Votimi për statutin, reagon Jozefina Topalli: Basha u rrëzua, tani Lulzim hypi avionit dhe ik në Holandë

Ish nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli,  ka reaguar mbi votimin e statutit të ri të forcës politike.

Topalli e konsideron votimin të pavlefshëm pasi sipas saj nuk ka pasur votat e mjaftueshme të cilat janë të parashikuara në statutin e PD-së.

“Nuk ka kuorum. Rrezohet Lulzim Basha!

Kuvendi i Statutit te Lulzim Bashes u rrezu bashke me Statutin e LB sepse nuk mori kuorumin .

Salla e Kongreseve ka rreth 2500 karrige , shume prej te cilave ishin bosh gjate gjithe votimit .

Nderkohe qe Kuvendi sipas Lulzim Bashes ka 7000 delegate.

Sot u perserit ajo qe ka ndodh rreth nje vit me pare kur u fallsifikua dhe u vjedh vota e pjesemarrja e demokrateve ne proçesin antistatuor te zgjedhje se Lulzim Bashes.

Tani Lulzim Basha hypi avionit dhe ik ne Holande;

Keshtu çlirohet dhe PD nga pengmarrja”, shprehet Topalli. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...