Votimi për statutin, reagon Jozefina Topalli: Basha u rrëzua, tani Lulzim hypi avionit dhe ik në Holandë

Ish nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli,  ka reaguar mbi votimin e statutit të ri të forcës politike.

Topalli e konsideron votimin të pavlefshëm pasi sipas saj nuk ka pasur votat e mjaftueshme të cilat janë të parashikuara në statutin e PD-së.

“Nuk ka kuorum. Rrezohet Lulzim Basha!

Kuvendi i Statutit te Lulzim Bashes u rrezu bashke me Statutin e LB sepse nuk mori kuorumin .

Salla e Kongreseve ka rreth 2500 karrige , shume prej te cilave ishin bosh gjate gjithe votimit .

Nderkohe qe Kuvendi sipas Lulzim Bashes ka 7000 delegate.

Sot u perserit ajo qe ka ndodh rreth nje vit me pare kur u fallsifikua dhe u vjedh vota e pjesemarrja e demokrateve ne proçesin antistatuor te zgjedhje se Lulzim Bashes.

Tani Lulzim Basha hypi avionit dhe ik ne Holande;

Keshtu çlirohet dhe PD nga pengmarrja”, shprehet Topalli. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Votimi për statutin, reagon Jozefina Topalli: Basha u rrëzua, tani Lulzim hypi avionit dhe ik në Holandë”

 1. Alb -Nakba says:

  a te qafsha moj shaqe……po ju jeni pjella e Partise PUNES, jeni llumi i Shqiperise.


  ju lumte ju, se mjere ne kush duron edscobaret edhe per ca kohe me shume deri me 2025…..

 2. Nora says:

  TOPALLI, ik pirdhu ,tani.
  Me BASHËN,PD,drejt fitores!👍🏻

 3. no says:

  \si moj te iki lb? Te ktheje parate e vjedhura, ti merren pronat dhe te denohet per vrasje!

 4. Anarko-Sindikalisti says:

  Avash more Topall more flake mbi mangall, jasha Basha, ku rafsha mos u vrafsha!

 5. ben says:

  Per te vjedhur votat, jeni specialiste juve te PD-se

 6. Fatos says:

  Injorante… as shqip nuk di. Kafshë ngelët dhe në pleqëri

 7. Gri says:

  Xhozi mos beje kot llafe! Hidhe ne gjyq Bashen, E.Gjanen qe drentoi meye manipulim, per mashtrim dhe manipulim te aktivitetit te popullit! PD eshte aset i popullit Shqiptar! Ne jemi taksa paguese! Ajo, PD nuk mund te na mashtroi!
  Salla e Kongreseve mban 2500 persona! Ne kete llogjik ti ke te drejte! Ti hedhesh ne gjyq, duhet te dalesh mbi vehten! Te sakrifikosh, te behesh burrnesh! Kjo ndihmon Pd te shoh dhe heq kalbesiren ne koke!

 8. fahriu says:

  E po jeni mesuar Ju te Pe-Dese, 2500 karrike ka salla e pallatit te kongreseve, 7000 ne salle thote Basha dhe mediat e mbeshtesin, 10 000 ne proteste, 500 000 thoshte Saliu, mateni bulevardin dhe beni llogari para se tja servirni popullit, sepse ky popull eshte shume me i zgjuar se ju dhe analistet tuaj dhe ja u tregon me vote. Kalbesire i thote Rames ai i qe kalbezoj dhe dekompozoj Shqiperine e Dashur. “Popull te dua, ji vigjilent”, ka thene Julius Fuçik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *