Fatos Lubonja: Nuk mendoj se PD e ka montuar përgjimin, Xhafaj duhet të japë dorëheqjen

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Fatos Lubonja ka komentuar video-përgjimin e publikuar nga PD, për vëllain e Fatmir Xhafajt.

Kush është ky bashkëpunëtori X?

Në këtë rast duhet të ketë hetime.

Ta ketë sajuar PD-ja këtë, se besoj, se është ngjarja e rëndë penale.

Duhet të ishte më i qartë interpretimi i videos nga PD-ja.

Nëse do ta marrim se kjo është e vërtetë, pra i vëllai i Xhafajt vazhdon aktivitetin në Vlorë, kjo është shumë rëndë, sepse po flasim për Xhafajn.

Ne e dimë sesa fuqi ka vëllai i një ministri.

E dimë se sa mund të abuzojë.

Në Shqipëri është vështirë të mos e dijë një vëlla se çfarë bën vëllai i tij.

Kjo e dobëson shumë, e diskrediton shumë qeverinë. Ky rast, nëse është i vërtetë.

Besoj se ministri duhet të tërhiqet. Kështu ndodh në çdo vend të botës, që të ecin edhe hetimet, t’i lihet puna drejtësisë”, u shpreh Lubonja në “Studio e Hapur”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

22 komente në “Fatos Lubonja: Nuk mendoj se PD e ka montuar përgjimin, Xhafaj duhet të japë dorëheqjen”

 1. Shigjeta says:

  Thame ne se ne gjithe kete thashetheme dhe hi syve nuk do merte pjese Lubonja ??? Si gjithmone Lubonja xhak , anglez ne oren dhe vendin e duhur , e kane mare me akord lajmin e reme lamashet si Lubonja , Zhei , nipi i Hysniut , e bela e madhe me keta koraket , sa shikojne kerme leshohen . Na gjeti belaja me keta sharlatane , kopetente te sigurte , te gjithe e kane muasellin ne bythe , kurse keta e kane ne goje …..Nje gje me ka bere pershtypje , sa here qe keta pseudoanaliste hedhin nje teme ose botojne nje teme si nuk lexova dike kaq shume vite qe ndjek portalin nje komentues te bej nje koment pozitiv , njeri nuk do gjendet ???? Dhe prap vazhdojne e vazhdojne te botojne idjotlleqe . Keshtu eshte kur nuk ka shtet , per cdo lajm te reme tu marin licencen dhe ti flakin ne rruge , do me thoni rruga do i regulloje ??? Lubonjen se regulloi biruca , rruga do ta sjelle ne ruge te drejte ?? Pas ketyre stafeten do ta mari Preci , per karlleqe Preci eshte esnaf …….plera hesapi

 2. shqiptare says:

  e thone pse i vriste njerzite antishqiptare komunizmi po ka pase te drjte dhe pushka top u ka bere dhe pse ne jetuame si ne ato kohra fatkeqesine dhe me keq e me fatkeesi sote per ata qe moren miliarda dhe pse sabotonine shqipen

 3. xoni says:

  Fytyre e qelbur mbete o Fatos, kur do.rritesh te behesh pionier i partise.

 4. tu dhon shpirt says:

  Sala me Meten kan montu mikrofonat dhe kamerat e pergjimit jo vetem ne zyrat e socialisteve por dhe ne shtepit e tyre
  Pa pushtet , pd-istet dhe ls-istet jane ne grahmat e fundit

 5. Burgajeti says:

  Ky pergjim eshte I para 2012.
  Lexoni kontradikten ne deklaraten e Ali beut:
  Nje here thote kur qeveriste Xhafaj,me poshte thote se eshte ne vitin 2012 kur po pergjohej nje grup criminal qe trafikonte droge:
  Ke Halim duhet ete besojme?
  http://www.gazetatema.net/2018/05/14/alibeaj-pergjimi-eshte-bere-gjate-periudhes-kur-qeveris-xhafaj/

 6. Lida says:

  O lolo doli qe eshte e monruar !
  Cfare mund te thuash tani o mashtrues o spiuni i babait tend ?????

 7. Lennard says:

  Po fole dhe Ti or llacifac Antishqiptar.Po kush te pjerdh Ty O lavire e kampit te Spacit.

 8. Albani says:

  Servil mbete tere jeten o njeri i zi! Me i zi se Sali Betisha, ai qe ti e adhuron sepse edhe ky ta bere nenen kur ishte komunist dhe sekretar partie dhe spiun i sigurimit! Si nuk u bere nje here njeri, por qen ke lindur e zagar do te vdesesh!

 9. Gri says:

  Fatos! Te degjova sonte qe flisje ne TV. Mire me vellain e Ministrit dhe besimin qe ke per mashtruesit e PD, po Lobimi qe beje qe Shqiperia sipas teje s’duhej te futej ne Europe, se kuptova! Shume ligesi!
  Znj. Vlahutin tha para ca ditesh qe integrimi eshte per njerezit, popullin! Jo per llogari te politikaneve! Kurse ti! Si gjithmon …i lige! Nuk don njeri ne kete bote! Mbete i vogel! Edhe une kot! Ti ke shit Baben tend (rafmet!) or kopuk! Keshtu qe popullin se ke shume problem! Ti Tosi s je per ne Europe! Babai mbrohet nuk shitet!
  PD mashtruese nuk besohet! Nuk besohet vrasesi i 4 shqiptareve, qe na genjeu se ishin vrare me stilolapsa thika e cadra arme! Dhe manipuloi edhe me Doktorin e S. Ushtarak! Kur nje tv i nxorri te verteten ky tipi vrases i PD, besoj e kupton…. nuk u skuq, nuk kerkoi ndjese! E hengi me buke dhe u be me agreziv!
  Dhe ti mendon se Mashtruesit nuk manipulojne!
  Burre iig dhe njeri i keq! Naten Spiuni i babit! Me fal nxorre ndonje leke nga kjo pune….

 10. antiharresa says:

  Ky I shkreti dhe shumica e opinionisteve te kazaneve ngelen duke I lepire bolet shqupit.

 11. ben says:

  O Lubonja, sa here te kemi thene qe te mos hash mut kot. Jo ti, do ha thua.

 12. Toni says:

  Ik ere pirdhu ti.

 13. Oil says:

  Foli me ne fund edhe ky kungulli i rritur “nen hije (Spac) dhe i mbetur kungull i papjekur.

 14. malsori says:

  Burgaxhiu Lubonja vetem vrere vjell,shume zemer lig,katran ne shpirt dhe i vrerosur ne fytyre.Hiqet sikur di cdo gje si kriminel Saliu po nuk e di qe nuk e pjerth njeri se eshte i gjalle,I ka mbetur ora tek pionieri Enverit ne Bllok.Malsori.Boston.

 15. US says:

  Njeri shume ordiner. Edhe perballe provave, nje intelektual nuk degradon kurre ti vulgarizoje ne intriga, si ky.
  Seriozisht nuk shoh ndonje diference mes degjenerimit te Lubonjes dhe Berishes. Perkundrazi edhe pse urrejne njeri tjetrin, kjo nuk i ndalon te bashkepunojne ne intriga, ne helmimin e opinionit me gjuhen e urrejtjes dhe hakmarrjes, ne mbreshtetjen qe i bejne njeri tjetrit tek sulmet ndaj Amerikes, Europes, Reformes ne Drejtesi, Integrimit, Stabilitetit dhe aferave mafjoze pedeiste me Kulice, qe i adresohen gjithmone Rames.
  Fatkeqsisht Enver Hoxha kishte te drejte;
  Pinjolle te llastuar, intrigante, arrogante dhe te korruptuar blloku, si Lubonja apo Ngjela, ishin rrezik per diskretitimin e Pushtetit Popullor.
  Sot Jane po aq te urryer edhe nga vete te burgosurit politike, opinioni publik, por jo nga mafja dhe politika.
  Mendoj se me mire se kushdo Lubonjen e ka pershkruar Berisha tek nje nga fleterrufete hajmarrese drejtuar publikisht Lubonjes.

 16. H says:

  Që nuk shikon mirë duket nga foto, Që ja fut teveqelit duket nga shkrimi.

 17. BRSS says:

  XHAFA KA HARRUAR TE PYESI TY MOR ROBQIR TE SHKERDHEFSHA RRACEN

 18. zogu says:

  tPo nuk hengri m… ky nuk quhet, Sa here qe flet duket sikur defekon nga goja I shkreti nuk hyn tek homo sapienset

 19. Off says:

  Manipulator, spihun birucash dhe mafjoz.
  Thjesht Lubja eshte mafja qe u instalua pas ’90.
  Si eshte e mundur qe ky qe nuk le njeri pa akuzuar, denigruar te bllokoje dosjen e tij per 25 vjet me rradhe, duke akuzuar te tjeret e duke i veshur vetes petkun e profetit, me ndihmen e Medias mafjoze, politikes dhe interesave mafjoze?
  Sa here qe flitet per destabilizim te Shqiperise, ky lloj kerme ve zjarre nga do gjithe terbim.

 20. fatmiri says:

  Po pse a ka mend ky majmuni. Mendoj se trute I ka te infektuara me pirit ose mineral bakri ne spac, keshtu nuk I funksionon si duhet por vetem nxjerr gazra nga goja. Kriminel, mire ta beri enveri, ai te njihte mire ty e sojin tend.

 21. debua says:

  Vetem ne shqiperi mbahen debila si ty ne gazetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *