Opozita shqiptare akuzon presidentin e Francës, se është blerë me një milionë euro nga Edi Rama

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Opozita në betejën e saj kundër Edi Ramës, ka përfshirë dhe vetë presidentin e Francës, Emanuel Macron.

Sipas Ylli Manjanit, ai është blerë me një milionë euro nga Edi Rama, në mënyrë që ta presë këtë të fundit në takim.

1 milionë euro nga taksat për një takim me Macron!

Kompania “Rothschild & Cie” do na konsultojë qeverinë se si të ulë borxhin!!! Se çfarë shkence është kjo që kërkon konsulencë, Rilindja e di!

Ndërkohë borxhi u shtua me 1 milionë…

Nga një kërkim në google, te kjo kompani paska punuar Macron-i…

Pas tenderit, bëhet takimi…

Hajde se po e pranojmë një takim për aq para, por a zgjidhi gjë?

Se mesa duket ju mbeti rekomandimi jo për BE, por për spital…”, shkruan Manjani.

Hajde dhe merri seriozisht këta!(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

30 komente në “Opozita shqiptare akuzon presidentin e Francës, se është blerë me një milionë euro nga Edi Rama”

 1. Pelumbi says:

  Ky Manjani nuk ben as per te cuar me lop ,e jo me te jap mend.

  1. Goni says:

   Prap doli ky gje peshtire te flase por cfare do te thuash me nuk behesh minister se do te heqin si langaraq zvare sic ta ber Edi. IDIOT

   1. Spartaku says:

    Zoti Mero,mire ke bere qe e ke botuar kete mendje te Manjanit,se kemi qeshur.Kemi nevoje te qeshim,qe te na hiqen streset.

  2. Harilla says:

   Pellumbi! Jo vetem per t’a çuar me lope Manjanin,por t’a çosh ne pavionin e psiqiatrise te kurohet nga trut se e kane len te shkretin.Ngushellime o Manjani se mendja te paska len.

  3. zhaku i pamposhtur says:

   Redaktori u mundova 20 min dhe replikave tek shkrimi :edi Rama i bën presion BE në euronews. ..të lutem bëj detyrën dhe trego respekt e profesionalizëm për çdo person që frekuenton gazetën tuaj. .shpresoj ta riparosh “ngatërresën”

  4. Kujtimi says:

   Nuk ben te Kan haley shere haje mut
   Se lopet I ngorth ay

 2. Kellira says:

  Cfare shkence eshte te ulesh borxhin pyet bolja.
  O zot! Si ka mundesi qe ky ka qenë ministër?!!!

 3. qylxhiu says:

  hahahahahaha sa kam qeshur me kete person qe shkruan mendon se jane te gjithe si puna e tij qe kerkojne 600.000 euro dhe kur nuk ia dhane iku dhe tani nxjerr mllefin e tij e shpik budallalliqe. o zot ku jemi katandisur.

 4. Roberto says:

  Ylli! Je nje kurve e ndyre. Mire ka thene Rama,Ju te gjithe jeni nje kazan qe vloni nga pakenaqesite e ikjes se pushtetit nga duart dhe tani hidhni helm per c’do gje. Ju do mbyteni ne shurren tuaj vetem nga inatet dhe ligesite qe mbani brenda vetes.

 5. Qytetari durrsak says:

  O zorraxhi i LSI dhe i korruptuar i LSI ! Ku e vertetonn kete akuze ? Njelloj si berishajt dhe bashajt vepron edhe ti ?! Por, punoni edhe ju te LSI per te ndertuar SPAK-un dhe atje shko dhe bej denoncimet qe ke faktuar kunder Rames dhe kujtdo, nese e don kete vend qe quhet Shqiperi. Do te jesh i nderuar dhe i respektuar, perse nuk punon per SPAK ? Perse e ndyni gojen dhe opinionin duke folur qesim ?! Cudi e madhe me ju llapaqene dhe mendjelehte te paguar.

 6. Anton says:

  Mjer ne me kete ish minister drejtesie .

 7. Tomi Trako says:

  Me gjithe respektin e madh per ju zoti Mero ju lutem shume shkrime te kesaj natyre nga njerez si ky Manjani mos I botoni se humbisni reputacionin e gazetes qe per momentin eshte gazeta me e besuar. Une po ju shkruaj nga USA.Ky person u largua nga minister sepse ishte kunder reformes ne drejtesi ashtu si Naco dhe Vasili sepse populli e di shume mire kush eshte LSI. Me respect.

 8. niki says:

  KUR AKUZON DO TE THOTE SE KE FAKTE ,E KUNDERTA DUHET VENE PERPARA DREJTESISE.KUR DO TE NDODH KJO?

 9. likja says:

  Merreni plaseni ne burg pleren e mutit.

  1. tarasi says:

   Ore like , po mire e ke ti o babush , po me ke do qeshim ne po u futen brenda keta , shife ke kishim minister te drejtesise , nje plere , nje …po ti thuash gomar , ofendon gomarin ……nje sahanlepires te Ilir Metes ……..qe sa qe ne detyre beri ceshte e mundur te pengonte votimin e reformec revolucionare te vettingut .

 10. pokeristi says:

  Zoterinj pushtetare!
  Rrini ne krye te detyres dhe cdo shtetas duhet t’a dije dhe t’a ndjeje thelle se cdo shpifje,sado e rendomte a po me peshe qofte ka nje ekuivalence penale.
  Po rritet numuri i te semureve psiqike ne raport te zhdrejte me mundesine e kurimit,ne nje menyre te pa parashikuar.Burimi kryesor i psikove eshte administrata shteterore.
  Na mbyten psikopatet.

 11. Paqesori says:

  PO IK OR DEBIL PRDHU, SE TE MBETI LLAPA HAPUR SI QEN I RRAHUR !
  NUK TU MBYLL HALEJA , NA QELBE ME ERE !

 12. Koli says:

  Bravo Manuani. Ky eshte analist.

 13. Albani says:

  O komentues bole,nuk jane te tera shashka,sepse dihet boterisht qe Rothschildet jane pjese e elites udheheqese globale,e atyre qe urdherojne,komandojne dhe pezullojne kryeministra.
  Nuk eshte cudi qe punedhenesit e Macron dhe asistentet e qeverise paguhen me miliona,sepse zhvatja e milionave eshte qellimi I tyre.
  Jo se jane me te mire te tjeret,por hapni syte o loqe,sepse nuk ushqehet populli me demagogji dhe levore pemesh te lalit.

  1. Kellira says:

   Ashte si thu ti po nje milion euro prape jane nje qime bythe per Rothschild dhe Shqiperia eshte nje katund me buxhet aq sa humbi nje trader i Societe Generale per nje dite

 14. Epo kjo pune says:

  o manja…k a e ndave mendjen, je me ylbersat apo me jo me ylbersat, ate na sqaro ti se mbetem ne erresire dhe nuk na shkon as buka e as rakia

 15. moni says:

  Shkence per te ulur borxhin thote. Po sigurisht qe eshte shkence, se buxheti i shtetit nuk eshte bardhe e zi, apo si buxheti i nje familje. Nuk thua dot nuk po iki me pushime kete vit qe te lehtesojme ca kredine. Sepse i bie te thuash: po pergjysmojme rrogat e buxhetoreve kete vit qe te ulim borxhin. Apo po mbyllim x spitale, apo spo blejme karburant per policine etj etj. Ne te tilla raste behet nje ekspertize ( due diligence ), shihen shpenzimet qe mund te shkurtohen por qe nuk kane impakt tek sherbimet, ose nuk gjenerojne shpenzime te tjera te njejta apo edhe me te medha.
  Sepse mund te shkurtosh p.sh buxhetin per pastrimin e kanaleve kulluese dhe ekonomizon 10 Leke, por kjo sjell si pasoje permbytjen dhe shteti detyrohet te shperbleje njerezit pas shpalljes se katastrofes natyrore me 100 Leke. Pra jo vetem qe nuk u ekonomizua por u rriten me 10-fish shpenzimet. Mora nje shembull te thjeshte, por ne buxhetin e shtetit shpenzime te tilla qe mund te duken si te reduktueshme por qe ne fakt nuyk jane te tilla ka me qindra.

  1. Tarras Lala says:

   Gerrmo o Tare,gerrmo se mut do nxjerresh e ate do hashe.

 16. skender says:

  Un po i bej nje pyetje z,ish minister i drejtesisemos valle ne shtepine e tije ose te z.president, eshte i strehuar bosi i droges z.Balili?

 17. Ky eshte kulmi e kupola e poshtersis,ku nje kryeminister droge,ja ndalon vizitat nje presidenti mariuhane.
  ne gjithe evropen,presidenti shkone ne diplomaci shtetrore,se trump apo macron e frances,te shqiperia ndodhe e kunderta,kryenarka minister e ben punen e presidentit.
  hajde albani hajde.

 18. Muli says:

  Ky Manjani nuk di me cfare flet pasi i ka hyre tmerri nga arrestimi qe po i afrohet me shpejtesi.
  Behu burre Manjan se po le koqen e namit.
  Populli shqiptar do te shpetoje njehere e mire nga funderrina si puna jote.
  Tik tak, tik tak, tik tak.

 19. Gaga says:

  Epo kjo pik e zez si ska turp ky njeri osht për tu habit

 20. ura says:

  Mos u merni me me te sepse ky beshte nga Gryka e vogel e Dibres ku te vrasin naten e te qajne diten

 21. çeço Selimi says:

  Yllit i ka perenduar ylli me kohe ! Tani ka bere nje shpikje te rè : Mushka e çeços eshte me barre sepse Rama i ka paguar nje shume te madhe nga taksapaguesit shqiptare gomarit te Xhelo Makararoshit !

 22. Jimi says:

  O dylber i mones! Po nuk e kupton qe nuk te do njeri ? Ti insiston te besh interesantin, por ja c’e do qe ben intrigantin ! Ti edhe sikur me te vertet te kesh te drejte per cfare mund te thuash, tani askush me nuk te beson. Ti je ber si puna e atij bariut ne mal qe vend e pa vend therriste! Ujku..!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *