Basha jep besën para demokratëve: Nuk ja dolëm dot të qeverisnim por i lutem Zotit që një ditë ta bëj Shqipërinë si gjithë Evropa

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kërkuar ndjesë për gabimet e tij politike duke siguruar se do vijojë që të luftojë për të qeverisur vendin.

Ai ka renditur një sërë akuzash ndaj qeverisë “Rama” duke garantuar se do ta rrëzojë dhe do të qeverisë për ta bërë Shqipërinë si gjithë Evropa.

Sot në këtë sallë, dhe si në cdo vend tjetër anembanë Shqipërisë, mblidhemi në një orë kritike për të sotmen dhe të nesërmen e vendit tonë.

Dhe le t’i themi gjërat troç. Të gjithë e dimë se punët shkojnë keq, se shoqëria është e shpartalluar, se ekonomia është katastrofë dhe se politika i ka zhgënjyer njerëzit.

Shqipëria nuk do t’i harrojë lehtë këto vite. Ajo nuk do ta harrojë se shpëtimi i saj nuk është thjesht punë partie.

Shpëtimi i saj është shqetësimi dhe detyra për të gjithë ne këtu.

Ne sot mblidhemi nën hijen e një qeverie e cila e ka shkatërruar ekonominë, ka shkatërruar sistemin tonë arsimor, ka zhdukur konkurrencën e lirë, ka vjedhur taksat dhe paratë publike, ka rrënuar shëndetësinë, ka plackitur qytetarin për të pasuruar oligarkun, ka demoralizuar brezin e ri, ka mbushur vendin me drogë, ka futur kriminelët në zyrat e shtetit, ka shkretuar Shqipërinë duke detyruar qindra e mijëra familje shqiptare të marrin rrugën e mërgimit.

Kjo qeveri ka kaluar pushtetin në duart e bandave dhe të oligarkëve, ka braktisur njerëzit, ka kthyer vendin përmbys me reformën territoriale e cila vetëm qytetatëve nuk ju shërbën.
Ne sot kemi një qeveri që ngriti sistemin më të sofistikuar të shitblerjes së votës, një qeveri që vuri kriminelët në krye të shtabeve elektorale.

Por ne nuk duhet të biem në rehati nga justifikimet. Ne duhet të gjejmë guximin dhe ta pranojmë: PO, ata kanë dështuar – por edhe ne nuk ja dolëm”, tha Basha.

Pasi “blindoi” karrigen në PD, Basha ftesë kritikëve: Dua t’i shtrij dorën, do mbetet e shtrirë

Lulzim Basha: Si kurrë më parë ky pushtet ekzekuton dëshmitarët që denoncojnë krimet

Basha njofton largimin e Ramës: Po bëhemi gati të qeverisim vendin, edhe pse shumë s’besojnë

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Basha jep besën para demokratëve: Nuk ja dolëm dot të qeverisnim por i lutem Zotit që një ditë ta bëj Shqipërinë si gjithë Evropa”

 1. Lili says:

  Lutu lutu,se me ty kur jo asgje nuk do ndryshoje

  1. jani says:

   “Zoti” eshte me ty Lulo, Kirilli erdhi dje nga stepat e rusise me portafolin plot dhe me shume udhzime se si ta shkaterroni Shqiperine!

  2. Grigor says:

   Kjo eshte shakaja e shekullit. Dy epitete i shkojne ketij kokoshi te ngrefosur, me tru sa një …. kokosh:
   – shakaxhiu i perparimit (Nga Noli i famshem), dhe
   – Don Kishoti i PD. Po Dylqinja kush eshte do thoni ju? Po edhe kere e dini. Grida pra, Grida. Sakte. Ju thashe që e dinit.

   Çfare fati ka Edi Rama mor zot? Po te ishte tani Eduard Selami ne krye te PD, Rama do ishte duke parë mbrapa shpine. Ndersa tani ben palle. Ta kishte patur Nano kete Bashën ne opozite, do ta kishte bere Lolo kush e di sa sa here. Oh, ja gjeta emrin me duket. Lolo Basha. Booo, sa i shkon!

 2. TRIMIi PATRIOT says:

  Nuk ndertohet Shqiperia nga Zoti as nga ty qe je totalisht i PAZOTI por nga njerez largpames , PATRIOTE mbi te gjitha qe e tregojne cdo dite me PUNEN dhe VEPREN tyre se sa e duan kete popull dhe kete vend!
  Je kryetar i partise me ANTIKOMBETARE dhe. ANTISHQIPTARE qe kemi pasur ndonjehere ne histori dhe per mua keni vetem 1 emer TRADHETARE dhe agjente te demaskuar te UDB dhe KGB.
  Vota ime perjetesisht per PARTINE SOCIALISTE dhe EDi RAMEN per ta futur Shqiperine tone te dashur aty ku e meriton te jete ne familjen EUROPIANE! ZOTI E BEKOFTE SHQIPERINE DHE dergofte ne ferr te gjithe tradhetaret e kombit te mbledhur rreth P artise D ebileve!

 3. POPULLI says:

  Basha pasi “Shperthem” me Fjalimin e tije “Madheshtore” kunder Qeverise per Varfaerimin e Njerezeve,per Largimin e Njerezeve jashte Shqiperise..pasi u “Inatose” me ata qe Mbeshtesin Qeverine qe nuk po ja del “Dote” por edhe PD-ja Nuk po e MUNDO DOTE, pasi Fshiu Djerteset dhe Jarget, duke u “Shtrire Doren” Kundershtareve te Partise….PER TU RELAKSUAR JA MBATHI NE HOLLANDE, duke i Lene Shqipetaret ne “Lumturin” e tyre si dher ne Merzitjen e Perditshme….duke i lene me Goje Hapur se Vjen “AI” Nga Hollanda Ai dhe Vetem “Ai” qe tu zgjidhi Punet..dhe qe te Rrezoj Qeverine Rama..sepse eshte Ai dhe vetem Ai Lulic Bashovici qe do tua Shtroj me “Flori”…BRAVO..BARVO..O MILET..e Mbushet Barkun..me “Denglate” e ketij Kurves Hollandeze…Turpe tju Vije..JENI SEJMENET E NJE POLITIKANI SPIUNE I DESHTUAR, qe kerkon te Mbroje Pasurine e tije te Vjedhur nga Shqipetaret, kerkn te Mbrohet nga Imuniteti i Kryetarit dhe ne Emer te ketioj Kryetari te PD-se Tja “Fusi” Shqiperise dhe Shqipetareve neper Europe ku nuk le Vende dhe Takim per te then se SHQIPERIA ESHTE KOLUMBI, dhe Droga…bblla..b..a..Por DERI KUR DO TA LINI KETE VRASES TE THERRESI DHE TALLET ME MILETIN?????????????????

 4. H says:

  Ne radhe te pare ti rruash lesht Edi Rames se nuk e rrezon dot.

 5. shqupisti says:

  Zoti aty e do Shqiperine , ne Europe, por e pengojne funderinat si ti e berisha. Kini 25 vjet qe e kini marre peng me hajduterite, vrasjet e neperkembjet e shqipetareve dhe me tradhetite tuaja te ndyra.

 6. shqiptari says:

  NUK e kuptoj mer zot ,po kta lukuni njerzish qe e ndjekin nga pas a e din qe ky moster esht per burg , a e din kta te turmes qe ky vodhi 250 milion euro kur ishte minister transporti e i shpetoj gjyqit duke ju fshehur, a e din kta njerez qe e ndjekin pas qe ky moster kur ishte minister i jashtem shiti detin tek greku, pra beri tradhti komtare , a e din kta njerez qe ky moster kur ishte minister i brençem vrau 4 njerez te pa fajshem ne bulevard , a e din kta mostra qe ky moster kur vodhi votat e bashkis tiranes u be kryetar i saj dhe vetem e dhjeu tirane e vodhi e xhvati dhe fjeti gjum nuk beri as nje gje , nga ky moster presin perparimin kta mostra qe e ndjekin nga pas , por zaten keshtu esht kur krimineli hajduti tradhtari siç esht lulushi ne kte rast duhen denuar se ne te kundert te mer dhe pushtetin e ja qi nene fare kti populli siç ja ka qir kur ka qen ne detyra te ndryshme , o popull kafsh nuk kishte faj ENVERI qe nuk i linte gomeret te mereshin me politik se gomeret dhe kafshet gomarin te sjellin ne fuqi dhe marin me qaf shum te pa fajshem , te mari ky pushtetin pu pu pu pu , zaten ai popull legen ka ngelur atje ,kan zbritur kafshet nga malet dhe kan mar ne dor fatet e vendit ,nga kafshet ujku zgjidhet ose hijenat ne krye , diet.

 7. Azio says:

  Aq sa mban qeni breke,aq I mban fjalet dhe besen Lulushja.
  Dil Lulo,te gjesh ndonje brisk te mire xhilet,qe t’Ja rruash Rames dhe gjithe socialisteve..

 8. Mirdit says:

  O plehr si Ske ftyr Po shko jep llogari per vjedhjet vrasjet e protestuseve dhe me pas kerko voten se e dim shm mir sa i afte je te udheheqesh se ishe minister moster kr bashkije dhe asigjo nuk dhe un jam nje nder shm te PD te mijrave Demokrat si jemi kundar grupit tan qe ke kriju me PD dhe Rama ma keq se ti asht po me mir ta marr voten aj muti se ti me sal qenin

 9. niki says:

  Qe mos te degjojme me per Bashen ,partia demokratike nuk duhet votuar .Nuk e kuptoj ate elektorat qe nuk voton te majten, perse nuk ja jep voten nje partie tjeter. Te krijojme si ne Spanje ,Greqi Itali (5 Stelle)nje levizje te re politike, qe ta zhdukim nje here e pergjithmone kete parti pleherash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *