Asambleja e PS, reagon Edi Paloka: Rama na sulmoi për dy orë, të arrestojë Tahirin që të integrohemi në BE

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me Asamblenë e Partisë Socialiste.

Sipas zërit zyrtar të “selisë blu”, shprehet shqetësimi se shefi i qeverisë ka adresuar një sulm prej dy orësh ndaj tyre.

Ndërkohë, Paloka gjykon se vetëm arrestimi i ish-ministrit Tahiri mund t’i hapë Shqipërisë rrugën drejt Bashkimit Europian.

“Mbasi harxhoi gjithe javen duke share dhe sulmuar politikanet gjermane, pastaj duke akuzuar e ofenduar muslimanet shqiptare si ekstremiste qe mund te shperthejne, Edi Rama e mbylli javen duke sulmuar sot per dy ore opoziten.

Kur te gjithe prisnin qe me kthimin nga Gjermania, Rama te hapte rruge e te lejonte arrestimin e Saimir Tahirit per t’i hapur keshtu rrugen Shqiperise per ne Europe, ai beri te kunderten.

Rama tregoi se pranon te ndeshkohet Shqiperia, por kurre Tahiri. Arsyeja kuptohet dhe eshte e thjeshte madje e thene dhe me gojen e Tahirit: Parate e droges nuk jane vetem ne xhepat e Tahirit por edhe ne ata te Rames”, shprehet Paloka. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Asambleja e PS, reagon Edi Paloka: Rama na sulmoi për dy orë, të arrestojë Tahirin që të integrohemi në BE”

 1. Lulka says:

  Po ju o plera ku t’ju lere qe te flisni lart e poshte genjeshtra.
  Plera politikane.
  Jeni ju te paret qe te shijoni burgun per bemat qe i keni bere vendit.

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Malok I pagdhendur..

 3. Nqs te liges ! Apo poshtersise! Apo djallit vet i duhet ven nje emer! Ai je ti o palok dhe partia jote! Po ku ju vete mendja te ndizni urrejte fetare. Ore a jeni ne terezi ?! Ja u dhent zoti ku ju dhemb me shume

 4. Enver says:

  Po te adhestohet Beritha vlen tha per dhjete Tahire o paloqe.

 5. niki says:

  Arrestimet i bene drejtesia dhe jo Rama . Paloka e dine, por i pelqen te shtiret.

 6. beni says:

  po ti inegrimin per Ramen e ke oo legen

 7. pal pidh noka says:

  thume mire thote

 8. DETARI @tlantides 🔵 says:

  Kur qenka bere prokuror Rama ????

 9. Cuku says:

  Tahirit ti rruth lethte o Paloqe,,,
  Po Berithen thi thua ti o pthikopat
  O thuthuq mut
  Ka ngel pulitika tek ty
  O te marte muti thalet ,,,,,,,

 10. tir says:

  Ed Paloka: “Thikoni ketu, Beritha ethte ydhi, ai te vret naten e th’te qan ath diten. Nje dite dhe mya do ma dhduk thurratin Beritha, the ve ne dythim, poor E keqja ime thi pakol ethte the une kam inat adathin tim Ramen, qe nuk fthyn bu.. me mua”
  (Ketu i fle lepuri Palok thuthuqit)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *