Akuzat e opozitës? Xhafaj paralajmëron konferencë urgjente për shtyp

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka paralajmëruar konferencë urgjente për shtyp.

Në një kohë kur opozita protestoi përpara godinës, Xhafaj njoftoi se do të dalë sot në një konferencë për shtyp.

Ka qenë zyra e shtypit ajo që njoftuar faktin.

“Sot ne ora 18:30, ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj do te mbaje nje konference per media ne sallen e MB.

Ju ftoj te merrni pjese!”, shkruan zyra e shtypi.

Ndërkohë, nga ana tjetër prokuroria ka vendosur të thërrasë për të dëshmuar tre demokratët: Deputetit Ervin Salianji, Enkelejd Alibeajt dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhit.

Ligjvënësit do të përgjigjen mbi përgjimin e publikuar prej tyre ku pretendojnë se është vëllai i ministrit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

2 komente në “Akuzat e opozitës? Xhafaj paralajmëron konferencë urgjente për shtyp”

  1. Alo, çimi jam, çim peka says:

    Saliu Bathorjan nuk e rru per Salianjin as per Alibeun as per Bardhin e zi. Ato shpreson biles te futen ne burg qe ai dhe Lulzinja te kene cte llapin.

  2. 👎 says:

    Nê burg, plehrat intrigant !!👎

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *