Blindohet Tirana, mbërrin për herë të parë në Shqipëri Patriarku i Kishës Ortodokse ruse

Për herë të parë ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, Patriarku rus Kirill.

Me këtë vizitë të rëndësishme janë shtuar masat e sigurisë ku është treguar kujdes të veçantë edhe nga Moska zyrtare.

Bashkë me të, kanë mbërritur nga Rusia edhe disa njësi speciale që do garantojnë sigurinë e tij. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Blindohet Tirana, mbërrin për herë të parë në Shqipëri Patriarku i Kishës Ortodokse ruse”

 1. ti je muslimon,mos komento per KRISHTERIMIN,ti je zhuls shkretetire..........allah uakbar! says:

  MIRESEVINI z.Kyrilio!
  sa per araboshqipfolesit,na pan na gamithoun…………………

  1. jani says:

   Mirsevjen muzhik Kirilli, ne zagaret e Janulles masturbohemi kur ju shohim!

  2. pirdhuni ne qipro ! says:

   Shko mor majmun e pi shurren ..a tymosu .. trushperlare dhe frikacak ne vdekje! ne jemi vend demokratik dhe vjen e shkon sipas ligjeve kush te doje! Lejohet ky legen te haje mut,te thote, si te doje e cfare te doje! Trojet ton nuk i ngarkon dot! Pse ne greqdhine e perrallave jemi ???????????

 2. Iliria e bashkuar says:

  Perse bien dhe per cfare n’a duhet ? Larg nga keta hipokrite dhe ….

 3. Ct says:

  jesarafullumllah emdyryllah çok zenep murulladllah

  Erdogan

 4. Lani says:

  Cfar do ky hale ne shqiperi sgjebja e rusise

 5. pena says:

  Ne kemi Zotin tone Ti shko merru me tendin ne stepat e Siberise.Nuk te thirri kush e nuk ta kemi ngene!NU ZAJAC!PAGADI!!

 6. po behen ma shume se 1000 vite qe nga pushtimi bullgar viti 1000 ,pushtimi turke dhe pushtimi grek ne qamari,dhe kosoves nga serbet,qe prifetat ruse gek serbe dhe imamet turq e turqia me vizita te ne,qe nuk jane ardhe per nje Hare e te mire,por vetem per sherr te madhe,dhe me nje mision anti shqiptarve.
  kjo i ndodhe nje populli te asimiluar ne fe e tradita,zakone te pushthsve.
  Shqipetari nuk pranon kurre asgje nga asnje pushtues,si baullgar dhe fen e tije ortidokse,turke dhe fen e tije islame,dhe grek qameri dhe fen e tije ortodokse.
  une,une edhe pas 1000 viteve ju them pushtusve se nuk pranoje asgje nga ju,por vetem me fe te strgjysherve te mij ilire katolike.
  une nuk jane nje persone i klunuar artificiel ne multi etni e fe,por mbetem vetem Shqipetar Autokton evropian.

 7. Cimi says:

  Nje nga arsyet eshte ti beje presion qeverise. Se ne censusin e fundit,kane rritur artificialisht numrin e katolikeve dhe kane ulur ate te ortodokseve.Po ashtu kerkon ti tregoje dhembet Vatikanit. Thjesht si gjithmone katoliket dhe ortodoksit ne lufte me njeri tjetrin.

  1. Kato Liku says:

   Jo, gaboheni! Ose , thjesht ju pelqen te jete ashtu.
   Skizma e 1054 eshte tashme vetem nje relike historike, pavaresisht ndonje zenke te vogel. Nuk mund te mos ndodhe ne nje familje te madhe 1.7 miliardshe.
   Per mua si katolik, nje kishe ortodokse eshte vend ku ndjehem shpirterisht fare mire, si ne kishen time.
   Por nje sunit nuk shkon ne teqe…

 8. Shqiptari says:

  Shum i lumturuari dhe nderuari Rus,

  Taqifsha epiqendrën e pidhit të nonës.

  Me respekt,

  SHQIPTARI

 9. Ledio says:

  E kane sjelle per ta hequt qafe ne Shqiperi edhe pastaj te na akuzojne neve. Ishalla jam gabim.

 10. himarjoti says:

  Qivaj tem,more blindohet Tirana se vjen vellai i anal-stasit?!More po ky eshte sherbetori i perendise ci do zagaret nga prapa apo per te shkepur bythen e janull tanges,,

 11. Maelga says:

  Miresevini Fortlumturi!
  Ju uroj qendrim te bekuar ne Shqiperi.

  1. Veterinari per Rus says:

   I fortlumturuari dhe i fort pederuari,

   Me emer te kombit Shqiptar dhe ne emrin tim personal me lejo me ta qi nonen ne iqender te atij pidhi Rusist.

   Fortlumturia e nuaj edhe karfort lumturia e Maelga’s le te jete frymezim per qdo SHQIPTAR ME JAU QI EPIQENDREN E PIDHIT T’mamimit te Rusit nga stepet dhe karpatete.
   I fortlumturuari dhe i forttuqiftnona ti je shpresa e rrejshme e qenefafe rusoshkavellik ne Shqiperi si dhe shpresa e qenefave otomanik se permes juve do te arrijne te e hajne fortkarin edhe te e thithin fortkarin e kombit SHQIPTAR.

   Me respekt te fort lumturuar,

   Veterinari per Rus

 12. Mirashi says:

  Mirese ka ardhur,ne jemi popull shembull per tolerancen fetare.e kalofte sa me mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *