Artur Zheji: Adriatik Llalla do ta “groposë” Ramën me dosjet që ka ndaj tij, do ta paguajë shtrenjtë që e ngacmoi dhe i prishi qetësinë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Artur Zheji, që nuk i bëjnë përshtypje aferat në të cilat është përfshirë Adriatik Llalla, thotë se ky i fundit do nxjerrë dosje kompromentuese për Ramën.

Të njëjtën gjë, sipas Zhejit, do të bëjnë edhe Tahiri me Xhafajn.

Trekëndëshi i Bermudës, është një hapësirë e frikshme në Karaibe, ku cunamet dhe forcat magnetike negative, kanë krijuar një mister të trishtueshëm dhe shumë legjendar, si trekëndëshi i humbjes pa nam e nishan…

Duket sikur, në mënyrë të ngjashme edhe në politikën e sotme shqiptare, Tahiri, Xhafaj dhe Llalla, po shndërrohen në koordinatat e një furtune shkatërrimtare, që do të përcaktojë në shtatorin e ardhshëm, maksimumin e goditjes së vet.

Në të njejtën kohë, Tahiri, Xhafaj dhe Llalla, janë tre nga njerëzit më të informuar në Shqipëri, njerëzit më të specializuar dhe më të pasurit në çështje dosjesh, të cilat mund të hedhin në erë, cilindo politikan në Shqipëri, duke filluar nga jeta private dhe deri te dokumentat më komprometuese të natyrës politike dhe të natyrës ekonomike.

Lufta kundër Adriatik Llallës përshembull, do të ketë shpejt si përfundim të parë, nxjerrjen në treg të shumë dosjeve që lidhen me korrupsionin e qeveritarëve dhe ministrave të Ramës, të cilat Llalla disponon.

Nëse nuk nënshtrohet, “raprezalja” e ish- prokurorit të përgjithshëm do të mund të jetë shkatërrimtare për kryeministrin sepse do të jetë padyshim një proces jo më i kontrollueshëm.

Urtësia dhe qetësia e ish- kryeprokurorit është vetëm aparencë dhe lidhjet me shpresën se gjërat mund të marrin për mirë, që do të thotë të zgjidhen përmes kompromisit.

Tanimë Adriatiku shquhet si njeri që deri dje ka qenë besimplotë në negociatat e fshehta me të dërguarit e Ramës, që bindën të largohet urtë e butë nga posti i lartë, në pritje të një portofoli ministror si shpërblim.

Dhe shpërblimi erdhi: Llalla është sot në një pozitë shumë të vështirë për lirinë e tij personale”, shkruan Zheji.

Sipas tij, pas çështjes kundër Xhafajt, qendron pikërisht Saimir Tahiri.

Rasti i ministrit Xhafaj, që është në shpërthim, duket qartazi që e ka burimin nga vetë kupola drejtuese e Ps dhe ndoshta edhe nga vetë Tahiri, që ka shpresën dhe iluzionin e rremë, se duke shtyrë më parë ministrin e sotëm të brendshëm, do të jetë ai, Fatmir Xhafaj pra, koka e kurbanit që do ti dërgohet në tepsi zonjës Merkel.

Dhe duket se Partia Demokratike, po i jep një dorë të mirë në këtë drejtim edhe Tahirit edhe Ramës, që mezi e duron Xhafën dhe autoritetin e tij të sponsorizuar nga amerikanët.

Mirëpo pas gjithë kësaj, në të vërtetë po gatuhen të gjitha elementët e duhur, për një shpërthim të madh skandalesh, që do të ketë një rreze shkatërrimtare 360 grade dhe që ndoshta do ta shpëtojë Shqipërinë, nga pjesa më e madhe e kësaj klase politike, që ska me se çthotë e ska më se çtë bëjë…

Pikërisht si trekëndëshi vrastar i Bermudës”, shkruan Zheji.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

57 komente në “Artur Zheji: Adriatik Llalla do ta “groposë” Ramën me dosjet që ka ndaj tij, do ta paguajë shtrenjtë që e ngacmoi dhe i prishi qetësinë”

 1. Arber says:

  Koqe kanari,kur e mban dhe ti veten për analist.Pis qe te jane erur syte nga urejtja per Ramen e flet percart.Nuk len vend pa nxjerë helm nga goja.Nuk shkon as gjëkundi me këtë logjikë.

  1. Harillaqi says:

   Artur! Na ngrenç mutin sapo dale nga bytha.Me falni per shprehjen,por Zheji meriton kete madje edhe ofendime me te renda.Eshte psikopat.

  2. Tomorri says:

   Te jete kaq budalla ky Zheji?
   Keto qe thote ky as femijet nuk i thone!
   Asnje lidhje llogjike nuk kane arsyetimet e tij!
   Qe Rama duhet te SHPORRET e jo te ike,kete e them edhe une,por jo per keto qe derdellit ky Zheji,si “vrases” me pagese i PD dhe LSI!
   Ne se ka akuza per ministrat,pse i paskan ruajtur deri me sot Llalla,Tahiri apo Xhafa?
   Bie poshte kjo akuze,se Rama nuk mban pergjegjesi direkte per bemat personale te ministrave!
   Ne se XHAFA KA LIDHJE ME BEMAT E VELLAIT TE TIJ,AS KETU NUK KA LIDHJE RAMA,P[RVEC SE TA HEQE NGA POSTI!
   QE TAHIRI MUND TE KETE GJE PER RAMEN,FAKTI QE NUK E KA DENONCUAR DERI ME SOT,NUK E LE PA LAGUR EDHE ATE VETE!
   PRA RAMEN NUK E SHIKOJ TE RREZIKUAR ASPAK NGA KETO MBROCKULLAT E ZHEJIT!

  3. Xeni says:

   O koke laker nuk e shikon qe asnje lexues nuk te do por vetem tw shane laegou ore gje e trashe se po turperon familjen tende te sa po krijuar apo fisin

 2. peoples says:

  Me besoni ky eshte gjeniu i gazetarise shqipetare…Na rruajt s…

 3. Rrema says:

  Ti je një qen me lesh por n. q. s llalla disponon dosje per Ramen duhet të dënohet dy here për fshehje krimi.

 4. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Ti je njeriu me i ndyre, qe ka nxjerre gazetaria shqiptare. Ti je nje qen leshtor, qe din vetem te lehe, per “te ndershmit” Meta, Basha e Berisha…Po turp a do kesh ndonjehere, more legen ?!

 5. Pallavra says:

  Wow, si eshte e mundur ta quaje veten analist, nje si ky qe tregon perralla me sy hapur.

 6. Jimi says:

  Do te behen kumbullat sivjet se me hahen mua!

 7. Aleksander Thana says:

  Po ti I me ke je, me mua apo me around!?

 8. pasha zotin asht i menčem.25 Vjet qe e lexoj .asnje parashikim nuk i del.Futja pordhe kot.He.Me thuj Zheji sa per sfide.Čdo te ndodhe neser ?Perndryshe lere krejt.Ta them une.Rama kryeminister edhe shtate vjet.E veme me bast ?Me čizmen e Salianjin ne opozite.

 9. kashi says:

  ky eshte gazetari me i keq i shqiperise bashke me feijzon

  1. FIX316 says:

   Eshte nje koke e madhe,qe mbahet vetem brenda….brekeve!…

 10. Shefqet Cela says:

  Sepse me duket si nje plake fallxhore ky pusht i politikes! Rrufjan – budalla.
  Ne se gaboj, “e Ema e Zeqos ne maje te thanes”, nuk e luan topi.

 11. Firel says:

  Leri shantazhet dhe presionet legen , ti e di mire qe po te kish dosje dhe dokumente kunder Rames do ishin perdorur dhe nuk do sillnin Ramen ne fuqi prape per se dyti , dhe se ato dosje ose dokumenta qe ka Llalla sipas teje do ti kishin ne duar padronet e Llalles , keshtu qe leri presionet e tipit te ulet dhe te poshter , tregon dhe nje here qe je gazetar dhe analist qe zvaritesh nen nivelin e tokes , si zhapinjte tatepjeta qe ke nisur ne kulmin e saj . Do ti apo jo Llalla iku per lesh , dhe mbas llalles radhen e kane te tjere ……….

 12. lalai says:

  🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣lloj lloj karrliku dëgjon në një vend Kokaimanësh si Çyrykstani.
  Kunati yt që të la rruletën përgjysme o Turo di dalë nga burgu sa të paguajë gjobën.
  Ato 2 milionë euro që more kur Nano të solli nga lypsar në Itali e të beri drejtor të RTSH-së dhe ato rruletave përfunduan….
  Vetëm ne një vënd të mbaruar dëgjon…..
  ëëëë qën i prishe qëtësine se ai ka dosje
  ëëëëë zagar ai ka filmime për ty…
  ëëëë kone ai ka inçozime për ty…
  ëëëë qën qën….shiko se dojet e tenderave(si kunati zhejit)…janë paguar taksat te Likja dhe atij ti sja fut dot….
  o Zheji….o ju qifsha mu në shtetin tuaj idetë tuaja o plera të gjithë jeni pa asnjë përjashtim.
  Ti Fevziu ai dhlnderi bekteshit….Gjebrea…..etj.dhe gjithë kurvat e politikës….
  Aje duhet një bombë që tju zhduke fatën tuaj të pështirë me 15 kate nën dhe!!!

 13. MGashi says:

  Sherbeimet intelegjente perendimore kane arrite me fut perçarjje dhe huti ne mesin e byrose politike te PPSH-së, duke ofru “informacione” se ky eshte “agjent” i KGB, CIA etj…tere kete e kan arrit pa ndonje prezence te madhe fizike dhe ekonomike ne Shqiperi.
  Sot kur kur kontrolloin bankat, ekspprtet dhe importet luajn si macja me miun me politikanet e papergjegjeshem shqipetarë.
  Tani radha e atyre qe janë të gatshem me kendu para hetuesve nderkombtar eshte shume e gjatë, nese Rama, Berisha e Meta mendoin se jane ne loje vetem Tahiri e Llalla ata mashtrohen shume rende.

 14. Treviso says:

  Zoti Zheij, te kishe pritur edhe pak sa te dilte rakija pastaj e shkruajshe kete artikull.

 15. ali says:

  Ky nuk eshte kazan, ky eshte nje legen nga ato qe perdoreshin per me la komet, nje here dhe nje kohe.
  Ose edhe pusht, e ka pak….

 16. Ai says:

  Te ashtequajtures ” elite” po i vjen fundi.Rrine e propagandojne se” do kete lufte”.
  E lete nuk eshte te zhdukesh keta ndyrsira…..Por do i paralajmeron se herojt nuk i kane munguar kesaj toke dhe pavarsisht se Rama e ka dhejre me qeverrisjen,eshte i vetmi qe po kerkon te shfarrose keta antishqiptar.
  Per pak kohe,do duket se kush jane shqiptaret qe e duan atedheun dhe se çfare do bejne per te.
  Lufte duan!!! Lufte do kene!!!
  Keta klysha,kane filluar te bejne dhe emisione paterjotike.Kane nje plan te miremenduar…frika e ture eshte POPULLI.

 17. enter"" says:

  Te vjen keq te shikosh nje palo nje ri si puna juaj qe e quani veten analist.

  Me shume se analist, jeni nje anal I kazanit.

  E keni kujtuar Edi Ramen nje njeri pa vision. Prisni edhe pak e do e shikoni. Koha juaj po mbaron

 18. Lani says:

  Shume i ngritur Arturi😮!

 19. Arber iliri says:

  Spaska henger peshk fare Zheji, hahahaha u dhjeva gazit.Po llalla llale mor Zheji e mban veten edhe cun modern lind e rrit ne Tirane.Llalla lind rrit e I mbet katunar mor Zheji, ha peshk ha se te shton mencurine ne analize se e ke dhi fare.hahahaha

 20. USA says:

  Ik er pederast , sipas teje Dhallta duhet te cendronte perseri aty , ja prishi qetesine ku je ti o bashibuzuk , qetesine ati ty edhe Ranmes po e meriton , hajdut dhe mbrojtes hajdutash, sipas jush nuk duhej ti prishet qetesia ati rrumpalles , ju jeni pa shtylle kurrizore

 21. Kali says:

  O analist k.r.Je bere k.qe Gomari.Sa luge Çorbe ke ngrene or Dell.

 22. gomari says:

  Pirdh pirdh o plera Zhei…

 23. N.VJOSA says:

  Mulla Zheji
  O Qen Leshtor,
  Që Leh ham-ham
  Si s’të vjen zor?!…
  ***
  Si s’të vjen zor
  Zheji Lemeria,
  Kur shpif o Horr,
  Je vet Cmendia!…

 24. Shqiptari says:

  Ketij me more tia veme emrin Nastradin. Shyqur qe na i the ti se ne sdinim gje.

 25. Kellira says:

  Ky edhe pak dhe do filloje me dal tek Ushtari i Panjohur per pune

 26. lato says:

  Kur ishte drejtor i RTSH,Artur Zheji grabiti Radiostacionin e Cerrikut dhe magazinat me shufra bronci, ari dhe platini,qe llogariteshin ne 700 miljon dollare,Iken per skrap.

 27. kico spiri nga zagoria says:

  ku je mor i biri i Sknderbeut,sa anal…ist i fort3 qe je.je i mencur si bir kurve qe je.

 28. Beni bo says:

  Prap ti o majmun me lesh.je par ndonjehere ne pasqyre o morraxhi.o barbon .o fytyre e urryer.ptyyyy rrac e poshter.dhe nje gje tjeter …Kryeministrit Rama ti rruash k..in

 29. BERBERI says:

  MERR NJE BRISK O ZHEJI DHE FILLO TE RRUASH QE TA NXJERRESH BUKEN ME NDER , SE SA PER GAZETARINE TENDE SE BEJNE AS ZHABAT E MOCALIT . jE NJE INATCI QE KUR PUSHTOHESH NGA INSTIKTET HUMBET EDHE ATE PAK LLOGJIKE PREJ 10 VJECARI QE TE KA NGELUR.

  1. turi dhija says:

   Sa i paska ardhur keq per tikun ketij palles

 30. Dani says:

  Lereni plehren mos e komentoni, injorojeni,braktiseni ne idiotllekenin e tij.

 31. lennard says:

  E Zbulove shpejt veten.Je nje Delenxhi i menderosur.Kuptohet qe eshte sajese e kurdisur nga SHQUP-i mbas e dhe ne bashkepunim me Lolot e Like Floririt dhe Mona baxhelles.Po e verteta nuk do te vonoje.Prite Or zagar Azem Galicen se po Vjen si Xhebraili ,qe tu marre shpirtin dhe Gjene e Vjedhur.

 32. Berti says:

  O Tur pordha o bizhozci i pandreqshem.

 33. Roberto says:

  Do nxjeri dosjen e pidhit te sateme o Zhej kurva.

 34. vito says:

  Edegjoni teorin e kti injoranti apo jo , po i prishe qetesin ktyre kta te ruajn dosje per presion personal , ,kta plerat e PDse sikur i vem ne qeveri te punojn per vete dhe çesht me e forta qe per kte jan te bindur , degjoeni kte lloj injoranti çfar nxier nga goja çfar presioni ben kryeministrit , tani kryeprokurori qe ky nuk e la te vidhte dhe te mashtronte kte popull pa findesisht , do shikoni çfar do ti bej kryeministrit , o zgjyra dhe llumi i kti kombi ,do i rruaj k,,,,,,,,,n kte do ti bej , o pler e pa fytyr ,imagjinoni çfar vemjesh rrin neper zyrat e shtetit tek ne , ka qen drejtor i atshse tjetri çfar mentaliteti ka , çfar ordineri , duan prap qeverin llumi dhe plerat e kti vendi , mos bofshin hajer.

 35. Mirela hasani says:

  Jam dakort me komentuesit e mesiperm….nuk i heq asnje presje
  Zheji nje vegel qorrw w Berishes, Nuk i din Zheji krimet e Berishes?????? apo eshte urrejtje qe ka per Edi Ramen..
  Ptyyyyy edhe i thua vehtes tirons??

 36. Vl says:

  E cfare te keqe ka ketu. Nese ka dosje per Ramen e shok, aq me keq, dmth e ka merituar heqjen nga puna dhe denimin qe e pret. Dhe mundesisht te kthehen rrogat megjith interes, se prej nesh i ka.

 37. ben says:

  O MERO, po nuk ke pune tjeter ti more burre, por te na nxjerresh kete debil dite per dite.
  Mjaft se na cave trapin edhe ti me kete handikapat mendor.

 38. ulu says:

  Nuk e vlen te merresh me te. Humbje kohe e neveri. Ka skaduar me kohe dereziu….

 39. Johani says:

  Kur nje mut te shitet per mjalt!!!!
  Ky “njeri” eshte modeli me i mire se pse kriminelet jetojne,dhe shif zheji qe nuk i bajne pershtypje deklaratat e sali berishes edhe ne kuvend se ai e krijoj lazaratin dhe mbrojti drogen atj,ose pse vrau njerez ne shesh e gerdec,Remzi Hoxhen ,Haklajt,azemin, pashkon,Olldashin e shume te tjera me prova,video,deshmitar te gjalle dhe nuk jane asgje thot ai keto,kurse shpifjet e tipit alibeaj qenkan prova tronditese,vetem nje sahanlepires apo i pasionuar nga gjakpirja mund ti beje keto gjera.

 40. Kuq e zi says:

  Kjo seshte analize
  Ksaj i thone z. Kryeminister ke te fala nga llalla ka shume dosje per ty

 41. Spinoza says:

  Zheji, kasten e kalbur politike do ta heq njehere e pergjithmone perendimi nga ky vend dhe spastrimi ka garanci absolute ti dhe gjithe vurku politiko ekonomiko mediatik produkt i politikes 70 vjecare moskovite do perfundojne atje ku e merritojne.

 42. Po sipas teje ,o Mulla, duhej lene i qet ? Te mos e gacmonte? Hade mendje hajde? Po perseri Llalla ngelet Llalle i pa afte . Ne raste se rama ka gabuar e duhej denuar ,pse nuk e beri detyren Llalla ? Apo qe te mos i dilnin te tijat ? Te them se je gomar,nuk eshte vertet se gomari eshte me i mencur se ti, ndaj popolli ketyre pa mend si puna jote u thot “FYCKE”

 43. TRAPI says:

  PO TI KISHTE DUHET TI KISHTE HAPUR….PER KETE DENOHET LLALLA,,,BASHKEPUNTOR ME KRIMIN…NUK EDHTE PER TU TREMBUR KJO EDHE EDI BRENDA,,,TI JE KOQE…

 44. Sorge says:

  Ti je nje sahanlepires qe nuk te dihet origjina ok

 45. Triangolo says:

  Me mir do ish krahasimi me rolin qe kane vrimat e zeza ne kozmos. Ato pepijn planete te tera. Llalla sala dhe luli tre vrima te erreta qe perpijn ramen (jupiterin). E mor zhej ça shkenctari na paske qen. Na e zgjerove fantazin neve dhe do bejm ndonje shpikje

 46. timo says:

  Artur, të kuptoj : Marazin e ke po aq të madh sa dhe dështimin! Mundohu të qetsohesh nga makthi dhe marazi. Nuk nxjer gjë në dritë. Këthehu 180° se 360° nuk të bën fajde.

 47. shqiptar me tru në kokë e këmbë në tokë says:

  Dy zagoritë “me nam” ka Shqipëria, që ndërsa të gjithë zagoritët (thuhet se) kanë “një dërrasë mangut”, këtyre u mungon “i gjithë tavani” (dhe dyshemeja bashkë)… ! Këta janë Artur Zheji dhe Tak Ngjela…!

 48. LALA says:

  po paske qene kokre kurves kaq cinik hakmares ti ke qene shok me edin po me gjatesin qe ka edi mase te ke hyre ne goj i gjati i edit shkurtabiq llum mediatikpler kazani ca si puna jote po na lene mbrapa o i prapt

 49. dajti says:

  Ore debil, çfare analisti muti je ti? Keto qe shkruan jane llogje pazari. Turp te kesh!!

 50. survejuesi says:

  Serish foli ky bir kurve.”Bir kurve” jo ne ate kuptimin qe shpesh e perdorin shqiptaret, pra si medemk i shkathet e 99-nsh, por ne kuptimin e drejteperdrejte te fjale pra kopili i aktores qe pallohej me gati gjsmen e oficereve madhore te M.P.Brensdhme.Me gjithe ato para qe ke vjedhur dhe te kane dhene, mos i kurse por bej nje analize ADN-je per te zbuluar se i kujt je.Nga fytyra i ngjan shume nje oficeri te rangjeve shume te larta te kohes se merhumit…

 51. Arben says:

  o zot cfare te degjojne veshet kur flet ky njeri i percmuar;sikur ta ket fajin Rrama se nje i korruptuar dhe i degraduar si Llalla nuk duhet ti prishet qetesia sepse ka materiale kompromentuese .por nese ka materiale te tilla pse nuk i hap pse nuk i denoncon ?.jo mo koqe se nje i percmuar si puna jote mbron te korruptuarit dhe te degraduarit.

 52. Jimi says:

  Shkruaj ndonje nuske e bej dua’ o Zhele se mbase perendia e degjon!? Fjala jote ne vesh te perendise!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *