Statuti i ri, Bregu zbulon talljen e Bashës me demokratët: Ja ç’ka thënë në 2014 për kazermat në shërbim të kryetarit

Ish deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu ka pas miratimit të statutit të ri të Partisë Demokratike.

Me anë të një postimi në Facebook, Bregu i ka kujtuar Bashës, fjalën që ky fundit ka mbajtur në vitin 2014 ku ka deklaruar: “Ka ende shume institucione ne vendin tone, perfshi shume parti politike, qe funksionojne si kazerma ne sherbim te kryetarit. Ne duhet t’i sfidojme keto mbetje mesjetare. Partia Demokratike do te perpiqet te modernizoje shoqerine permes modelit te saj”.

Postim i plotë

Nje statut per Kryetar te PD-se!

***
Lulzim Basha- Fjala ne Kuvend Kombetar te PD, 2014

“Ka ende shume institucione ne vendin tone, perfshi shume parti politike, qe funksionojne si kazerma ne sherbim te kryetarit. Ne duhet t’i sfidojme keto mbetje mesjetare. Partia Demokratike do te perpiqet te modernizoje shoqerine permes modelit te saj.

Ky lidership i ri jep garanci se do të zhvillojnë demokracinë e brëndshme në parti, se do të zbatojë me besnikëri statutin dhe programin e partisë, se do të respektojë diversitetin e mendimit, se do të drejtojë në frymën e kolegjialitetit dhe solidaritetit politik e njerëzor, se do të rrisi mbështetjen e publikut ndaj Partisë Demokratike.”

***
Pasi Statuti i vjeter na coi ne humbje te 230 mije votave, sot mes brohoritjeve u zgjodh Statuti i ri!

Poshte statuti i humbjes!
Rrofte statuti i fitores!

Se mos thote ndonje qe Kryetari nuk ka sfiduar pa reshtur” mbetjet mesjetare” ku Partite sherbejne “si kazerma ne sherbim te Kryetarit!

Statuti kishte faj, ate e shkarkuam! (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Statuti i ri, Bregu zbulon talljen e Bashës me demokratët: Ja ç’ka thënë në 2014 për kazermat në shërbim të kryetarit”

 1. lora says:

  HUMOR I HOLLE I MAJLINDA BREGUT. TE LUMTE DHE SUKSESE. LE TE PELCASIN MAJMUNET NGA INATI.MERITOKRACIA
  QE FITON JASHTE SHQIPERISE DHE P.D.-se;

 2. demo says:

  Kete e cmon Evropa,Komiteti Evropian per Integrimin e grave dhe vajzave b,e ka shpallur gruan me TE INTEGRUAR,NE EUROPE..
  Baca Sali eshte KONTRIBUTORI n-1 i karieres se Majlinda Bregut.Edhe baca Sali eshte MALOKU ME I INTEGRUAR ne Amerike,ku njihet si burre shteti.Kontributori n-2 i Majlinda Bregut,eshte Edi Rama,por AI nuk del ne skene,sepse po merret me perkthimin e Ornela Vorpsit,:
  Integrimi seksofon i karakurvave ne Europe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *