Grida Duma: Shqiptarët po na presin që t’i japim dinjitet, ja ç’ka thënë Churchilli

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Grida Duma është ngjitur në foltoren e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike ku ka thënë se shqiptarët po i presin ata për t’i kthyer dinjitetin.

Duke cituar politikanin britanik Winston Churchill, Duma gjykon se kryeministri Edi Rama ka varfëruar shqiptarët për t’i blerë votën.

Ndërkohë, ajo deklaron se PD është forca më e madhe opozitare si dhe forca më e madhe e vlerave në vend.

“Shqiptarët po na presin, ne e dimë se besimi është te Partia Demokratike.

Sot është një ditë e rëndësishme, Kuvendi Kombëtar do e çojë pushtetin drejt qytetarëve, drejt atyre që kontribuojnë më shumë.

Gjeja më ideale për të marrë pushtetin është për t’a dhënë atë, jo për të marrë. Shqiptarët presin dhe ne duhet të bëjmë më të mirën, do e marrim pushtetin për njerëzit.

Shqiptarët nuk presin nga ne për ndihmën ekonomike, por po presin t’i japim mundësinë, punën dhe dinjitetin”, tha Duma. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

12 komente në “Grida Duma: Shqiptarët po na presin që t’i japim dinjitet, ja ç’ka thënë Churchilli”

 1. devi says:

  Mos qofshin ata shqiptare qe presin dinjitet nga ti dhe saliani!

 2. loku says:

  Doli kjo rrota kurves me fol !?

 3. loku says:

  Doli kjo rrota kurves me fol !? Flet kurva per dinjitet !

 4. VOTUES GRI says:

  Duhet te gjeni fytyra me te mira se Edi, Sajmiri, Beni, Iliri.
  Harrojeni se ju votojme per te ardhur ne pushtet
  me keto fytyra. Me Lulin? Me Jarin? Me Griden? Me Salianusin? Me Dhurata Cupin? Me Mulin?
  Harrojeni. Pike. Ktheni Majlinden, Astritin nese doni.
  Po mbajme Edin, Sajmirin, Benin, Ilirin.
  Sinqerisht e kam.

 5. meguba says:

  po ti nuk ke dinjitet per vete, ti je sera e sljanjit , do na japesh ti dinjitet

 6. Lond says:

  Po mir e kemi moj zonje pse ti kujto se Basha qe ka vjedhur milona dhe po vjedh do na rreg aj ishte krytar Bashkie ne Tr dhe me te ardh zor zero pun dhe tani kerkon te na bohet kryeminister Nastrdaini nuk ka PD pa te Presekutuarit e ndergjegjshem ato duhet te udheheqin vendin sepse kto jan komunista e bir komunistash me ne krye dr Berishen hajdut kriminel ma I madhi I shqiperis zoti e bekof popullin ton

 7. Londoner says:

  Ik moj plehre! Nuk e ke iden se kush ishte I madhi Churchill!

 8. Palpithnoka says:

  …dhe me shalet perpjet ashtu sic e di vet

 9. Haka Tekizoti says:

  Po kanë-o, kanë edhe kurvat dinjitet, madje, ndryshe nga të tjerë, ato e kanë edhe të çertifikuar e me vulën e njomë të atij senit, me të cilin qesin pare. Lum Shqypnia qi ka kurva kaq dinjitoze!

 10. Elda says:

  O ILLI I PD-së.!
  O DLIRËSIA VETË!! O TURPI FEMËROR !👎👿👎

 11. Yttttt says:

  Hajde hajde lusj flet per dinjitet….hahahahaha rrota e super kurves . Po kush te voton ty moj baxhell.

 12. Marko says:

  Hahahaha sa kontrast
  Kurva dhe drejtesia shkojne paralelisht…hahahaha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *