Lulzim Basha: Do vazhdojmë protestat masive, s’ka parlament pa u burgosur Tahiri

Një ditë pas punimeve të Kuvendit Kombëtar, Partia Demokratike mblodhi grupin parlamentar për të zhvilluar mbledhjen e radhës.

Referuar të dhënave brenda “selisë blu”, brenda kësaj jave del udhëzimi për procesin zgjedhor sipas statutit të ri.

PD do të zhvillojë zgjedhje të brendshme, në të cilat do të votohet për seksionet, grupseksionet dhe kryetarët e degëve.

Ndërkohë, Basha tregoi dhe aksionin e ri opozitar ku paralajmëroi se do të vijojnë protestat masive.

PD do vazhdojë t’i braktisë komisionet veç rasteve specifike, siç mund të jetë “Komisioni Tahiri”.

Basha u shpreh në mbledhje se PD do të vazhdojë protestat dhe do mbështesë qytetarët në të gjithë vendin.

Kryedemokrati theksoi se “çeshtja Tahiri” do të mbetet në artikulimin politik të opozitës.

Në seancën parlamentare të se enjtes do të mbahet edhe qëndrimi i plotë i PD-së.

“Parlament normal me Sajmir Tahirin të lirë dhe kuksianët në burg nuk ka” tha Basha.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Lulzim Basha: Do vazhdojmë protestat masive, s’ka parlament pa u burgosur Tahiri”

 1. ben says:

  Dakort jemi, s’ka parlament po nuk u burgos Basha, Berisha dhe Meta

 2. Tony uk says:

  Keta qe kerkojne burgosjen e Tahirit e ndjejne qe po u vjen ora e gjykimit.
  Te gjithe ke vendi do shkoni hajdute.

 3. te kisha qen tahiri ta kisha shkerdhy ate rropsin
  para e pas
  sharlatan i peshtire . po s’ke faj ti jo ,
  kan kto putanat e medies .
  hajt se ne vrym t’hales berrisha ke me perfundu

 4. Ti I pari o Kriminel, hajdut, mashtrues, tradhetar, mashtrues….etj.,etj., ti edhe Serbi plak qe te mbron, duke te mbrojtur ty mbron veten. Ai e din mire se po te hiqesh ti ai merr fund, por do shkoni ne te semes te dy ore kriminele boteror!!! Harram I qofte popullit shqiptar nese vjen mbas teje ore hajdut e kriminelit vicidolit.

 5. USA says:

  Kelysh kurve , pse nuk thua te vazhdojne protestat deri ne burgosjen time si kam vjedhurr leket e rriges kukesit dhe shum e shum te tjera dhe urdheruar vrasjet e 21 Janarit , shembuli duhet nisur nga ju ore hajdut dhe vrases , pa folur per ndonje spiun i UDB’se , Sajmir tahirin nuk e fut ne burg as kush pervec gjykates bazuar ne fakte

 6. Gri says:

  ….dhe estrada vazhdon! Luli i 230 miliionave te Rruges se Kombit, 4 te vrareve, shites i detit, etc. kerkon te fus ne burg Sajmirin me protesta!
  Lul a she gjp Ke B.fevziu! S e pe si e centroi Griden!
  Gojet e liga thone se po behet i vleftshem per zhdukjen e bandave ne Shqiperi dhe Europe!
  Shif se s’dihet Sajmja mbas gjygjit ku do dal i pafajshem, mund te filloj pune ne KE. Prit i here or…pacient dhe procedure e vjeter!:

 7. Lumi A says:

  Po ik ore pis njeri se na hape barkun. Hajdut, vrases dhe agjent i serbise. Tahiri futet ne burg me fakte dhe me duket se prokuria po e heton. Po siku shumica te dale ne protesta deri sa te burgosin ty si do ndiheshe? Ik kerme se jeni mallkimi i atij vendi.

  1. lumi B says:

   Do shkoje ne burg qorri o miku

 8. Shaba says:

  Basha duhet te heq dore nga sebepet dhe te beje opzite per shkaqet. Ceshtja a saimirit eshte nje problem i rendomte dhe jo i vecante. Shiko se si juristet po japin doreheqjen per ti shpetuar vetingut. Mos valle politikanet jane me te mire? Kapja mbas samirit eshte sebepi per te mos bere shtet si orjentimi final i armiqve te Shqiperise. Kujt i plasi bytha per saimirit ne Shqiperi? Asnjerit, vetem bashes dhe saliut. E bejne kete per te sabotuar. E perdorin samirin si kamuflazh njelloj si ne kohen kur saliu furnizonte milloshevicin me nafte qe te ndihmonte Shqiptaret…

 9. Frok Martini says:

  O Luli, para tahirit duhet te provosh ti Burgun ore shkateruesi I PD.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *