FOTOT: Një perlë turistike shumë afër Tiranës që duhet vizituar

Ndonjëherë krijohet përshtypja se Shqipëria nuk ka vende të bukura duke u mjaftuar me të njëjtat peizazhe që na ofron e përditshmja.

Ndërkohë, veç pak kilomtra më tutje në rreth e rrotull Shqipërisë mund të gjejmë hapësira mjaft të kënshme.

I tillë është edhe liqeni i Bovillës që shtrihet në krahun verilindor të Tiranës.

Kjo zonë është mjaft piktoreske dhe gjendet veç pak kilomtetra larg kryeqytetit. (TemA)

13 komente në “FOTOT: Një perlë turistike shumë afër Tiranës që duhet vizituar”

 1. everest says:

  A e shihni o njerez se qeveria me shume mendon per turistet e huaj se sa per shqiptaret ?
  U mbeti mendja tek pikat turistike,qe nuk jane merite e tryre,por e natyres ,ndersa per zonat e banuara me dhjetra mi8jra banore si Yzberishti (MKY) nuk i zene ne goje se u ngec ne fyt!
  Le te dergojne turistet ne Yzberisht qe t’u tregojne se si mund te jetojne 50 mije banore ne pallate 10 kateshe,pa rruge te shtruara me gropa, me balte e pluhur,me plehra e qen rrugace ne kope,ku rreth 5 mije femije te vegjel nuk kane asnje cerdhe e kopesht,asnje kend lojrash e lulishte,asnje fushe ku te luajne me top etj!
  Dhe le ta krahasojne kete lagje banimi me gazermat ushtarake,me sektoret e fermave te dikurshme dhe kampet e internimit!
  Jam i bindur se moderatori do ta censuroje komentin tim,se ka frike nga kritikat konkrete te qytetareve per qeverisjen,sic ka bewre edhe here te tjera!

  1. Anarko-Sindikalisti says:

   Sa b*le qe je more Everest! U nise te shash qeverine por dhe vete e pranon se behet fjale per natyren. Ndersa per i perket dores se njeriut, bej pak krahasimin me ujembledhesin e Bovilles veper e Shokut Xhaxhi Enver , me masakren urbane te Yzberishtit qe permend ti, veper menxyre sikurse gjithe “bathorizimi” e Zotit Mender Saleh!

   1. everest says:

    Bravo anarko-leshisti i plehut!
    As vete nuk e kupton se cfare ke shkruar,pa le me ta arsyetosh cfare ke dashur te thuash!
    Je nje koqe gomari komplet,se ngaterron kekun me byrekun!
    Qeveria te mos na gerrice trapin me pikat turistike,tani qe bregdeti,pyjet,malet,lumenjte toka e bukes,liqenet etj jane sikur ka shperthyer “Cernobili”!
    Detyra e pare e cdo qeverie eshte t’ua beje njerezve,lagjen,fshatin,qytetin,krahinen etj te banueshme e si keta qe na quajne per turpin e zotit Pazarin e Ri per pike turistike,kur ka qindra vende,monumente,qytete etj qe mund ta perfaqesojne Shqiperine ne harten turistike!
    Merren me Bovillen,por harrojne se ai ujembledhes eshte uji i pijshem,por qe nuk pihet i 1 milion banoreve te Tiranes!
    Te gjithe banoret e kafshet perreth tij i derdhin mbeturinat dhe wc-te ne ate liqen,por qeveria nuk merret me kete ane!
    Pra shteti na shet shurren e fshatareve dhe kafsheve perreth per uje te pijshem!
    Por ti,me shurre je rritur o anarkist koqe gomari!

 2. Lani says:

  Cfar perle mor aman shqiperin e shkaterruan maskarenj .shikojeni si jemi sa pisllik eshte shqiperia shikoni lumenjt shikoni spitalet ku i hedhin plehrat skandal

 3. ELIOT says:

  duhet te shkoshe me helikopter ;;;;;apo rama e ka rregulluar rrugen ;;se njeri mbjell peme tjetri na tregon barcaleta ne Facebook ;;;; dhe per mireqenien e popullit sflet njeri a e shte permiresuar jeta ne shiperi ,,,,,?,??,;; dua ta dije se kam 10 vjet pa ardhur ;;;

 4. Anarko-Sindikalisti says:

  Sa b*le qe je more Everest! U nise te shash qeverine por dhe vete e pranon se behet fjale per natyren. Ndersa per i perket dores se njeriut, bej pak krahasimin me ujembledhesin e Bovilles veper e Shokut Xhaxhi Enver , me masakren urbane te Yzberishtit qe permend ti, veper menxyre sikurse gjithe “bathorizimi” e Zotit Mender Saleh!

 5. Rr. B. Gramshi says:

  Everest, qeke kokra e loqes!
  Ne vitet 80 ne kuadrin e specalizimeve te kuadrove, nje studiues i monumenteve te kultures shkoi ne fshatrat e Germanise Perendimore (te asaj kohe) per te pare kulturen shpirterore dhe materiale te fshatit gjerman.
  Ai studjuesi vuri re se fshatari gjerman nuk nuk merej fare me bujqesi dhe blektori dhe pyeti pronarin fshatar se perse ai nuk merej me produkte bujqeesore. Fshatari gjerman iu pergjigj;
  “Turisti eshte me i mire se lopa. Ndersa lopa te jep qumesht nje stine te vitit, turisti te jep ne cdo kohe”.
  Konkluzioni; a e kupton se je nen nivelin e nje fshatari gjerman?

  1. everest says:

   O Rrote Bole prej Gramshi!
   Qe qenke gomar duket lehte,por qe te vije turisti ketu e ti te nxjerresh fitime,me pare duhet qe ti te jesh zengjin e jo skllav!
   Po turisti,ne se fshatari nuk do mbaje blegtori etj ,cfare qumeshti do pije,cfare bulmeti do haje etj?
   Apo do pije shurren e fshatarit?

  2. AZ... says:

   Rr.B.Gramshi
   Qenke lope nga mendja

 6. Politikane dhe gazetare shushunja says:

  Kur quhet dhe ai fare liqeni perle ! Nuk mundem te gjej fjale per liqenet e Zvicres apo te Italise. Nuk i ha me populli keto ka.lliqe o Mero Baze.
  BENI MIRE TE JETONI ME KEMBE NE TOKE, JO SIPER NDONJE GJEJE TI MERO, DHE ATA QE TE PAGUAJNE TY.

 7. Anarko-Sindikalisti says:

  ***

 8. AZ... says:

  Rr.B.Gramshi
  Qenke lope nga mendja

 9. lal krosi says:

  Katunaret si everesti dhe gramshaku jane shume te trashe ngaqe harrojne plehun me bubrreca te katundi i gjyshit. Everesti bo si nostalgjik leshi per kohen e Sal kafshes kurse gramshaku si katunar tregon historite e cunit te tezes qe njifte njonin qe ishte ne Gjermani ne 1975 per specializim ene pastaj vdiq tu i ra me dore. O sa pemthyma jeni o katunaret e Sales o zot i modh

Lini një Përgjigje te ELIOT Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *