VIDEO/ Polici e kap të dehur në timon. Shoferi në Tiranë “dru” fare: A të shtrihem gjysme ore?

Policia e Shtetit ka publikuar një video, ku shihet një drejtues mjeti i kapur në gjendje të dehur.

Por i habitshëm në këtë rast është fakti se shoferi i kërkon oficerit të policisë që të shtrihet gjysmë ore në makinë derisa t’i dalë pija.

Niveli i alkoolit të tij në gjak është disa herë mbi normën. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO/ Polici e kap të dehur në timon. Shoferi në Tiranë “dru” fare: A të shtrihem gjysme ore?”

 1. spartak says:

  Po mor po , bojini fresk edhe këtij që pin si derr e kërkon me hyp në timon , edhe atij që rrin duke fol në telefon , me sytë aty , e merre me mend si e kontrollon trafikun e rrugën , edhe atij që ecën me shpejtësi skandaloze , mbi dy herë më shumë se e lejuara .
  Mbyteni ç’do drejtim hyrjeje qytetesh e kryeqyteti me TABELAT – 40 Km/orë për veturat dhe 30 Km/orë autobuzë e kamionë . Paisini
  patrullat me Radar dhe aparate fotografik e filmimi , përveç detektorit të përdorimit të alkolit . Patrullat e policisë të mbajnë të gjitha shishe benzine me vehte .
  E kape brenda qytetit e brenda Tiranës veturën , me mbi 60 Km/orë dhe autobuzët e kamionët me mbi 45 Km/orë , digji patentën në vend . E fotografove apo filmove duke përdor celularin në timon gjatë lëvizjes , digji patentën në vend . Përdor alkol si derr e do me hyp në timon , se nuk të thotë asnjeri asgjë , por edhe detektori nuk të penalizon për një birrë , digji patentën në vend .
  Të gjithë këta , vetëm mbas 1 viti mund të marrin patentë , por jo pa marrë okej-in nga komisioni me 4 mjekë psoko-analistë .
  Nëse veprohet kështu , do jetë komplet e pa mundur me shtyp e plagos asnjë njeri , kudo që udhëton , e jo më mu në mes të Tiranës , Durrësit , Vlorës , etj .
  Nëse vetë Policia nuk abuzon e toleron duke e komprometuar këtë nismë , për 2 javë do ndryshojë gjithçka komplet .
  Mjaft më . Eshtë turp e krim . Kriminelat vrasin e largohen . Kriminelat vrasin e mbas 6 muajsh të përshëndesin nga Fuoristradat !!! .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *