Petrit Vasili zbërthen “enigmën” e madhe: Rama ka shfaqur paaftësi ekstreme, i ka vdekur qeverisja (pas prishjes me LSI-në)

Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama është një lider i paaftë dhe për pasojë qeveria e tij tashmë është rrëzuar.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, konstaton se vendi është pa drejtim dhe kryesisht pas prishjes së raporteve me Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Ai akuzon se nismat e qeverisë për të bërë transparencë përpara qytetarëve, janë thjesht farsë.

Postimi i plotë

Kryeministrit te paafte i ka vdekur qeverisja dhe ben sikur mbledh ankesa.

Qeverisja profane e kryeministrit ka vdekur politikisht,funksionalisht dhe moralisht.
Asnje pjese e sistemit qeverisjes nuk funksionon. Eshte asfiskuari gjithe drejtimi,automatizmi administrativ dhe monitorimi shteteror.

Tashme nje portal qesharak eshte fillimi dhe fundi i qeverisjes.

Ndryshkja rilindase ka degraduar e perdhosur shtetin dhe mbledhja e te ashtuquajurave ankesave lart e poshte si nje peshkim ne mocal eshte dimensioni i vetem i nje qeverisje te vdekur.

Procese komike shkarkimesh drejtoresh te cilet i ka marre ne balle plumbi i ankesave dhe inateve te brendshme partiake.

Pa mbledhje ankesash s’ka pune per qeverine.Po nuk ra ankesa si peshk ne rrjete,problemet nuk zgjidhen as per 100 vjet.

Kontrolli, monitorimi,inspektimi shteteror jane tashme nje zero e madhe.
Tani jetojme Epoken e ankeses.

Paaftesia ekstreme e ketij kryeministri pa ide,me vizion zero dhe qe mendon vetem se cdo ndodhe jo me shume se pas 24 oresh jane dimensioni i gjymtuar i vete ketij keqformimi qe quhet qeveri.

Kryeministri i degraduar ne nje portal dhe me vizion sa nje ankese ky eshte halli i nje Shqiperie pa qeverisje.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Petrit Vasili zbërthen “enigmën” e madhe: Rama ka shfaqur paaftësi ekstreme, i ka vdekur qeverisja (pas prishjes me LSI-në)”

 1. qano says:

  ky vasillaqua po na del me trapi nga te gjithe

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Ja thoshte bilbili
   Zog me zë të rrallë
   Flet edhe Vasili
   Flet edhe Ky pallë.
   *
   Ja thoshte bilbili
   Në mes të Buronjës
   Flet edhe Vasili
   Live, nga byth e Monës!

 2. anonim says:

  po ti ke pjerdhur nga trute , shko e vizitohu se le nam ose shko tek haremi veror i Jales se thone eshte hapur ku japin leksione per ardhjen ne pushtet Biba e lesheliqise kejdi dhe floida shpifarakja. kur flet kjo kejdi ne kuvend me vjen me pjerd,,,,,nje femer sygjarper qe lexon cfare i shkruajne para , ka mesuar dy llafe dhe po ne nje vrime i bie fyellit. prandaj cilo je shume dobet nga ana politike . me kete performance lesheliqia vjen ne pushtet pas 16 vjetesh ,,,,

 3. klemi says:

  Ty te kane rrjedhur trute ore vasillaqi, me mire se te duket vehtja si me I mencuri I botes, me perjashtim te mones.

 4. Monitor says:

  S’faj mere Tit! Te pame qe mexi funksionove si kukull, 1 muaj kur te bene Kryetar te lsi ne 2017!

 5. Ali pazari says:

  Nje dite vere,qe na vonoi, na doli te sheshi nje Cjap nga Vunoi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *