Zhdukja misterioze e këshilltarit të Dritan Priftit, bashkëshortja kërkon ‘shpalljen të vdekur’

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Rreth 8 vjet pas zhdukjes në mënyrë misterioze të Eduart Belegut, bashkëshortja kërkon zyrtarisht shpalljen e tij të vdekur.

Kërkesa është publikuar në Fletoren Zyrtare dhe i është drejtuar Gjykatës së Tiranës.

“Shtetasja Ilirjana Belegu, e datëlindjes 2.7.1969, kërkon pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor. Tiranë, shpalljen të vdekur të shtetasit Eduart Belegu, i datëlindjes 21.2.1963”, thuhet në kërkesë.

Belegu humbi kontaktet me familjen e tij më 28 prill të vitit 2010 dhe që prej atëherë nuk dihet asgjë për të.

Belegu ishte këshilltar i ish-ministrit të Ekonomisë Genc Ruli dhe ish-ministrit tjetër të Ekonomisë, i ndjeri Dritan Prifti.

Para se të zhdukej, Belegu u arrestua nga policia për disa çështje të një biznesi privat.

Hetimet nuk kanë zbuluar asgjë deri më tani rreth zhdukjes së tij.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

15 komente në “Zhdukja misterioze e këshilltarit të Dritan Priftit, bashkëshortja kërkon ‘shpalljen të vdekur’”

 1. Sit back and relaks says:

  Ne aruba e keni

  1. mafja says:

   Viktima e rradhes te klanit mafjoz Berisha-Meta.

   1. ben says:

    mafja-po ta njihje Eduard Belegun nuk do ta kishe te veshtire te kuptoje se ishte vec nje mascara ordiner. Me siguri pislleqet qe ka bere ja kane marre jeten.

 2. Lani says:

  Ilir meta e ka vrare ajo dihet

 3. Shqiptari nga Kosova says:

  Mos ka dal gje per gjah..!

 4. Nuk e besoj nuk ndodhin kto gjera ne shqiperi mos na ngaterroni me gjermanin ne jemi vendi i ligjit i rendit dhe i vlerave demokratike eshte lajm i rrem

 5. Arber Diaspora says:

  Viktime e krimit te organizuar qe qeveris ate vend te harruar nga Zoti! Krim i organizuar i mbeshtetur e i ushqyer nga vet njerzit bageti e shtaze qe ne nje ane ankohen e nga ana tjeter u kthejn prapanicen qeveritareve horra e u thone na. Njerez qe s’jan te zotet te kerkojn te drejtat me minimale nga perfaqesuesit e tyre ne at qeveri te krimbur nga korrupsioni, krimi, e banaliteti. Ptu, turp e faqja e zeze!

  Ne Aruba esht thot ai beqiri. Pse mor i mjer e gjykon tjetrin pa e njoftur? Ate e kan rrembyer ne mes te dites pa pik frike nga shteti e ligji, se jan vet shtet mor qen. Ai ka len mbrapa femijet bebe e gruan mor zagar. C’Arube mor pleher!

  Te femijet e vet u dalte e me keq atyre qenieve nen-njerezore qe ia moren jeten ati te shkreti! As mundesine per ta varrosur si njeri nuk ia dhan familjes se vet! Zoti esht i madh e punon ne menyra misterioze! Zot vi drejtesi ne at vend te humbur, se per ato njerez pus e me pus do behet!

  1. ben says:

   Arber diaspora-une e kam njohur personalisht Belegun. Ne se e kane rrembyer, me siguri jane ish bashkepuntoret e tij ne pislleqet qe ka bere.

 6. Shaba says:

  Zhdukja e nje te arrestuari, pa as nje gjurme nuk mund te jete misterioze, por e sajuar me marifet qe te duket misterioze. Ai ka vendosur te humbas pergjitjemon duke bere operacion te theksuar fytyres dhe prezantim me emer tjeter biografi fallco dhe gjendje civile te regjistrur diku. E shoqja te kerkoje divorc per shkak te largimit pa adres dhe ta mbyll. Ajo fsheh dicka qe kerkon te jete e veja e tij.

 7. Ed Manushi says:

  Çun persembari. Po paguan kusuret e te tjereve. Kishte alamet aktivitetesh dhe shkon futet ne politik me LSI . Pastaj me kromin me italianet. Shto dhe Ilir Meten e Priftin. Shpresoj që Edi te jetë diku ne Karaibet. Gjalle. Dhe psikoanalistja te marrë pasurite ketu dhe ti gezoje me kalamajte.

  1. ben says:

   O Ed Manushi-“cun par se mbari” thua zotrote qe “ksihte biznese”. Po keto biznese si I krijoi Edi? Ishin ato te “kromit” qe e bene Edin miljoner. Kerkojani Edin Banzatos apo dhendrit te tij, Alexander Xeka-s apo Mairo Apolon-it. Meta eshte hajdut por jo kriminel.

 8. BRSS says:

  PYESNI ILIRIN PER KETE PUNE SE E DI AI SHUME MIRE

 9. Likja i paster si m ti says:

  Mos tju shkoje mendja te likja i mones se jane te paster si kokrra e mutit Prandaj pyesni balilin qe e mban likja ne shtepine e vet se ai co ku din

 10. nuk kam faj une says:

  Mua mu duk arsyetim i drejte i komentuesit Shaba dhe Ed Manushi: te beje divorcin dhe kaq. Se pastaj do te ndodhi si me ate rumunin qe gjykata e kishte vdekur kur ai ishte ne emigrim dhe kur u kthye, gjykata i thosh qe ti je i vdekur e nuk e pranonte qe ishte gjalle. Se çfare nuk ndodh sot me verdiktin e gjykatave qe u kane dhene kaq komptenca e ajo i thote personit qe je i vdekur kur ai eshte perballe i gjalle.

 11. Taku says:

  PYESNI LIKE FLORIRIN,,,,DO TA KETE CUAR QE TU RUAJ FLORITE AJE KU I KA FUT LIKJA,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *