Portalet pranë PD-së: Rama darkoi vetëm me Fugën e Ballën në Berlin, deputetët gjermanë e braktisën për shkak të restorantit të shtrenjtë (por i referohen një njoftimi… të PD-së)

Në disa portale pranë opozitës, është publikuar një lajm sipas të cilit, kryeministri Edi Rama kishte ftuar për darkë disa deputetë gjermanë të CDU/CSU.

Sipas këtij lajmi, deputetët gjermanë kanë refuzuar të marrin pjesë në darkë, për shkak se restoranti që kishte zgjedhur Rama ishte shumë i shtrenjtë.

Por, lajmi është qesharak, pasi i referohet një njoftimi të shpërndarë nga Partia Demokratike e Shqipërisë.

Me vendim të grupit parlamentar CDU/CSU, asnjë deputet i partisë së Merkelit në darkë me Edi Ramën të martën, 24 prill.

Kryesia e Grupit Parlamentar CDU/ CSU u mblodh si rregullisht të hënën pasdite në Bundestag.

 Një nga çështjet që diskutoi ishte edhe sulmi i mediatik plot fyerje e shpifje personale e familjare ndaj deputetit Krichbaum, i cili eshtë edhe kryetar i Komisionit për Europën.

Vendimi i kryetarit të Grupit Volker Kauder, person shumë i afërt me Merkel ishte i prerë: asnje nga deputetët e grupit CDU/CSU nuk do të jetë në darkën e shtruar nga Kryeministri Rama në China Club me rastin e vizitës së kryeministrit.

Edhe përzgjedhja e restorantit, ndër tre më të shtrenjtët në qytet, u shoqërua me habi dhe komente kritike. Të ftuar në darkë ishin vetëm deputetë të CDU/CSU, ndaj pas bojkotit të plotë nga ana e tyre, Rama darkoi vetëm me Fugën e Ballën në restorantin e shtrenjtë”, thuhet në deklaratën e PD-së, shpërndarë për mediat e saj, të cilat më pas e kanë shitur atë si lajm.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Portalet pranë PD-së: Rama darkoi vetëm me Fugën e Ballën në Berlin, deputetët gjermanë e braktisën për shkak të restorantit të shtrenjtë (por i referohen një njoftimi… të PD-së)”

 1. Taku says:

  Formulues zhurmash Dr Klevis Balliu, çuni i paçëngrenesit.

  1. Kujtimi says:

   PD nje grup BANDITESH
   Ska si te flasin ndryshe
   E mjera shqiperi me keta huligan

  2. Toni says:

   Pellcisni mbeturina. Beni paf! Rama nuk ka lene kancelari europiane pa vizituar dhe lideri tuaj te ndyre (Sali esadistin) nuk e ftonte njeri. I mbyllen dyert, ndersa Ramen e presin me ceremonira ushtarake dhe me te gjitha nderet qe i takojne nje kombi. E crendesi ka se ku e hengri darken kur u prit nga cdo institucion gjerman qe nga Bundestagu e deri te shtepia e kancelares plus deputetet. Po vdisni nga marazi qe Rames i behet nje respekt i tille. E meriton sepse na ka paraqitur me dinjitet dhe na nderon te gjitheve kur enderojne ne pritje. Faleminderit z. Rama qe na ke ngritur koken sepse haleja e serbit na e kishte futur koken ne hale me poshtersite qe beru kunder vendit dhe shqiptareve. Iken kohet kur degjoje vetem vrasje politike, vjedhje masive, shperthime e vrasje te qytetareve. Ec perpara z. Rama sepse ne te mbeshtesim. Edhe njehere FALEMINDERIT per gjithcka!

 2. Timi says:

  Qajini hallin Edit ju o llaxoret e PD. Jeni bere te gjithe zi nga suksesi i tij….hani m..
  Ai sapi takoi Merkelin…

 3. E dija te zgjuar por qenka budalla po ke kujton se po genjen ai nard ndoken apo artur xhejin qe i gjen te qoftet ter diten ky ja fut vetes plus te gjith e dim qe i kan kerkuar koken e sajmir tahirit te dali dhe ta thot publikisht mos te hesht

  1. Vari lesht says:

   PO TE LEXOSH KATUNARIN APO ALPININ DIXHITAL,,,, TE SALUT ,,,,KA RREZIK TE THONI QE EDI RAMA KA NGEL ME BARR DHE SE SHPEJTI DO TA ABORTOJ,,,,,,

   1. Tony uk says:

    @vari lesht. hahaaaa e madhe kjo.

 4. Lulka says:

  Hahah🤣ju jeni katandisur per te qare me oiiii.
  Llumi I vendit

 5. Toni says:

  Ktu ska habi…. ne hapemi by…. anej. Kshu kane bere dhe kta trimat e Pd… ata habiten me leket qe kane drejtuesit tane. Bile dhe shpenzimet qeveritare ke ne per keto gjera jane me te larta se atje.

 6. Hahaaaa kta jane ber per te qar hallin! Po ku u shkon mendja deri ktu??!! Kta jane nona e intriges

 7. Antikomunisti says:

  Pse mor gazetaruc, ma thuaj e si qenka e verteta? Edi Ramen e kane kritikuar aq shume ktu sa 6 vjet ne Shqiperi.
  Ktu nuk mundet te bej karagjozin dhe te flase perralla komunistesh, ktu sherbimi informativ ti jep infot e sakta, ska nevoje tu thote Rama budalliqe plakash.Kushti kryesor o gazete e financuar me parate publike, arrestimi i atyre ministrave tuaj qe e ngopen xhepin me fonde publike dhe trafikuan droge anembane Shqiperise.
  Dhe per mbrojtjen qe u ka bere lartmadhnia e tij ka dhene llogari si ceco dhe pastaj e kane distancuar si qen dhe ka darkuar vertete vec me Fugen.
  Mos na shisni ktu lajme qe opozita paska thene kshu e ashtu, doni ti hidhni balte syve injoranteve shqiptar, po qe ktu ta dine gjithe Edi Ramen e kane cmontuar sic eshte vete, legen e mashtrues.

  1. Spartaku says:

   Antikomunist te rruat Fahri Balliu qe eshte Balli I pd. Pasha zot qiell pd eshte parti ballistas.

 8. Spekter says:

  Marrezia on line e PD!
  Nuk mblidhet nje grup parlementar per te vendosur per nje darke! Turp per PD! Duam opozite! Jo gomarlliqe! A ka njeri tek PD ti nxjerre jashte keta budallenje! Me ne krye cunin e Fahri ZP alternativa Gazeta 55! ( O zot cfare te kemi bere qe Shqiperise i vene shkopa nen rrote per te mos shkuar ne fis: ne Europe!) I biri i Fahriut demton Shqiperine!
  Ne boten e zhvilluar sot budallenjte dhe injorantet konsiderohen kriminel ( ndoshta te pafajshem. Jesus: Ate fali se nuk dine cfare bejne!). Por sot nuk falen!
  Zot mbroje Sbqiperine nga keta judaist!

 9. Toni says:

  Po ke media te besojme o Mero? Ate after PD’s apo kete tenden afer PS? Une fokusohem tek mediat e huaja ne pergjithesi dhe i hedh nje sy shpejt e shpejt kazanit mediatik shqipetar (sic thote KM yne i nderuar) per gallate se seriozisht nuk ju merr njeri ju, pervec atyre koke tuleve dhe sylesheve qe ju lexojne me kureshtje te verber dhe komentojne gjithe pasion servili. Na kujtojne ato parrullat e famshme “parti enver jemi gati kurdohere”.

 10. Tony uk says:

  @vari lesht. hahaaaa e madhe kjo.

  1. Pellumbi says:

   Po te kerkojm drejtesi ,Saliu ,Likja,Luli duet te ishin ne bankat eakuzes .Nuk eshte Sajmiri ai qe eshte problemi.Sajmir Tahiri beri shtete ne policin e shtetit dhe kerkush tjeter merita per pilicin e shtetit eshte e tij .Saliu dhe ne keto momente drejton sitemin gjyqesor akim mbahet pPrandaj Rama duhet te puboj shume se prandaj e kemi votuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *