Edi Rama: Fatmir Xhafaj s’duhet të përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, do qendrojë në detyrë. Për këtë rast do ketë burg, video-përgjimi është montazh

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama tha se Fatmir Xhafaj nuk ka pse përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, për akuzat e fundit.

Ai tha se pasi dëgjoi Berishën, është i bindur se video-përgjimi nuk është autentik.

Bindje që e ka marrë dhe nga ekspertiza ndërkombëtare e bërë për video-përgjimin.

Rama u shpreh  se do të ketë burg për këtë rast, pasi kërkohet destabilizimi i vendit.

“Sot ministri i Brendshëm nuk duhet të përgjigjet as ligjërisht, por as moralisht.  

Nga Italia nuk ka pasur asnjë kërkesë për ekstradimin e vëllait të Fatmir Xhafajt.

Por sot vëllai i ministrit ka marrë rrugën vetë për në burg.

Por ne si qeveri nuk mund ta çonim në burg, kur s’kishim ndonjë kërkesë.

Për mua në gjithë këtë histori s’ka pasur asgjë të panjohur.

Deri kur doli video-përgjimi, nuk ka pasur asnjë veprimtari të dyshimtë, që të lidhte dy vëllezërit Xhafaj.

Lidhur me marrëzinë e nenit të ekstradimit, unë s’kam asgjë për të dhënë, pasi për këtë ka folur vetë BE.

Përsa i përket materialit audio-kompromentues, për të cilin Saliu tha se e kemi bërë me kujdes dhe nuk e nxjerrim dëshmitarin, se kemi frikë mos na e vrasin, mua ajo përgjigje më mjafton.

Mua më mjafton kjo për t’ju thënë se nuk jemi para një akti kompromentues kundër ministrit, por para një materiali jo autentik dhe një mashtrim, me të cilin kërkohet të destabilizohet vendi.

SHQUPI e ka dërguar këtë material në çdo kancelari europiane, për të mbajtur të motivuar deputetët e Europës që janë kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë.

Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën e tij, por Prokuroria do të bëjë detyrën e saj.

Kush e organizoi këtë lojë të ndyrë përmes një mashtrimi të tillë publik dhe për të goditur Shqipërinë, duhet të paguajë sipas ligjeve, dhe dënimi është me burg”, tha Rama.

Unë e kam marrë mbrëmë përgjigjen e analizës shkencore të kryer në një ndër laboratorët më seriozë të botës, mua ajo përgjigje më mjafton. Po bëj një parantezë, jo për të bërtitur montazh-montazh.

Po më mjafton për t’iu thënë juve se nuk jemi përpara një akti kompromentues të ministrit të Brendshëm po akti mashtrimi të një materiali autentik përmes të cilit synohet destabilizimi i qeverisjes dhe shkatërrimi i segmentit të fundit për çeljen e negociatave të Shqipërisë në BE.

Një overdozë balte për të mbajtur të motiuar deputetë në Europë që të bien ndesh çeljes së negociatave me Shqipërinë, duke i treguar të tjerëve se çfarë hataje ka ndodhur në Shqipëri”, u shpreh kryeministri. (TemA)

Rama kërkon ekspertizë ndërkombëtare për video-përgjimin: Njerëzit më thonë mos e lësho Fatmirin si Saimirin, por unë s’jam Saliu

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

43 komente në “Edi Rama: Fatmir Xhafaj s’duhet të përgjigjet as ligjërisht dhe as moralisht, do qendrojë në detyrë. Për këtë rast do ketë burg, video-përgjimi është montazh”

 1. Shqiptari optimist says:

  Bravo Edi Rama, vazhdo se je ne rruge te drejte !

  1. AMY says:

   TE LUMTE EDI, MBAJENI PUSHTETIN, SE ME SALIUN DHE TE TJERE PAS TIJ I BEHET HATAJA KETIJ VENDI DHE POPULLI, ATA JANE MASHTRUES ORDINERE, EDHE NE NJEREZIT E THJESHTE E KUPTUAM QE AJO ISHTE NJE MASHTRIM POR NUK NA HEDHIN DOT HI SYVE, SALIU ESHTE ANTI SHQIPTAR DHE SHQUPI PO ASHTU,
   UNE BESOJ SE DO VIJ NJE DITE QE PD E SALIU DO BEHET PARTI E JASHTELIGJESHME, VETEM KJO KA MBETUR, DHE MBASE NDONJE DAMLLA I BIE SALIUT DHE PAS KETIJ MASHTRIMI TE FUNDIT,

  2. adi says:

   shoku k rilindas.
   1)kur e more pergjimin ti ne dore sepse pergjimi pardje ne darke e mori prokuroria
   si ti kete rene pergjimi ne dore kr rilindasit?
   2) kur dhe ku e nise qe brenda dites jo vetem e nise po edhe e moren edhe e analizuan dhe kthyen pergjigje.
   3) a e di ti qe ka procedura ligjore ne te gjithe boten se si nisen provat e prokurorise?
   4) a ka mundesi qe specialistet me te mire te botes te lene gjithe punet e tyre dhe ti kthejne pergjigje ketij tipit
   super mashtrimi i rradhes i rilindjes.

   1. ermir says:

    e mer adi idjote si puna jote Shqiperia ka me shumice, jeni ju qe mbani ne kembe nje klike hajdutesh dhe kriminelesh me berishen ne krye, lum si ju per budallalleken qe keni.Hale keni lindur dhe ashtu do vdisni por te pakten idjotesine tuaj mos e shprehni hapur se po tallet dynjaja me ju..FUCK IDJOT,

    1. adi says:

     Qe te besh pyetje llogjike
     I bie qe je me sali berishen???
     Qe mos te pranosh qe te te tallin dhe te te trajtojne si idiot je me sali berishen????
     Vetem llumi i shoqerise shqiptare mund te kete te njejtin mendim me ty.
     Dhe vetem nje deficentet mendor si puna jote mund ti beje nje nder kaq te madh sali berishes sa ta lidhi berishen me llogjiken dhe moralin.
     Ti je me shume se per te ardhur keq!!!!

   2. Spinaqi says:

    Ty ADI gjithmon te dhjete mendja.Gjithemon nga bytha flete.Me qe mendja te dhjete,haje vete.

  3. Tony uk says:

   Bravo Edo.
   Xhafaj eshte ministri qe punon me shume dhe me korrekti.
   Hijenat e pd-lsi kane frike tjeter tik tak tik tak tik tak!!

  4. Spartaku says:

   Shume drejte dhe llogjikshe shprehet Kryeministri,dhe jo vetem qe jan te vertete,por jane te pranueshme e te besueshme.Por a marin vesh kafshet e pd-ke? Kurre.Ata nuk pranojne asgje,sa do qe ato shpifjet,trilimet e tyre jo qe nuk jane te verteta,por nuk i beson asnje njeri apo kalama.Edhe bariu i Viçidolit qe ne keto momente eshte me dhi ne mal,kur i degjon nuk i beson.Shume mire,Fatmir Xhafa nuk ka pse te kete pergjegjesi as morale e as ligjore,ligjore jo e jo.Por maskarenjet e pd-ke,qe me keto po fitojne urrejtje dhe jo besim,duan si e si te sjellin destabilizim,te merzisin popullin,dhe te ndalojne hapjen e negociatave per ne BE.Por, per koken e tyre e kane,se po vijne votimet,dhe do ta shikojne verin e semes.

  5. Kujtimi says:

   Burk per banditry
   Ligj te dominoi
   keta plera veten Baltosin

  6. Isuf kapertoni says:

   Po per video montazhin e ilir metes me dritan priftin (keshtu e cilesoi gjykata e larte, jo une) a beri njeri burg? Mqs u dogje e u vrane kater veta per ate video montazh

 2. 2025 Illyrian Stud says:

  Per kete rast do kete burg , per raste te tjera, ska rendesi.E di rendesine e humbjes se Xhafajt Rama prandaj do ta mbroje me hir e pahir.Ketij i them Kryeminister i nje shteti demokrat.
  Mire se vini ne BE , pleq plaka gra e femije.Shpetoni pergjithmone!

 3. SB says:

  Ne keto raste ( ne qofte se vertet eshte montazh ), Rama duhet te hape rrugen e te bej shembull per raste te tjera. Burg !

 4. ela says:

  Bravo Rama,se shef endra Berisha me diversant gjithe naten,se Monika ka frik pasurine dhe arestimin e metes dhe duhet te iki Zhafa?ajde gamo ajde

 5. Baftiari says:

  I keni krahet deri ne rreze ne mut, troc, qelbni

 6. spartak says:

  Shyqyr o Gandi .
  Të kam thënë . Do i bënim shërbimin më të madh të gjithëve , biles edhe Berishës vetë , kur të ndërtojmë e vendosim në një shesh kryesor të Tiranës Shtatoren mbi 3 metra të DJALLIT me fytyrën e Saliut .
  Bota do shkulej për ta vizituar dhe Sala do kënaqej ( ani se në këtë formë ) që ka për t’u kujtuar .

 7. Albanian till I die says:

  Une jam i djathte, por ky eshte nje montazh o shpifur i dyshes Berisha- Lulushja, qe kerkojne ta destabilizojne Shqiperine, qe te humbin gjurmet e korrupsionit galopant qe keta maskarenje kane bere qe nga fillimi i demokracise…

 8. Viktor says:

  Salianusi dhe Grigja ne burg te dy se jan bashk pući puçi dhe i fusin nji tegel. Kta te dy jan organizatoret.

 9. BERLINI says:

  EDI RAMA:QE TE FITOSH BESIMIN E SHQIPETAREVE DHE QE TE MBETESH NE HISTORINE SHQIPETARE ,FUTE NE BURGE SALI BERISHEN DHE FALANGAT SERBE TE UDB-se….VEPRO…DHE THUAJ EDHE BOTES :I DID IT…lol

 10. Remi says:

  Cthue K/minister. Ministri brendshem qe lufton drogen, nuk mban pergjegjsi per njeriun e familjes qe eshte tregtar droge. A je ne terzi. Ky ashte shteti qe dum a? Kshtu kot e kena. Ene kot e ke dhe tine.

 11. Mario says:

  Mbaje fjalen Edo.Ju si qeveri,qofte edhe si parti duhet te kerkoni me force per ti shku deri ne fund ksaj maskarade ku nje grup byth q…sh ( se nuk quhet parti pd ),kerkojn me cdo kusht njollosjen e Shiptarve.Boll u cfaqet tolerant me ate kope,qini robt ku ti ken sepse kulturen e marrin per dobsi.

 12. Franci says:

  Edi Rama tani qe vellai i Fatmir Xhafes ju dorezua vete drejtesise italiane dhe ish ministrit ju dha masa arrest shtepijak nga kriminelet e opozites do te kete ndonje denoncim ne prokurori nga ana juaj per vjedhjet e vrasjet qe kane bere ?
  Nuk jua kemi dhene voten qe te bejme sehir kur banditet e PD dhe LSI denoncojne me pa te drejte njerezit tane dhe ata vete zgerdhihen ne parlament e studio televizive !!!

 13. Trafikanti mbron trafikantin ,se leket gjys per gjysem,por dhe burgun se bashku.
  alore ju jete i vetmi shpetim ri-vazhdim te mashtrimit me popullin.
  nje pranver shqiptare jo idéee e keqe…..

 14. Spinaqi says:

  Ty ADI gjithmon te dhjete mendja.Gjithemon nga bytha flete.Me qe mendja te dhjete,haje vete.

 15. Shqiptari nga Kosova says:

  Te lumte kryeminister. Bukur. Sakt. I drejtoerdrejte. As mos ça koken nga keta qe kur vrau Saliu 4 veta ne bulevard pse nuk dha doreheqje Basha( se paku)..?!!! Dhe kerkojne doreheqje e Xhafajt pse vellau i tij ktu e 20 vjet para paska bere nje veper..! Heeee mor idioter te paskrupellt.
  Mos u ndal Edi. Gjithnje e me shume po kuptojme seriozitetin tende per te bere shtet..!

 16. X says:

  Sbesoj se emban fjalen….ta shofim..

 17. Albani says:

  Nga e kuptove o Rama qe ishte montazh,apo ashtu te leverdis.
  Mut Basha,kake Rama

 18. Ne burg te gjithe qe kane te kaluar komuniste papà asnje dallim partiak.Thjeshte jane bastarde.

 19. ALBAN DEGA says:

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  1. Albani says:

   Ku e dorezoi?
   Fluturon nganjehere ti.

 20. Sit back and relaks says:

  Problemi nuk qendron me ne eshte apo jo montazh, problemi qendron ne ate qe KM yne i gjitheditur e dha verdiktin perpara se ta japi prokuroria vete e cila e ka akoma ne shqyrtim rastin dhe materialin. Tani qe KM e vendosi qe materiali eshte montazh nuk ka me kuptim qe prokuroria te vazhdoje hetimin apo gjykata gjykimin. KM yne gjitheditur e gjitheberes tashme qe i perfundoi hetimet dhe nxorri perfundimet perpara prokurorise duhet te japi dhe verdiktin e gjykimit se kjo pune keshtu ka ardhur mesa duket, Vete Veli e Vete Kadi. Me e pakta qe ben nje KM edhe sikur te kete info te sigurta qe materiali eshte montazh hesht, pasi nuk ka vlere asnje lloj ekspertize pervec atyre te kerkuara dhe bera nga prokuroria. KM thote nuk jemi si Saliu por kjo qe beri duke i vene vulen materialit si montazh kur prokuroria nuk ka folur akoma eshte ekzaktesisht ajo qe beri Saliu me Meten apo ne rastin e 21 janarit. Materiali mund te jete edhe montazh por kjo qe beri Rama duke marre rolin e Kryeprokurorit dhe Kryegjykatesit nuk eshte montazh, eshte uzurpim i paster i pushtetit te drejtesise dhe presion i hapur i politikes ne pushtet mbi drejtesine.

  1. BUJARI JU DEGJON says:

   Kryeministri e thote qarte qe “Une e kam marre mbreme pergjigjen e analizes shkencore…”
   Mirepo ty “te ngaterron” anglishtja dhe nuk kupton shqip…
   Dhe na ben teorira e barazime me SHQUP-sat!
   Sit back e … ha mut!
   Zagar i Saliut!…

   1. Sit back and relaks says:

    Mire me Jaro, mo u xef. A je i knoq ti, ajo ka ronci, rrasi nji pace pilaf tani ene nji gromesime mrapa.

 21. Alban Dega says:

  KUR TA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !

  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE, UA PSHURRE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

 22. Aku says:

  Ti “Sit back and relaks” mund te kesh plotesisht te drejte per keto qe shkruan me siper but I was wondering cfare lloj pune boke ti n’Amerike qi paske kohe me bo nga disa komente per dite ke Tema (ene m’orar t’punes!) ene t’paguka 75000 dollare n’vit?

  1. Sit back and relaks says:

   Do not bother to wonder about me bruh, don’t you have already enough shit to wonder about? Stay focused.

 23. Alu says:

  S’ju pergjigje pytjes time bythec. Mos bo lojna fjalesh. Parazit rrenacak.

  1. Sit back and relaks says:

   Sumce, stay put don’t bark like a bitch dog.

 24. sit back and relaks says:

  Sumce, stay put and don’t bark like a bitch dog…..

 25. Aku says:

  Ik e re fake person qe merr “75000” dollare bytha jote tuj lef gjithe diten, cope bajge. E t’paguka amerikoni gjasme me llap n’orar t’punes. Pallavesh. Pergjigju pytjes qe t’bona po ke byth. Plere!

 26. Aku says:

  Pergjgju pytjes qe t’bona mashtrus burracak.

 27. Aku says:

  Tema pse nuk i publikon gjithe komentet e mija?

  1. Sit back and relaks says:

   Eeeeeee kur i boja une kto provokime ti ishe ke bolet e babit akoma. Bjeri lopates se teper e ke dhe ate me trute qe ke. Qi thu ti qi sna the gjo une i boj t’gjitha ene punen ene muhabetin se jom cun i shkathet, e boj punen me tru jo me bythe si zotrote. Ec pjerdhu tani e mo na boj te squtin.

  2. Sit back and relaks says:

   Eeeeeee kur i boja une kto provokime ti ishe ke bolet e babit akoma. Bjeri lopates se teper e ke dhe ate me trute qe ke. Qi thu ti qi sna the gjo une i boj t’gjitha ene punen ene muhabetin se jom cun i shkathet, e boj punen me tru jo me bythe si zotrote. Ec pjerdhu tani e mo na boj te squtin..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *