“Gjylja e madhe plasi”, Berisha ikën nga Kuvendi i PD pas kritikave të Selamit: Çdo njeri duhet të thotë fjalën e tij na pëlqen apo jo

Ish kryeministri Sali Berisha është larguar nga Kuvendi Kombëtar i PD në momentin në të cilin po hidheshin në votim ndryshimet në statutin e kësaj force politike.

Duke folur për mediat ish-kryeministri Berisha komentoi edhe zërat kritik që u mbajtën në sallë siç ishte Eduard Selami i cili tha se ky statut i ri është i dështuar si dhe bëri një sërë akuzat ndaj Lulzmin Bashës.

Më tej ish-kryeministri Berisha nuk ka harruar që të hedhë një lumë akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama.

“Diskutimet në Kuvend ishin të lira dhe të hapura.

Çdo njeri duhet të thotë fjalën e tij na pëlqen apo jo, dhe ky është tipar i debateve demokratike.

Unë mendoj se pati diskutime me kritika, me propozime, me qortime”- tha Bërisha teksa u pyet për zërat kritik.

Më tej pasi nuk mori pjesë në votimin për projektstatutin e PD-së, Berisha tha se ka kontribuar në çështjet parimore, por jo në hartimin e tij, pasi kjo sipas tij ishte detyrë e grupit të punës.

Ky është Kuvendi i miratimit të statutit në të cilin ka një frymë kompromisi të qartë. Unë jam marrë pak a shumë me primet, jo me statutin. Me të është marrë grupi i punës. Diskutimet në Kuvend ishin të lira dhe të hapura.

Çdo njeri duhet të thotë fjalën e tij na pëlqen apo jo, dhe ky është tipar i debateve demokratike. Unë mendoj se pati diskutime me kritika, me propozime, me qortime.

Ky është një kontrast shumë i madh mes këtij forumi, dhe forumit të njeriut halucinant, skizoid.

I njeriut që shkelmon çdo ditë të drejtat e atij kontingjenti të ndershëm të PS, pasi një pjesë e tyre janë të inkriminuar, por një pjesë e tyre janë njerëz të ndershëm, edhe është fatkeqësi historike të kenë një krye një njëri që nuk respekton asnjë vlerë.

Një kalbësirë të cilën shqiptarët duhet ta hedhin një minutë e më parë si një rrezik kombëtar të qenies së tyre, të vendit të tyre dhe integrimit të tyre në Europë.

Unë i kam shprehur gjerësisht mendimet e mia për të gjitha problemet, dhe them se duhet të bashkohen të gjitha kontributet e PD në mënyrë që kalbësira që sundon vendin, të fshihet, të qërohet sa më parë nga faqja e pushtetit në Shqipëri.

 Unë kam besim se ai i ka kohërat e numëruara, dhe ky është preokupimi im”, u shpreh ish-kryeministri Berisha.  (TemA)

 

 

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në ““Gjylja e madhe plasi”, Berisha ikën nga Kuvendi i PD pas kritikave të Selamit: Çdo njeri duhet të thotë fjalën e tij na pëlqen apo jo”

 1. 🤣🤣 says:

  👎👎🤣🤣👎👎🤡🤡🤡🤡

 2. Johani says:

  Po sali beu çdo kush thua ti ka te drejte ta thote mendimin e vet,por jo te gjithe shqiptaret e kane harruar kohen kur genc pollo guxoi ta thot mendimin e vet dhe doli si kunderkandidat i yti,militantet tu qe edhe sot fishkellejne i moren familjen dhe e kercenuan per terheqje por edhe pse u terhoq i prishen ftyren gje qe i duket edhe sot,apo Olldashi kur guxoi te jete kunderkandidat i te preferuarit tend apo me mire te themi i bashkekryetarit tuaj lul bashes,perfundoi tersisht me jete,apo edeh kur azemi ishte gjalle dhe donte te behej kryetar e zhduket tersisht me turpin me te madh,siq jane deklaratat tuja ku e fillon dhe e mbaron me emrin “Rama”,jo se ai eshte fajtor per vrasjet dhe zhdukjet tuja apo per drogen e lazaratin,per plaqkitjen apo vjedhjen e bankave,per tjetersim prone apo biznes te piset me fazlliqin,por per te vetmin fakt se ta kputi zingjirin e fitimeve nga droga dhe krimi dhe ta hoqi nga dora shpaten qe i prisje koken kujtdo qe guxonte te ngrihej ndaj ju dy kryetareve te njeritjetrit ne emer te PD-s,prandaj sali ti ike sot jo pse respekton fjalen e lire por nga mosdurimi i saj dhe sigurisht je duke menduar si ti shuan zerat kunder jush,urojme vetem jo si me Olldashin!

  1. mirel says:

   Genc Pollo eshte natyrisht fytyreprishur. Ashtu e ka genin, si p.cke pule.
   Nje nga figurat me te urryera te PDse.

 3. EduartBalla says:

  E moj pjelle e ndyre e Partise Punes (PS), kur do te vije mortja ty?! dhe kolegeve te Partise Punes opozitare.

 4. Azio says:

  Mos Po flisje per vehte more Sali vicidoli?
  Se Ti e ke radhen tani.Beju gati tani se ne Po presim te shkosh ne shtepine pa qera.
  Plehra,kriminelit,varrmihesi I Shqiperise,tradhtar I kombit.
  Keto jane privilege per ty more monster.
  Shuarja jote,shpetim i Shqiperise

 5. Ilir says:

  Skilja i shmanget pergjegjsive te vogla, nderkohe qe kete statut “parimisht” eka strukturuar dora-vet.
  Ky eshte djall me 2 kembe !

 6. Taras Bulba says:

  Po mor kriminel sot thua cdo kush eshte i lire te thote mendimin e vete ,po me kujtohet kur donte me fol Eduart Selami para shume vitesh isha ne salle ate dite ti dhe urdher grupit te Tropojaneve me ne krye Sali Lushen dhe e nxoren nga salla me shqelma deri te fundi i shkalleve te pallati i kultures ,ishte nje mendim kundra prandaj e torturuat e sot na jep mend ti o kriminel ju do te mund te vini ne pushtet andej nga viti 2029

 7. Lali says:

  A E PATE DHE DEGJUAT NE INTERVISTE.FOLI PESE MINUTA PER KUVENDIN E PD DHE PESEMBEDHJET MINUTA PER EDI RAMEN DUKE E SHARE PARA E MBRAPA.IMAGJINONI NJE DEPUTET GJERMAN DHE NJE SI KY CFARE DIFERENCE KANE NDERMJET NJERI TJETRIT DHE KUSH KA HUDHEHEQUR SHQIPERINE NE VITE.NJE INJORANT FUND E KRYE DEGJONI FJALET E TIJ TE POSHTRA DHE LIGESNE E TIJE BRENDA SHPIRTIT KOMPLET NJE QELBESIRE E SHQIPERSI.

 8. seat vlora says:

  Plaku Mere, eshte interiganti qe nuk heq dore pa kryer plotesisht per shkaterrimin perfundimtar te te dajtes shqiptare, duke u vendosur ne ne rye te nje partie qe ia krijoi dhe ia dhuroi te gatshme nRamiz Alia dhe e drejtori e po e drejton sigurimi i shtetit. Qellimi i ketij plehurine ishte dhe eshte edhe sot e kesaj dite, qe te pralzionte dhe te zhdukte te djathten shqiptare, te mbronte kupolen e kriminelev te diktatures, te fuste dhe mbante ne poltike pasardhesit e tyre, te zhdukte krimet e diktatures, te shkateronte klasen anti-komuniste qe vuajti neper burgje. Tashme e ka arritur kete gje, ndaj dhe beri kete Statut uzurpimi, qe D te jete ne doren e vazhdimesise komuniste nepermjet kelyshit dhe dhendrit te kelyshve te diktatures komuniste. E vetmja rruge per te shpetuar dhe ringirutr te dathen eshte largimi nga PD, parti e krimitr, largimi nga fryma e qelbur komuniste e kriminale e Sali Spiunit

 9. Edi,
  sale , kur po ma sjell njiher ate mbesen ne zyre ,
  se nga rrespekti qi kom per ty ,
  kam me ngop vrymat ,
  jo si Berlusconi qe ja la qenit te tij me e c’birillu

 10. Piloti.... says:

  i ndezi motorret e anti pd mero baze.
  ma perkujton avionin kure aktivizon motoret para nisjes ne pistë.jepi gaze mero shume…
  akoma nuk dihet mire se per çka eshte fjala ekzakt,ku ka disa te paknaqur.
  por edhe klika me zero kontribut idee pozitive shteti duhet te ikun sa me larg pd-s.se pinguinet nuk i duhen partis.

  1. Parashutisti says:

   Ca thu o pilot pa aeroplan . Hypi gomarit me mire , se e ke pilotu brez pas brezi e kur aktivizon motorrin te ben ndonje pordhe se aty ke ngelur, e qytetar i ketij vendi zbehesh kurre e se ke idene kurre ceshte demokracia ndaj vrapon pas bajraktarit , e ke gjenetike..

 11. Shpellari i rrjedhur nga trute says:

  Flet ky kerme , per nje “kalbesire” ! Ai mendon se duke
  perbaltur kundershtarin , do te mund te zbardhe sado
  pak fytyren e tij , te nje antishqiptari te felliqur !

 12. luani u.s.a. says:

  Ne Kuvendin Kombetare te PD-se pse nuk ishte i ftuar Patriarku i Kishes Ortodokse Kirill,ndoshte ne ceremonine fetare dhe shugurimin e kryetarit te PD -se Lulzim Bashes me kete PD ne te atdhmen do t’i fitonte zgjedhjet lokale dhe parlamentare..!

 13. Beni bo says:

  Ike o plaku mere ike me gjithe tespie.u be kongresi i plehrave .ju o kerma nuk keni demokraci brenda partis kerkoni te beni demokracin ne vend .Ju jeni turpi i Shqiperise dhe meritoni abandonimin nga votuesit demokrat .Ju nuk keni asnje lidhje me demokracine jeni shum large saje .ti o sali krimineli meriton vec burgun per te gjitha krimet qe ke bere ketij vendi .sali qeni nuk i ndahet pd vetem per tu mbrojtur nga drejtesia vet ai dhe familja e tije e implikuar me korripsion deri ne vrasje ne mase sic ishte gerdeci.Keto jane grihmat e fundit te nje partie ne fundin e jetes se saje.Shqiperise i duhet nje e djathte e vertete qe te beje opozite ne sherbime te vendit dhe jo nje opozite ne sherbime te krimineleve te fundit te shekullit 20.

Lini një Përgjigje te 🤣🤣 Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *