FOTOT/ Rama nxjerr fotot e takimit me Macron: Sot jam shumë entuziast

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Edi Rama deklaroi në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së, se është shumë entuziast pas takimit me Emanuel Macron në Paris.

Rama tha se mesazhet e Macron ishin inkurajuese.

Me këtë rast, Rama ka postuar dhe disa foto nga ky takim.

Takimi zgjati jashtë parashikimit për shkak të një bisede shteruese për tema të rëndësishme.

Ju them me plot gojën se dëgjova nga ai fjalë tejet inkurajuese për Shqipërinë, rolin në rajon, politikën e jashtme, reformën në drejtësi, vettingun, reformimin e Policisë së Shtetit dhe bashkëpunimin e shkëlqyer me policinë franceze, arritjet në luftë kundër krimit dhe korrupsionit.

Ai më tha se vendimmarrja e Francës është në studim e sipër, pasi sipas tij, nuk është cështja e Shqipërisë apo Maqedonisë, që citoj, meritojnë vlerësimin më të lartë për cfarë kanë arritur, por tema e gjerë e reformimit të Evropës dhe cështja e kontrollit të kufijveë në Shengen dhe flukset migratore në tërësi”, tha Rama.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
        
        Loading...
        

3 komente në “FOTOT/ Rama nxjerr fotot e takimit me Macron: Sot jam shumë entuziast”

 1. Andreas says:

  Ky “entuziazmi” i takimeve te frances, eshte si puna e “simpatise” te nje vajze te shemtuar!

 2. 2025 Clirimi i Shqiperise says:

  Entuziast per cfare?
  per Shqiperine ne BE ne 2025?
  apo per denglat e tua, tashme dale boja?


  Duan Veting dhe Pamvaresi te Institucioneve, jo vetem BE por dhe ne shqiptartet,sh. Kapter Ramiu dhe jo gjepura.

  1. nuk kam faj une says:

   Ti kerkon çlirimin e Shqiperise sot se ne 1944 deshe pushtimin e saj! E, po ju bageti ngelet tere jeten ne te gjithe brezat, ndersa Shqiperi bageti e bujqesi. Po ngelet kafshe me fytyre njeriu ne boten moderne !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *