“Audio-përgjimi i PD”, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve: Nesër në orën 10:30 paraqiten në organin e akuzës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Prokuroria i ka dërguar letër për të dëshmuar tre demokratëve, deputetit Ervin Salianji, Enkelejd Alibeajt dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhit në lidhje me video-përgjimin që ata publikuan duke pretenduar se ishte vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Sipas Neës 24 për të tre Prokuroria ka kërkuar të paraqiten nesër në orën 10:30 për të dhënë sqarime në lidhje me autenticitetin e video-përgjimit.

Ndërkaq për 3 zyrtarët e PD është  depozituar një kallëzim penal edhe nga vëllai i ministrit, Agron Xhafaj me pretendimin se kanë sajuar prova dhe në asnjë moment zëri qe është dëgjuar ne audiopërgjimin e publikuar nuk është i tiji.

Ndërkohë po sot kryeministri Edi Rama tha se Fatmir Xhafaj s’duhet të përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, dhe do të vijojë të qëndrojë në detyrë.

Gjatë fjalës që mbajti përpara grupit parlamentar socialist Rama gjithashtu tha se për këtë rast do ketë burg dhe se video-përgjimi është montazh. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

4 komente në ““Audio-përgjimi i PD”, Prokuroria kërkon dëshminë e tre demokratëve: Nesër në orën 10:30 paraqiten në organin e akuzës”

 1. Alban Dega says:

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE !

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 2. ALBAN DEGA says:

  KUR TA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !

  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE, UA PSHURRE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

 3. Alban Trungu says:

  Ishalla arrestojne dhe ALBAN Degen ket plehre e mbeturine shpellare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *