe sbesoj se ekipet tona do mundin te kene suksesin e ekipeve te fqinjve tane fundja. Me vjen keq qe njerez si Armando Duka dhe stafi i tij, e kane kthyer ne biznes duke bere trukime skandaloze qe na bejn te humbasim edhe perpara kundershtarve me te dobet ne rajon e me gjere. Jam nje dashamirese e futbollit shqiptare prej vitesh dhe me vjen shume keq kur degjoj histori te ngjashme me keto qe denonconi. Shpresoj te gjeni dhe te krijoni mekanizmat e duhur ne spastrimin e nevojshem qe i duhet Futbollit shqiptare.

 15. Vito Kermilli, shoku i Nikos says:

  Kato Vora Albania shpk
  Firme e perbashket e Armand Dukes me sponsoret e ekipit kombetar eshte skandal me i madh se ky qe thote Brace.

 16. Agim says:

  Ju qe shani Erionin dhe Mero Bazen, jeni të paguarit ose mercenarët e Don korrleone Duka! Jeni pasiva dhe me të ndyret meshkuj! Jeni nje tufe maskarenjsh sa ndyhen germat e alfabetit nga emrat tuaj! Duke e ka kthyer ne çerdhe kusarie dhe krimi.Por do ta ket fundin ky llum i llumit ! Do ta kete
  Dhe ahere ju do mbeteni bajga udhës ndyre te mafjozit Dallkauk -Duka!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *