“Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane.

Xhafaj këtë mëngjes ka zbritur në aeroportin e Fiumicions në Romë.

Vetë Xhafaj ka postuar një letër drejtuar opinionit publik, ku shpreh arsyet e veprimit të tij.

Lidhur me dorëzimin e Agron Xhafajt ka pasur shumë reagime.

Por më pikanti ka qenë ai gazetarit Dritan Hila.

“Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllain. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”, shkruan Hila në Facebook.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

45 komente në ““Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri””

 1. Agron Veti says:

  Mjaft mashtruat miletin e paditur shqiptar ju te Temes.

  1. Defri m says:

   Bravo gazetari Hila kjo eshte thenja e dites

  2. Majk says:

   Po ja na ndrico ti i dituri cfare ke kuptuar.

   1. Edkari says:

    Xhafa minister?!
    Sikur nuk shkon kjo,ky minister e i vellai ne burg si drogaxhi.
    Dikush do mundohet ta justifikoje po prap se prap eshte nje
    gje qe te le shije te keqe.
    Fatmir Xhafa nuk u tregua aspak i zgjuar se me ate histori qe
    kishte nuk duhet te pranonte postin qe ka.
    Mbas disa ditesh ky nuk do jete minister,do largohet por do
    beje mire qe dokumentet kompromentuese qe ka ndaj Rames
    ti mbaje si arme per vete/mbrojtje.

    1. Johani says:

     O edkari;
     nuk besoi se je siq paske emrin se pastai vajmedet!
     Se pari nuk behesh “drogagji” pse krimineelt e PD-s qe mbollen drogen ne shqiperi dhe kontrollojne edhe sot te akuzojne,sikur nuk tpaska funksionuar truri keto vitet e fundit dhe se ditke se po keta kane vrare njerez per droge e biznes,sikur nuk e ditke se kane plaqkitur banka e banka,kane bere masaker ne gerdec dhe askush nuk u pergjegj,prandaj une mendoi se ai qe shahet nga kjo klike duhet te ndihet krenar,a e di ti zotrrote se jo vllau por vet sali berisha ka vrare njerez,nese jo po ta kujtoj e filloi qysh ne vitin 92 kur u ba presednik,vrau Remzi Hoxhen vetem pse ia kerkoi millosheviqi,nuk shkoi shum dhe beri masakra kudo ne shqiperi,vrau deputetin Xhindi,Trebicken,e deri te sherbetoret e vet azemin,pashkon,Olldashin,prandaj kush eshte krimineli ketu,pastaj luli ishte minister i mbrendshem eshte pare mijera here me policine e shtetit duke ujitur hashashin ne lazarat, pastaj ne janar 2011 vrau kater veta ne shesh ,plaqkiti 220 miljon dollar ne rrugen e kombit dhe u mbrojte nga drejtesia me qertifikate te mjek sali kryeministrit,quditem se si nuk e ditke zotrrote,pastaj ai qe leh pa pushim,alibeaj para se te sulmoi ministrin per vllane te pergjigjet vet per vllaun e tij i arrestuar para pak muajsh ne gjermani e jo para 16 vitesh si vllau i ministrit,poashtu mjafton te shikosh kuvendin kur paloke trapi shkul televizorin per ta goditur kryeministrin, jo pse ju pergjigj sharjeve dhe fyerjeve te tpalokes e kafsheve tjera por sepse nuk perdori te njeten gjuhe,e shume te tjera zotrrote qe si njeri do te ndihesha i turperuar ti perkrah kete klike qe vetem njerez dhe shqiptar nuk jane.

  3. Hila says:

   …..a e dini ju kush eshte Dritan Hila ish diplomat,ish Z/minister ,burri i Rudines Xhunga jo Hila? Njerez pa moral,pa identitet qe bejne jete te dyfishte,mercenare kane marre ne dore luften kunder Rames?! Sa qesharake keta Don Kishote se bashku me Liken dhe Salen! Eshte shume e ndyre qe Hila dhe Xhunga jane bashkuar me Tosin dhe Andin, Shkullon,Qimin, Rakipin,Fevzon! Po i permend keta pa harruar Arthur ,nderkalljen,jashteqitjen e likes,per te kuptuar se cilet jane keto figura groteske antishqiptare!Ka momente ne historine e nje populli qe lihen hasmerite menjane per interes te vendit! Por jo per PD-LSI- like-sali!

  4. Tony uk says:

   Hila ja ke futur kot,Salianji nuk ka nevoje per breke hekuri se si goce e bukur qe eshte do te kenaqet atje brenda!!hajdar me shumice.

 2. Sju ha mortja o maloke te ndyre ,se turp nuk keni ju rrace bastardesh…o vemje mercenare pa krenari e taban shqiptariO dyndje turkosllave kur beni antishqiptarin duke derguar shqiptaret ne hapsanet e evrosllavise ?O maskaraenj shqipfolesa .Mallkuar dita kur mesuat shqip e u quajtet shqiptare.

  1. fffff says:

   me ke e ke? me mullinjte e eres?

  2. Bushi says:

   Keta te opozites jane jo vetem kafshe,por edhe te pashpirt.Jane katila.U qepen nje njeriu te zakonshem,nje qytetari te thjesht siç eshte Agron Xhafaj,vetem se eshte vellai i ministrit.Nuk mendojne se edhe ai eshte njeri si ata te pd-ke,nje njeri familjar me grua e femije,por i versulen per t’a shqyer e per t’a bere copa copa.Keta te opozites,jane vetem per t’u nxire jeten shqipetareve,qe kane mbi 25 vjete qe po jua ngrijne buzeqeshjen,shpresen per te ardhemen,jane kanibald.Zoti i paft dhe i ndeshkoft deri ne dhimbjen me te madhe, Sali Berishen,Bashen,Meten etj.Kur te zhduken keta me gjithe ate partine e tyre fashist,do shpetoi populli shqipetar.Mallkuar qofshi.

  3. Eri says:

   E konsumove shpirtin e zemren me kaq mllef qe ke,o mendjegermalle!
   Cfare mban kjo toke!

 3. paradoxal says:

  hahaha kjo eshte shprehja me bukur e dites… vishni breke hekuri se e keni qek punen… e mjera byce cdo heqi nga vetingu…hahaha

 4. Zigur Qarri says:

  Perse pikerisht tani,dhe jo me pare?!
  Mosdenoncimi,fshehja e vepres penale,eshte e denueshme;-apo nuk i njeh ligjet Juristi me pervoje F.Xhafaj?!
  Skandali “Xhafaj”,investiguar nga opozita,eshte njesoj si investigimet e “Fiks fare”dhe “Stop”,qe aq shume kan
  ndihmuar ne zgjidhjen e problemeve ne nje Shtet inekzistent.Dorheqja F.Xhafaj nuk ka te beje me nje veper
  morale,por ligjore.Per fsheje te krimit,ai duhet te pergjigjet para ligjit,ndryshe Vettingu eshte pergatitur te
  deshtoje.

  1. SB says:

   Dale moooo zikeeee ! Dale moooo uuuush keteja !
   Kush i vertetoi akuzat ?
   Kush e nxori fajtor ?
   …… apo hodhi budallai nje gure ne lume dhe o burra ta nxjerrim !

   Daleeee moooo pordhitikan kafenesh

  2. Fredi FR says:

   Per cfare fshehje krimi o idiot? Qe nje person te arrestohet per llogari te nje shteti tjeter duhet urdher ndalimi nderkombetar se pari dhe e dyta urdher ekstradimi,asnje nga keto nuk ka patur. Cope injoranti.

  3. Era says:

   Zigur qeni na cave bythen gje etrashe idjot me tru te beshe koment

  4. fatekeqesia jone keta says:

   Zigur, zakonisht qarret jane drure qe kercasin kur digjen, por ti ule pak temperaturen se do pervelohesh fare. Asnjeri s’ka fshehur asnje krim. Agron Xhafaj eshte arrestuar ne 2002, eshte mbajtur nje muaj dhe eshte riatdhetesuar nga autoritetet italjane ne Shqiperi. Ne 2012 pas 10 vjetesh gjykata italjane ka marre vendimin e denimit me 7 vjet e ca dhe nuk u ka bere kerkese zyrtare autoriteteve te origjines per ekstradim. Te ishe ti do te shkoje vete qysh atehere? Po ju po behi palaço e shkuar palaçove. Megjithate veprimi Agron Xhafaj eshte shume i guximshem qe u nis vete drejte Italise per kryerjen e denimit. Te ishe ti do ta beje? Ju jeni bere paçavure per te fshire bythen te gjithe ju flet goja para logjikes se mendje. Qofshi ju qe jini ne lekuren tuaj se kaseta u doli fallco nga expertiza. Kuptohet e gjitha tani. Nuk e di nese prokuroria do ti arrestoje ata qe fallsifikuan dhe nxoren kaseten.

 5. Fuat Babani says:

  Po te MOS ish bere gjithe kjo potere a do te vetedorezohej banditi.Sigurisht qe ………….!!!!??????.Ju te Temes e dini sakllam see jeni edhe ngjite me qeverine.

  1. lola says:

   Si tule mishi me dy sy qe je si e shpjegon qe ka disa vite qe jane protesta per 21 janarin dhe gerdecin dhe asnjeri nga te akuzuarit nuk e ka dhene doreheqjen.Pranohet dhe po marresh ekspertize nga mediat e letrave per banjo te shqupit.

 6. Boby says:

  Ose, “te gjithe jemi kriminele, duke filluar nga vellai im”

 7. return of the saint says:

  Hila me ke kopjuar shprehjen duket se i lexon me vemendje komentet ne gazeta,kjo shprehje u eshte dedikuar politikaneve te cilet se shpejti do te jene ne burg

 8. BERLINI says:

  RESPEKT PER Fatmir Xhafajn dhe Velleiun e tije: BURGU ESHTE PER BURRA DHE JO KUrvat…. POR SALI BERISHA DUHET VARUR NE MESE TE TIRANES…
  Se c´fare Bene VELLAI ime ne Greqi apo Amerike nuk mbaje Une pergjegjesi..lol

 9. Kombi says:

  TANI TE GJITHE TE TJERET, DUHET TE ULIN BREKET PARA FATMIR XHAFES .

 10. Beni says:

  Ka te dyqoni Armines brek hekuri Sali kari ?

 11. Harilla says:

  Opo ç’na çan bythen ky mut Dritan Hila,me ato,gjoja shprehje bombe.

 12. Moni says:

  Nqs nuk ka patur nje kerkese ekstradimi nga Italia dhe edhe nese ka patur nuk la qene F. Xhafa qe ke influencuar per te mos e zbatuar, atehere ai eshte ne rregull. Se pse nuk eshte vetedorezuar i vellai kjo eshte gomarllek ta mendosh. Eshte e thjeshte dhe legjitime: sepse nuk do te qendroje ne burg! Jo legjitime do ishte nese F.Xhafa ka perdorur influencen e tij per te mos zbatuar nje urdher ekstradimi.

 13. Laku says:

  Po pse e dozoi kur nuk kishte bere gje.Dhe Tahiri nuk ka bere gje,ishte min. Me i sukseshem.SHTET KARAGJOZ.

 14. saliu says:

  Salianji jo breke hekuri, por edhe celiku te veshe, ne burg do ta q… te gjithe ne by…

 15. Alidemsi prej Shkoze says:

  O Harri idha bythen ta can huri,me qe te ha,jo Dritani…

 16. Uo says:

  Duhet pd…prape tu djege e shkaterroje …tu vjedhe tu vrase…dhe ta kujtoni ket qeveri ….jo se eshte e shkelqyer…por ….fuck pd..lsi

 17. Mentari says:

  “Sperma Enveriste do te bej Shtet”????????? “Sperma Enveriste do te zhvilloj Demokracine ne Shqiperi”? Prisni ,prisni se akoma nuk keni pare asgje????? Shqiperine sot fatkeqesisht e sundojne Bandat e droges,hajduterise e qelbesirat e qelbesirave te padrejtesise.

  1. Roberto says:

   Mentar kujdesu per mendjen se po te dalin MENTE nga helmi Berishian por ne nje pike jam dakort me ty kur thua: Prisni se nuk keni pare gje akoma. Kjo eshte e vertete dhe ne do presim dhe do shohim. Ketu do jemi prap.

 18. Dritrapi says:

  Dritan hajt na e rruaj njehere
  Ai detyren beri !!!!
  na plasi trapi edhe per ty edhe per ata

 19. Dritrapi says:

  Dritan hajt na e rruaj njehere
  Ai detyren beri !!!!!!
  na plasi trapi edhe per ty edhe per ata

 20. Dritrapi says:

  Dritan hajt na e rruaj njehere
  Ai detyren beri !!!!!!!!
  na plasi trapi edhe per ty edhe per ata

 21. Dritrapi says:

  Dritan hajt na e rruaj njehere
  Ai detyren beri !!!!!!!!
  na plasi trapi edhe per ty edhe per ata

 22. Shaba says:

  Dorezimi nuk eshte thjesht dorezim. Me siguri ka informacione qe vellai i Fatmirit te zhdukej fizikisht per ti lene vend plotsimit perfundimtar te skenarit.
  Sipas llogarive mbas zhdukjes se vellai te vetmit “deshmitare” mbeten kamikazet e pd. Imagjinoni situaten qe keta kamikaze te vendosin per te verteten. Do implikonin politiken deri ne destabilizim. Prandaj dhe Rama flet per synimin e opzites per destabilizim por nuk e detajon skenarin.
  Qe te mos zgjatem dorezimi i vellait te Fatmirit eshte levizje e detyruar jo vetem per ti shpetuar atij jeten por edhe per te eleminuar nje puc konsticional kunder qeverise Rama qe ne Zanafille…

 23. Monitor says:

  Mesazhi: A. Xhafa ne Itali, zbutet situata ne Shqiperi, debat dhe nxjerrje pergjegjesish ne itali per mosfunksionim te procedurave te te denuareve, Agroni del me karakter! Po vidjoja me bashkepuntorin X ( term i Sigurimit dikur) , qe Rama e quajti fallsifikim ( dhe ka dyshime per pjesemarrje agjentesh rus!) Kush i del zot?
  He Luli? Me fal, he Alibej, he autopis Salianji, he mor Gazi Gazi ti ke te drente neser eshte 17 Maji! Date qe te beri Minister! Po s bie gnithon daci ne kos! Nganjhere ka edhe carke! Mjere ti po pate fallsifikuar! Ti ske as imunitet!

 24. ALBAN DEGA says:

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 25. Alban Dega says:

  KUR TA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !

  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE, UA PSHURRE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 26. Alban Dega says:

  KUR TA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !

  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE, UA PSHURRE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

 27. alvanos says:

  o Zike jeniceri…….gjalle qenke o derezi? Sot tgf e ka pushim, neser avazi……..

 28. tarasi says:

  Ju o komentues antiberishiane ngelet duke share Salen. Aty e keni ne mes te rruges, pse nuk i beni gje ?

 29. Ziai says:

  Ti more hila je me burre pleh se yt ate qe ishte spiuni nr 1 ne Shkoder. Eshte turp per ata qe merren me ty o llumi llumit.

 30. edi says:

  Ore poeti Alban Hamdi Dega na cave bythen ore kopilii gruas se Hamdiut.Si duket merr ndihme sociale ore delenxhi qe gjith kohe hamulit ,Axhaba sa te paguan Merua ore delenxhi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *