Letra e vëllait të Xhafajt, reagon Berisha: Ja lajmi i fundit që më nisi “qytetari dixhital” dhe detajet e operacionit “top sekret”

Sali Berisha ka reaguar menjëherë pas letrës publike të vëllait të ministrit Xhafaj, Agron Xhafaj i cili kishte vendosur të dorëzohej para autoriteteve italiane, pas akuzave të opozitës.

Fill pasi ky i fundit deklaroi se video e PD-së ishte një montazh për të shantazhuar të vëllain dhe përbaltur imazhin e tij, Berisha thotë se mori një lajm të fundit nga “qytetari dixhital”.

Sipas ish-kryeministrit, Agron Xhafaj u nis në Itali me një operacion “top sekret” me avion.

“Breaking News!

Agron Xhafen e nisin ne Itali me nje operacion top sekret me avion sot heret ne mengjes! E gjitha per te shpetuar lekuren e Fatzi fallsifikatorit dhe ligjit antimafia! sb” shkruan Berisha.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Letra e vëllait të Xhafajt, reagon Berisha: Ja lajmi i fundit që më nisi “qytetari dixhital” dhe detajet e operacionit “top sekret””

 1. BE ALB-Nakba says:

  Qytetaridixhital di sekretet e shtetit? Si ka mundesi qe dixhitali qytetar nuk di per marrveshjen midis Rames dhe Bashes ke Cadra?
  Tani qe iku Visho Spiuni pse akoma njeriu i Saliut ne krye te Shikut famekeq?

  O popull, keto lojra keta hajna dhe horra te politikes majtas-djathtas kane 27 vjet qe i luajne me ju.Nuk ka te mirre dhe te keq midis ketyre dy bandave politike , ato jane NJE.

  1. Qazimi says:

   Po akoma ky kokalla evjeter me dixhitalba na cau koken ik ere tutje a i thone femijet te heshti se po trembe kalamajte kur del nekran fisi qelbur

 2. Raseni more brenda more kete pis se e ka mbushur kupen e krimeve dhe te percarjes popullit .
  A ka shtet ky mut vendi.

 3. Ti more spiun komunist do kohen e enverit.
  Si mut rrije ne ate kohe ,vetem duaryrokisje dhe serviloseshe.
  Sot je ber trim dhe leh bashke me keta kriminelet tjere.

 4. klemi says:

  Pse nxitohesh more kriminel, apo po afrohet metali I ftohte ne duar. Kriminel, sa me shpejt Brenda. Nuk ke me fuqi ta shkaterrosh kete vend, mori fund rraca jote moj fytyre e poshter.

 5. s'kam ç'bej says:

  Po ulurin kerma. Kini kujdes se te infekton me rrezik vdekje, kerma Sali Kara-xhiçi (Berisha). Ruhuni nga vdekja. Eshte i rrezikshem. Mos merrni seriozisht ndonje gazetar ironik si Lela qe nuk ka dallim koka e siperme nga e poshtmja. Ka dhe te tjere. Ruhuni nga infeksioni !

 6. J says:

  Maloku shpifës qesharak që e kanë kuptuar të gjithe.

 7. Lumi A says:

  Te kete votuar populli kkete monster me dy kembe tregon se sa fajtor jemi per gjitha te zezat qe I ka bere dhe po I ben vendit tone te perbashket ky perbindesh. Ajo qe me befason eshte se pse nuk ndeshkohet ky agjent serb? Cfare tjeter duhet te beje kjo bacterie qe ti qihet nena ne burg?

 8. Eni says:

  ARTA MARKU, merre ne pyetje kete ndyresire. Under oath. Boll me se ka 30 vjete qe peshtyn e lepin. E mori ne qafe ate vend.

 9. Jimi says:

  Qoftlarg! Masturbohu me ate dixhit-halen tende, se po te jete per kete popull, nuk pjerdh me jo per halene tende, por as edhe per ty!

 10. Qytetari durrsak says:

  Te ka ardhe fundi o plak i ndyre dhe kriminel. Tradhetar i popullit shqiptar per aspiraten e tij per drejtesi dhe antaresim ne BE. Se shpejti do te te shohim atje ku e meriton, ne banken e te akuzuarve. Nuk shpeton as ti, as kelyshet e tu me ate gruan serbe qe ke bashkeshorte.

 11. BERLINI says:

  IK ORE KURVE SERBE, te qifsha Gjakun e Ndyre..se na C´ave Trapin me “Qytetarin” Dixhital….SHKO DHE JEPJA PROKURORISE NESE KE FAKTE..
  te ka Hyre Lepuri ne Barkut..se edhe IZET HAXHIA U DOREZUA dhe po te Mblidhet Litari
  @@@ARRESTIMI I SALI BERISHES TE SHPALLET FESTE KOMBETARE..lol

 12. mikojani says:

  Po pse këta që qeverisin,janë më të mirë se Saliu?Po këta pordhët e Saliut janë,mentalitet komunisto- bolshevik.Nuk shkëputeni dot nga mësimet e Dullës,bisht qeni do vdisni,prandaj nuk bën hair ky vënd,se shohim bardhë e zi

  1. Brss says:

   Qenke nje qelbesire i burgut te spaçit more palaço.

 13. Uo says:

  Bajga komuniste I veshur me petkun demokrat…
  Nuk pjerdh njeri per ty kerme vrasese….fuck.

 14. "papa don't preach" says:

  – Sali Berisha : Ndal kush kalon?
  – Jam Edi Rama ne timon.
  – Sali Berisha: Ndal se te qellova.
  – Edi Rama: Me ruaj bythen, se une kalova.

 15. tomorraku says:

  Kjo fantazma qe endet “neper shtepite e cdo Shqiptari” duke pergjuar edhe ne dhomat e gjumit te tyre meriton nje pergjigje model nga drejtesia e reformuar! Ne rast se kjo pergjigje nuk do te vije shpejt atehere “Gaz Demet ” duhet te veprojne dhe jo vetem te paralajmerojne !

 16. ALBAN DEGA says:

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 17. alphade says:

  Plaku Mere e shikon se pomi vjen fundi prandaj
  eshte cakerdisur totalisht …..! Shikojeni me kuj-
  des fotografine ? A nuk i ngjan fytyra e tij ,idem
  si ajo e Hitlerit ne ditet e fundit te Rajkut te Trete ?!

  1. deda says:

   sb është targa e serbis dhe emri sal berishës

 18. GRAMOZ says:

  NE VENDIN TIM NE VENDIN TEND NJE I CMENDUR DHE PJERDHUR FUND E KRYE QE ESHTE SALI BERISHA PO CMEND TE GJITHE ..DEGJONI CFARE THA NE STUDIO E HAPUR TE MODERATORES ENI VASILI KUR U PYET PER VIDION E Agron Xhafa thase ne SHQIPERI KEMI DY POLICI KRIMINALE ,DY SHISH DHE GAZETARE QE BEJNE VIDIO PER LLOGARI TE PARIVE POLITIKE KUNDRAJT PAREVE DHE PO HAP NDASITE VERI/JUGE QE NUK EKZISTOJNE DHE SKANE PER TE EKZISTUARE SEPSE JEMI SHQIPETARE KJO LOJE E REZIKSHME KUNDRA REFORMES NE DREJTESI DHE AMERIKES..

 19. arben says:

  Idiot,hajvan,kriminel,mafioz,spiun i UDB,antisantishqiptar e të gjitha fjalët më të ndyra që ka fjalori i gjuhës shqipe për ty dhe shohin e sorollopin tënd i shpellar i Viçidolit.Vetingu që të ketë rezultatet e dëshiruara nga shqiptarët duhet të fillonte nga kjo bajgë që ka 28 vjet që veç kob e mjerim solli për ne.Për aq kohë që ky gjarpër lihet i lirë mos prisni të bëjë gjë tjetër veç asaj që di të bëjë më mirë.Të helmojë shpirtin e shqiptarëve.

 20. Beni bo says:

  O sali pordha…si o plak matuf po e mbull karrieren e( politikanit ) si nje nder mme te poshterit qe ka pare historia jone dhe jashte kufijeve.E mban veten dhe si malsore.por malesoret kane etike o ndyresire dhe nuk sajojne gjera si puna jote si e si te bllokoje integrimin e vendit ne BE .Tani te njohen te gjithe brenda e jashte vendit dhe doja te jepja nje keshille…..vare veten dhe keshtu eliminon turpin e hekurave ne duart me gjak te pafajshmish eliminon te shohesh zenin mbas hekurave duke qare …..se burgu eshte per burra po zeni yte nuk eshte burre por eshte kurve.Keshtu qe do ja shqyejne bythen atje te 7 penxheret.p

 21. Moni says:

  – Te erdhi “fundi” o kriminel komunist i fshehur nen “petkun” Demokraci

  – Ti nje spiun ne “kartele” ne minister in e brendeshme do gjykohesh dhe BURGOSESH baalke me Bashen dhe Meten …

 22. çeço Selimi says:

  Po si nuk u bere nje here njeri , o Sali Berisha ! Na ka genjyer mendja se nje dite do ta beje nje gje te tille ,por ti mbete nje idiot i shekullit ççte kaluar dhe te ketij ne vazhdim ! Po si nuk te bejene pershtypje gjithçka qe i ke shkaktuar ketij vendi , ketij populli ! Ti nuk ke lene njeri pa i vene nje nofke , edhe njerezve politikane me te sinqerte , por ti gjithmone ke injoruar vehten : Une nuk e kam per kullture qe te ofendoj askend ,por per ty nuk do t’i kursej ato qe ti i meriton : PO QENKE DERR E SHKUAR DERRRIT , O NJERI I PACIPE ! pO QENKERKE GOMAR I SOJIT NGA GOMARET E mALINATIT TE BERATIT , O NJERI I NDYRE! PO QENKERKE ( çFARE TE TE THEM ) O KAFSHE E NDYRE QE PO E TURPERON RRACEN NJEREZORE ! QOFSH TI QE JE ,POR NUK BESOJ SE DO TE KETE KORRIGJIM PER TY : vETEM ZOTI TE COFTE NE ATE BOTE , TE SHPETOJNE SHQIPETARET PREJ TEJE ! A M I N !

 23. I pa harruari says:

  Po si ste vjen turp ,mor gerdalle arkeologjike,po si se more vesh nje here,raportin qe ke me shumicen e shqipetarve,po pse me keto marifete kujton ti se do shpetosh nga krimet qe ke bere,po pse u trembet nga ekspertiza e kasetes,ti nuk ke dore ne ate pune ,ti ke ca bedela qe i fut ne pune,po ata sic duket po te nxjerrin pune,per nje gje te jesh i sigurt qe ty nuk te beson me as kombetare,as nderkombetare,ti nuk je me ne gjendje te ndryshosh me gje ne kete vend,ti behu gati te pergjigjesh per bemat e tua,te dorezosh gjene e vjedhur dhe te lesh femijet si objekt per hakmarrje ndaj teje,ti ne nje interviste te dhene u shprehe se urrejtje ndaj tropojanve kane serbet,pjese e te cilve simbas deshmise se nje nga ish njerzit me te besuar qe kishe,je dhe ti,si dhe Rama,po 200 djem ne lule te rinise qe jane vra ne tropoje,te akuzojne ty,ata kane emer,mbiemer dhe fis dhe nje dite do te kerkojne djemt e tyre

 24. ALBAN DEGA says:

  KUR TA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !

  … apo qeshe me mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE, UA PSHURRE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *