Akuzat e PD, Xhafaj takon një nga një anëtarët e grupit të PS, ja çfarë iu tha

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, iu ka shprehur mirënjohjen deputetëve socialistë për mbështetjen pas akuzave të PD të bëra për vëllain e tij

“Faleminderit të gjithëve për mbështetjen, ju jam mirënjohës”, ka thënë Xhafaj në mbledhjen e grupit parlamentar të PS pas largimit të medieve.

Kryeministri Edi Rama deklaroi se materiali audio i publikuar nga Partia Demokratike për Agron Xhafajn, nuk është provë kompromentuese për vëllain e tij, pasi pergjimi se nuk është autentik por një mashtrim.

Më tej shefi i qeverisë deklaroi se Xhafaj do të qëndrojë në detyrë dhe se nuk ka asnjë përgjegjesi morale dhe as ligjore në lidhjet me akuzat e PD.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

21 komente në “Akuzat e PD, Xhafaj takon një nga një anëtarët e grupit të PS, ja çfarë iu tha”

 1. Zigur Qarri says:

  Nuk ka asnje pergjegjesi morale dhe ligjore?!
  Ligjore po se po.Dorzimi i tij autoriteteve italiane,duhej bere me pare,konform ligjit,dhe jo tani nga presioni opozites!
  Po te mos e kishte denoncuar opozita rastin?Arrestimi Agron Xhafajt duhet te ishte bere me koh,por F.Xhafaj e ka
  fshehur,dhe kjo eshte veper penale,prandaj duhet te denohet ashper,me fort nga pozicioni i tij zyrtare ne nje nga
  institucionet me te rendesishme.

  1. X says:

   Fuck you zigur……

   1. Koli says:

    Fuck you x se Ziguri eshte racionsll.

  2. Aleanca shqup-lesheli says:

   Ai iku vet ne Itali o tyc vicidoli dhe shpifsa te ndyre. Ju jeni kriminele qe e hani turpin me buke.
   Ju perfaqesoni jashteqitjen me te madhe qe ka prodhu Saliu dhe Monalikja.
   Po kur drejtesia Italiane te deklaroj qe ky eshte i pafajshem ca do thoni pastaj? Apo do krijoni nje shpifje tjeter.
   Edhe kafshet jane me te civilizuara se cibanet e vicidolit.

   1. Erl says:

    Ore car me zile drjtesis italiane e ka denuar me vendim te formes se prere. Te pafajshem nuk e deklaron as Xhafa jo drejtesia italiane.

  3. çiraku says:

   detyre eshte mbrojtja e vellait pa shkelur ligjin. pse vllaun e vet do arrestoj boti kot na ni koti? apo si ata komunistat e qemotit qe denonconte gruja burrin e vet per muhabete n´krevat.

  4. Spartaku says:

   Ti zigur Qarri dhe ata muter qe te mbeshtesin ty,ti hani koqen e mutit Fatmir Xhafes.Si u shkarkuaka nje minister vetem me akuzat e opozites.Pse çfare eshte opozita,prokuror,gjykates?Vetem prokuroria dhe gjykata nxier faktet eshte apo jo fajtor.Fatmir Xhafa nuk eshte fajtor se eshte denuar vellai i tij.Ai ka familjen e tij,Fatmiri te tijen.Jini bastard.

  5. Be Real says:

   More Zigur cfare opozite thua ti?
   Kjo opozita ishte ne pushtet deri ne 2013 nderkohe qe ngjarja ka ndodhur ne 2002, vendimi ka dale ne 2012. Pse nuk e ekstradoi Salushi per gjithe keto vite?Se nuk kishte asnje baze ligjore per ta bere.
   Edhe sot nuk e ka ekstraduar shteti shqiptar por eshte dorzuar vete zoteria sepse perseri nuk ka kerkese nga Italia. Pse nuk doli kjo opozita kur u zgjodh minister Xhafa, por doli tani qe po shtrengohet litari, edhe hajde hedhim shashka, te behet rremuje.
   Keshtu qe pergjegjesi ligjore nuk ka F.Xhafa pastaj per morale nuk mund te flitet fare kur ke parasysh se kush e akuzon.
   Habitem me njerez si puna jote qe i marrin gjerat sic ja u servirin dhe nuk e mendon nje here vete pak me gjate.

  6. engie says:

   ZIGUR QARRI, nga 2005 deri ne 2013, ne pushtet ishte Sali Berisha. Kerkoi atij llogari pse nuk ekstradoi Agron Xhafaj. E verteta eshte se edhe Sali Berisha nuk e bente dot kete pa kerkese nga pala italiane.

  7. Lumi A says:

   Po xenin me sy peshkaqeni kur duhet dorzuar ne polici o partizan Zguri? Po Salih Monstren per vjedhjet, vrasjet, firmat piramidale, kondrabanden e naftes, grushtin e shtetit, CEZin, Gerdecin, 21-janarin kur duhet ta shohim ne burg? Po Lulzim hajdutin kur duhet ta dorzojme, po banden e tyre kur duhet ti shohim ne burg?

  8. tarasi says:

   o Zigur Qarri , ti duhet te ishe Kryeprokuror i Republikes , me ty Shqiperia do ecte lart e me lart .Ashtu eshte , si e thua qe z.Xhafaj ka ne drejtim nje institucion te rendesishem , te njejtin institucion kish para disa vitesh z. Basha ne 4 janar 2011 , a ta kujton gje ?? u shkel rende ligji , do te na beje nder te madh te na jepje mendimin tend si ekspert qe te kemi ………

  9. shigjeta says:

   o Zigur Qarri , te kish bere nje koment brilant nje komentues me nickname ( Mul Noka dhe Paloka ) dje ne botimin : Meqe qenkam kaq i rezikshem fusini grupet kriminale ne burg dhe mi faturoni mua , “Zbulohet debati i Sajmir Tahirit me prokuroret ” por me sa duket nuk vure mend , te haka bytha keq , sta kane fajin te tejre , ta ka suma jote e cpuar ………

 2. Alexander says:

  Po eshte veper kriminale, fshe te dhenat e vellait te denuar ne Itali. Ky vend ka marre fund,

 3. Saliu ne burg ! says:

  O Qarr, po qeke kar fare! Pse duhet te mbaj pergjegjesi ministri se cfare bene vellaj? Apo duhet vepruar si ne regjimin diktatorial te Sali Berishes para 1990-es?

 4. ALBAN DEGA says:

  Mendime ne vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Forca ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 5. ALBAN DEGA says:

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  1. Ta hyp Lala says:

   O Zigur Qorri. Po ti mban pergjegjesivper burrin e dajes tend. O kelysh dobici.

 6. Lennard says:

  O Zigur Loqja Po Sali Krimineli pse nuk i dorezoi Zen SyPeshkaqenin Fatke Trafikantin apo Gardistet qe vrane me 21 jANAR ????
  Po Fundja Agroni u Dorezua vete .Pse nuk Dorezohet Sali Gerdeci ? Apo nuk e ka urdheruar UDB.

 7. Alban says:

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE UA PSHURRE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE !

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 8. alphade says:

  Xhefa dhe Izeti eshte binomi qe i ka futur tmerrin Monstres se Vicidolit,
  packa se intervista televizive te gazetaruceve sejmene servile te tij, u
  shet “trimeri” luani por ne fakt eshte nje mi gardhi i pshurrosur ne breke.
  Trim “legjendar” tregohej edhe Noriega i Panamase ! E kam pare kur di-
  kur vringellinte shpaten e tij prej ari e argjenti dhe masa ” inerte” pana-
  meze e duartrokiste ne menyre ” frenetike” qe keto duartrokitje zgjasnin
  minuta te tera ne sheshet e stadiuemet e Panamase. E kam pare edhe
  kur nje dite,pasi kishte mbaruar denimin ne SHBA ,nje denim tjeter e
  priste ne France dhe a e dini si dukej : nje plak mjeran ,i kerrusur sa qe
  po ta masje nuk ishte me shume se nje meter e 20 cm., me hekura neper
  kembe dhe ne duar……..!
  Zoti Berishovic ! Keshtu duan te shohin Ty shumica derrmuese e shqipta-
  reve ! Ju i ngjani tamam tani si Noriega . Dhe kam bindjen se heret apo
  vone do te keni fatin e tij. Mekatet tuaja nuk numurohen . Po behen 28
  vjet qe shqiptaret kane pare mizorite tuaja: hajni, vrasje,perdhunime….
  Thjeshte nje kapo i bandes mafioze te te ashtuquajtures PD. qe vetem
  parti nuk ka qene dhe nuk eshte. Kjo bande e perbere nga llumi i shoqe-
  rise shqiptare te hurit e te litarit, rrugace, hajdute, huligane, vrases me
  pagese ku keta te fundit u organizuan dhe u frymezuan nga vete mafiozi
  Berisha, njeriu i borderove te kancelarive te fqinjeve rreth e perqark ,fun-
  damentalisht i fqinjit te Veriut te UDB se Milloshevicit dhe shqiptaret bibe-
  raj…….etj. MONSTRA E VICIDOLIT ,heret apo vone duhet te perballet me
  DREJTESINE…..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *