FOTOT: Artistët protestojnë përballë Bashkisë Tiranë për Teatrin Kombëtar, Hado: Vendimi s’ka lidhje

Disa prej artistëve që kanë kundërshtuar projektin për rindërtimin e Teatrit Kombëtar, janë grumbulluar sot para Bashkisë së Tiranës për të protestuar.

Gjatë mbledhjes së sotme, është marrë vendimi lidhur me këtë çështje pa praninë e këshilltarëve të opozitës të cilët zgjodhën ta bojotojnë.

Ndërkohë, nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Abaz Hado ka sqaruar se asnjë prej projektvendimeve që janë sot në rendin e ditës të Këshillit Bashkiak nuk ka të bëj dhe nuk trajton ccështjen e truallit të Teatrit Kombëtar.

2 komente në “FOTOT: Artistët protestojnë përballë Bashkisë Tiranë për Teatrin Kombëtar, Hado: Vendimi s’ka lidhje”

  1. ledia says:

    Nje tufe parazitesh pijanece

  2. Bureto says:

    Kush mund të na thotë sa artistë/aktorë ka Shqipëria? Mua mu duk (i pashë dhe live kur kalova rastësisht andej) se së bashku me kameramanët dhe gazetarët nuk e kalonin numrin 30! Dhe për më tepër nuk pashë aty ndonjë aktor/aktore të njohur dhe me peshë në publik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *