REPLIKAT/ “Lëri idjotësitë që publikon… haha na kënaqe”, Rama: Mos qesh kaq shumë se do këpusësh mish

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me ndjekësit e tij në rrjetin social facebook.

Replikat mes tij dhe qytetarëve kanë ndodhur në statusin që Rama publikoi për arritjet e Zyrave të Punës që realizuan me rritje objektivin e muajit prill.

Por të shumtë kanë qënë qytetarët që kanë kritikuar Ramën se këtu nuk ka punë dhe se të rinjtë po ikin jashtë vendit.

Por e menjëhershme ka qenë përgjigja e Ramës.

Ja si ja kthen ai qytetarëve.

REPLIKAT:

Komentuesi: Hhaahahhahhaahaahhahhahahaha,lere se i kenaqe po lere,keto zyrat e punes mos jan te lidhura me agjensit e udhetimeve,dhe i drg jasht te rinjt te punojn se vetem pleq kan ngel aty te rinjt cdo dit e me shum ikin,ikin ,ikin

Edi Rama: Mos qesh kaq shume se do kepusesh mish😂 Keto numra jane lehtesisht te verifikueshem sepse jane te gjitha punesime te deklaruara nga kompanite ne tatime, po ti mos e vrit mendjen per kete pune, vec ki kujdes mos kepusesh mish se te kemi edhe nga Vlora e s’ka lezet vlonjat mishkeputur😂😂😂

Komentuesi: Jam nje i majt por nuk eshte e vertet me vjen shum keq sepse te rrejn ato qe ke mbas vetes

Edi Rama: Haha po ti ku e di qe nuk eshte e vertete apo e degjon ne kazan(?), sepse keto jane shifra te verifikueshme lehtesisht ne deklarimet e kompanive ne tatime per cdo punonjes te ri qe regjistrohet permes zyrave te punes!

Komentuesi: Dil e bej kontrolle sot,ne vend te ishte dit pushimi si gjith bota,punojm si kafsha nga ora 07-18:30,dhe leri, idjotesit qe publikon

Edi Rama: Po ti Klevis ku i bere kontrollet qe ben kompetentin ketu apo kafene me kafene qe me mengjes meqe e ke dite pushimi?😂😂😂

Komentuesi: Zoti Rama nje pyetje kam,çfare prodhon Shqiperia per te pasur kaq sukses siç thua ti ne punesim?

Edi Rama: Une nuk e di per cfare “kaq sukses” e ke llafin ti Dani, po une di qe kjo shifer eshte lehtesisht e verifikueshme, sepse cdo punesim permes zyrave te punes regjistrohet nga kompanite ne tatime e ne sigurime shoqerore!

Komentuesi: Ka punesu me shum portali njoftime.com se gjith zyrat e punes tuaja.

Edi Rama: Njerezit ne Shqiperi nuk punesohen vetem permes zyrave te punes, ketu flasim per punesime qe i kane bere vetem zyrat e punes dhe me vjen shume mire nese nga ky portal jane punesuar shume te tjere😀

Komentuesi: Ke heq nga puna 3000veta i ke zevendesuar me 2700?

Edi Rama: 😀😀😀 te marrsha te keqen e mendjes e paske telha😂😂😂

Komentuesi: harta canabisit eshte kjo ? 😂😂😂

Edi Rama: Jo kjo eshte harta e punesimeve po ti vazhdo qesh se dite pushimi eshte edhe pse ti mesa duket pushim e ke gjithe kohen😂😂😂 (TemA)

16 komente në “REPLIKAT/ “Lëri idjotësitë që publikon… haha na kënaqe”, Rama: Mos qesh kaq shumë se do këpusësh mish”

 1. Hajro LIMAJ says:

  JO,ZOTI EDI RAMA.
  ERDOAGNI NUK ESHTE PARTNER STRATEGJIK,POR KERCENUES I SHTETIT DEMOKRATIK,LIGJOR DHE LAIK I SHQIPERISE

  Marrdhenier e tua personale me Erdoganin,te cilat po shqetesojne Europen dhe Ameriken nuk mund te jene marrdheniet strategjike te Shqiperise me Turqine.Turqine dhe shtetin turk duhet ti ndashe nga politikat e rrezikeshme te Erdoganit per sigurine e Botes Shqiptare.Ne flasim sdi eksperte te mirefillte te politikave te sigurise dhe jo si dilettante apo si partener personal te askujt.Per ne jane interesat e Atdheut,te Kombit ,te cilat politikane ne historine e tyre I kane shitur shume here.Shqiptaret kerkojne dhe duan Ameriken dhe Europen si partener kryesor strategjik dhe Erdoganin qe shkaterroi shtetin demokratik,ligjor dhe laik te Turiqise te krijuar nga Ataturku, I cili deklaronte “Fytyra jone eshte drejt Europes … “.
  • HAJRO LIMAJ
  To:Edi Rama,Kryeministria Info,[email protected],[email protected]
  Apr 20 at 9:45 AM
  Z.Kryeminister Rama,

  Pershendetje.

  Ndoqa me kujdes intervisten Tuaj ne lidhje me marrdheniet me Erdoganin.

  Ne percaktimin e aleateve dhe partnerve strategjik ka percaktime te pa diskutueshme.

  Ne duhte te ndajme perfundimisht dashmairisne e popullit dhe shtetit turk nga politikat e Erdoganit sepse :

  1.Deri ne vitin 2002,periudhe ne te cilen Turqia u drejtua nga Turgut Ozali,Demireli,Cilerri,Mesut Jellmazi dhe Exhevit,
  elita politike turke e arsimuar e gjitha ne Gjermani dhe ne Amerike marrdheniet dy paleshe mbriten ne nivelet me te larta politike dhe ushtarake,te cilat u shprehen ne mbeshtetjen e ketij shteti per kapercimin e krizes se vitit 1997 ne Shqiperi dhe clirimin e Kosoves ne
  vitin 1999.
  Deri ne ato vite Turqia ishte “shtet demokratik,ligjor dhe laik ” me nje unitet kombetar dhe mirekuptim te plote me Ameriken,Bashkimin Europian dhe krah i fuqishem i te gjithe Perendimit ne rajonin e Lindjes se Mesme.Keto vlersime une i kam trajtuar realisht ne librin “Midis Ankarase dhe Tiranes 1990-2000”,kohe nte cilen une isha nga aktoret kryesor ne bashkepunimin dy palesh.

  2. Politikat e brendeshme dhe te jashteme te Erdoganit jane krejtesisht te kunderta me te para ardhesve te tij.

  Ai shkaterroi ne thelb shtetin ligjor,demokratik dhe laik.Eshte parti fetare.Pra shteti drejtohet nga feja dhe nga 300 mije nxenes i ngriti ne 1 300 000 nxensit e shkollave radikale fetare.Fute shamite dhe percet ne te gjitha institucionet shtetrore,perfshire edhe ushtrine.
  Mendimi ndryshe dhe shprehja e lire kane marre fund dhe garnizonet e Ankarase jane kthyer ne burgje per eliten politike,shkencore dhe ushtarake te vendit.

  Ai per Shqiperine perben kercenim per vazhdimesine e shtetit demokratik,ligjor dhe vecanerisht laik,ku per ti shkaterruar keto po investon dukshem dhe nen toke.Ai ne platformen e tij politike ka te shprehur pushtimin e Botes shqiptare nepermjet politikave neo otomane,per te cilat ditet e fundit u shprehen ahpur presidenti Frances,Kongresi Amerikan dhe shume analiste straetegjik
  Erdoganit Europa i mbylli te gjitha dyert dhe dritaret,per psojat e renda qe i ka sjellur ketij vendi dhe ketij shteti.
  Edhe ne raportin e fundit Turqi,ashtu si Rusia vlersohen si kerecnues te Ballkanit Perndimor.Ne goditjen qe mori Kosova perfshihej edhe deportimi kundraligjshem i 6 mesuesve turq te kolegjeve.

  Z.Kryeminister,

  Edhe me hapjen e negociatave Shqiperia do te monitorohet jo me pak per konsolidimin e shtetit demokratik,ligjor dhe laik.Nese juve vazhdoni te thelloni marrdheniet me Erdoganin,problematikun e Amerikes dhe te Bashkimit Europian,i cili nga Turqia me fytyre drejt Europes eshte kthyer drejt Putinit,Iranit dhe Kines vendi jone do te kete pasoja te renda.Ai ka krijuar trekendshin Ankara-Moske -Beograd si asnje here ne historine e Turqise dhe nga Ana tjeter kerkon te diktoje trekendshin Erdogan -Rama-Thaci per te realizuar qellimet e tij ekspasioniste ne Balkanin Perndimore me Putinin.

  Instituti Politikave te Sigurise Kombetare

  Drejtorii
  Hajro Limaj (Kolonel R), (Minister Keshilltar )

  0672015555

  1. shvejku says:

   Hajro Limaj,nje ish gazetar i gazetes se ushtrise popullore “Luftetari”,si sahanlepires i Sali Berishes u emerua atashe ushtarak ne Ankara!
   Eshte nje sharlatan i pa bese dhe meriton te gjithe perbuzjen e te gjithe ushtarakeve!
   I duket vetja koke e madhe,por ne fakt eshte vetem nje antishqiptrar ne sherbim te armikut te Shqiperise Sali Berishes!
   Kush na qenka ky i famshmi institut i Politikave te Sigurise qe na qenka ky sharlatan drejtor?
   Per titullin e larte qe paska edhe une e emeroj si drejtor te pastrimit te haleve te fshatit tim me rroge sa te kryeministrit!
   E drejta financiare i fillon qe sot!
   Te marre me vete edhe vellain e tij oficer ,se te dy jane zorraxhinj te Berishes!

  2. koment ekstra ordiner dhe fundamental ta kuptojn shqiptaret,se edi ramen dhe erdoganin i lidhe se bashku vetem trafik d….a.
   prova sesa para ju kane gjetē djalit te erdoganit,1.5 mld.+ tjerat qe kush sguxojn ti gjurmoj nga regjimi i erdoganit ne turqi.
   ne evrope flitet se erdogani ka organizata qe drejtojn kokainen edhe ne pakistan e azerbeigjan dhe avganistan.
   X laboratore droge jane gjetur ne turqi..
   erdogani e bashkon ps dhe ramen vetem me rusin dhe serbin…. dhe ardhja e patriakut ruse ne tiran.
   pra bravo nje bravo te madhe per ju,Hajra Limaj..

   1. ujku says:

    Nje bravo te madhe sa nje BAJGE BUALLICE per sharlatanin Hajro Limaj,qe eshte mesuar te haje ne 10 tenxhere dhe tani na paska hapur nhje wc per te na siguruar vendin!
    O koqe gomari!
    Nuk mbete ti te hartosh politika sigurimi kur nuk ke as ushtri e as ta var njeri teneqene!
    Politika Sigurimi bente vetem Enver Hoxha qe ishte komplet i pavarur nga te gjithe,ndersa ti as buken e gojes nuk siguron!
    Shiko se sa miliarda shpenzojne fqinjet per ushtrite e tyre,ndersa ti ke 28 vjet qe i vesh ushtaraket me rroba doku ,nga ato qe ushtaret dikur punonin neper tunele e hapnin transhete!
    Shikoji oficeret dhe policet qe mbajne kepuce me ngjyra,disa me sandale dhe kane turp te mbajne kapelen ne koke!
    Ku e ke ushtrine sot ti more lamash i politikave te sigurimit te wc-ve?

 2. Dibrani says:

  Kryeministri qe insiston te paguaj koncesionarin e Kalimashit me parat e taks-paguesve.

  Cne gjith ky insistim per te paguajtur koncesionarin.
  Mos vall koncesionari mban vetem emrin mbrapa rruges me pagese ,..por pronari i vertet eshte vet Rama.

  Ne cdo vend te Europes perfshi Shqiperine bisnesi duhet te siguroj bisnesin nga vandalizmi,zjarri,termet e tjer.

  Pse Rama Po perdor postin e tij si Monark,..dhe jasht cdo kopetence ligjore.
  Neqoftese dikujt i vandalizohet dyqani ,..e paguan siguracioni ose e paguan vet nga xhepi,…shteti nuk paguan gje.
  Perse koncesionari ne Kalimash duhet te paguhet nga taks-paguesit ??????
  Ne cfar ligji bazohet Rama per te paguar demet koncesionarit ???

  Neqoftese Rama paguan koncesionarin ,…a duhet paditur ne prokurori Rama ,per favorizim dhe vjedhje te parave publike.
  A duhet paditur qeveria per shkelje,..duke dhen tendera kompanive pa-siguracione ????

 3. Zigur Qarri says:

  Te gjith jan idjote,asnje nuk din,vetem ai,te gjith duhet te lexojn,si ai,asnje nuk eshte ne rregull,vetem ai………mendesi autokrati!
  Eshte normal qe mos te pranosh çdo kritike,”sepse keshtu e do politika”.Problemi eshte,qe kritika po merr permasa edhe nga
  rradhet e votuesve te majt,prandaj mosperfillja do te kete pasoja.Injorimi i te vertetes akumulon urrejtje,prandaj marrja e fajit
  ka vlere,sepse ul tensionet,ul shperthimin.Historia shqiptare ka plot raste te tilla.Sepse i gjith pushteti i Ali Pashte Tepelenes ishte
  perqendruar vetem tek ai,u shkermoq sikur te mos kishte ekzistuar,megjithese forca e tij ushtarake ishte me e madhe se e Skenderbeut,
  pasuria gjithashtu.PS-ja nuk ka ideale sociliste,automatikisht nuk ka edhe idealiste.Nese peson ndonje çarje Anija PS-s,militantet do te jene
  te paret qe do t’ja mbathin ne breg.Nese Rama do te ishte i ndergjegjshem qe idealizmi ideologjik nuk ka baze,si ne çdo force politike,
  do te perqendrohej ne forcimin e Shtetit,kjo do te bente te kishte mbas vetes edhe te djathtet e zhgenjyer.
  Por,Rama nuk po e bën Shtet,por edhe kur mundohet qe ta beje,kerkon qe gjithshka te behet ne emer te tij.Kjo eshte fatale.

 4. Meta says:

  Krm idiot vazhdo me erdoganin amerika dhe Europa shqetsohen se turqia po’ bjen islamin radikal ne shqiperi Ky thote jo Jane brockulla ca duhet tika ne shqiperi ca duhet alsar ne shqiperi japin ndime dy kile vaj dhe nje kuran o krm hajvan

 5. Muli says:

  Sepse vëlla i dashur, këtu akoma nuk e siguron njëri biznesin, dhe kur i digjet kërkon shpërblim mga qeveria, pra është punë mentaliteti. Po të ishin të siguruara bizneset atëherë dhe në Shqipëri, kryeministri do shkonte në punë me biçikletë dhe pa roje sepse nuk kishte problem nëse hidhesh në erë apo digjesh një biznes.

 6. Harillaqi says:

  Ka faj Edi Rama qe u pergjigjet disa injoranteve.Duket se keta nuk kane shkuar ne zyrat e punes per pune,se po te shkonin do ishin pritur mire nga punonjesi i zyres per tu dhene apo ofruar pune.Pune ka por njerzit duan pune zyrash,edhe kur nuk kane arsimin perkates.

  1. Eksod Epik 2025 says:

   Ke shume te drejte ti zedhenesi I Kryministrit te Kanabisit.
   Edhe ti ne orar te punes komenton, nga ndonje zyre.


   Sa vjen dhe aq qesharak po tregohet EdDroga.

 7. katrahura says:

  Perdorimi i facebook-ut nga Rama jo vetem eshte nje humbje e kote e kohges,por trewgon pa aftesine e tij per te drejtuar shtetin!
  Ky megalloman kujton se shtetin do ta mbaje ky i vetem dhe se nuk ka nevoje per aparatin shteteror!
  Prandaj ai nuk e njeh situaten aspak dhe aparatciket e tij jane te korruptuar se askush nuk i kontrollon!
  Hiq dore nga laptopi,o ditezi,se funksioni yt ka shume pune te tjera,por qe ti nuk i njeh!
  Ulja bythet Erion Velise ne zyre, qe te prese qytetaret e Tiranes per hallet e tyre se mbeti brigadier kooperative!

 8. Opinion. says:

  Dinakria,takimet sekrete erdogan-rama kompanit turke ne shqiperi,marrja pjes ne forume arabo-turko islamike,vota anti amerikes,bisedat sekrete kostazias per detin,qitja e taksave per autostrad.
  hapja e shkollave dhe kolegjeve turke ne shqiperi.
  ndertimi i xhamis se madhe ne tiran
  Ftesa sekrete e patriakut ruse ne shqiperi.
  hapja e shkolkave serbe ne shqiperi..
  mjaftojn per ta dokumentuat officiel sesa eshte e rrezikshme ps per shqiperin.

 9. Eri says:

  Edi Rama vetem kete di te bej te komunikoj ne fcb me njerezit dhe gjithmone nje pergjigje….Nje m…te math ke bere ne Shqiperi more legen.Rinia ka ikur e po ken perdite e ti na flet per vende pune?????Ty te ka lene mendja more i mjeri.Jeni bere qesharak….

 10. Po si mos ti bashkoj erdoganin dhe edi ramen tendera e kompanit turku ne shqiperi,dhe refuzuar kompanit evropiane,se me erdoganin behen pazare,motje-motje,gjysem per gjysem vjedhjeve.
  po aeroporti i vlores ne ciline interes sherben… me zero udhtime qe ka me pas ai aeroport…

 11. e gjitha dhe Totali i qeveris rama dhe qdo qeverie nga ps,ka kene vetem ARRNAK qeverisje.
  AMBIGE deklarime e premtime nga ps.
  dhe Kolapsus kaptyr shteti…..

 12. Hajro Limaj says:

  Mua nuk me lidh as gjuha,as kultura dhe as devotshmeria me nje njeri si Shvejku.Ne jeten time i kam sherbeyer vetem kombit dhe atdheut dhe jo personave qe vene e vine.Nuk me lidh asgje as me PD dhe as me PS.Problemet qe trajtoje jane vetem me interes kombetar dhe te popullit tim.
  Shvejku te gjeje shoket e tij me ate fjalor dhe kulture qe pasqyron.
  Hajro LIMAJ

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *