Asambleja e PS, reagon Edi Paloka: Rama na sulmoi për dy orë, të arrestojë Tahirin që të integrohemi në BE

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me Asamblenë e Partisë Socialiste.

Sipas zërit zyrtar të “selisë blu”, shprehet shqetësimi se shefi i qeverisë ka adresuar një sulm prej dy orësh ndaj tyre.

Ndërkohë, Paloka gjykon se vetëm arrestimi i ish-ministrit Tahiri mund t’i hapë Shqipërisë rrugën drejt Bashkimit Europian.

“Mbasi harxhoi gjithe javen duke share dhe sulmuar politikanet gjermane, pastaj duke akuzuar e ofenduar muslimanet shqiptare si ekstremiste qe mund te shperthejne, Edi Rama e mbylli javen duke sulmuar sot per dy ore opoziten.

Kur te gjithe prisnin qe me kthimin nga Gjermania, Rama te hapte rruge e te lejonte arrestimin e Saimir Tahirit per t’i hapur keshtu rrugen Shqiperise per ne Europe, ai beri te kunderten.

Rama tregoi se pranon te ndeshkohet Shqiperia, por kurre Tahiri. Arsyeja kuptohet dhe eshte e thjeshte madje e thene dhe me gojen e Tahirit: Parate e droges nuk jane vetem ne xhepat e Tahirit por edhe ne ata te Rames”, shprehet Paloka. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...