PD këmbëngul: Agron Xhafaj është drejtues i trafikut të drogës nën mbrojtjen e të vëllait. Iku në Itali të fshihet

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Partia Demokratike reagoi përmes Enkelejd Alibeajt pas deklaratës së Fatmir Xhafajt, i cili më herët akuzoi opozitën se po e shantazhon për interesa kriminale të lidhura me sistemin e kalbur të drejtësisë.

Si fillim Alibeaj hoqi një paralelizëm mes rastit “Xhafaj” dhe atij “Tahiri”, ashtu siç kishte bërë më herët edhe Lulzim Basha përmes rrjeteve sociale.

“Kushdo që ka parë sot Fatmir Xhafajn të bëjë viktimën e një komploti, i është kujtuar Saimir Tahiri që derdhte lot krokodili në të njëjtën natë që kërcënoi Edi Ramën se burgosja e tij ishte baraz rënien e qeverisë dhe Edi Ramën në burg!”, u shpreh ai.

Megjithatë, edhe për opozitën dy rastet nuk janë krejtësisht të ngjashëm.

“Fatmir Xhafaj ndoshta nuk ka një dosje aq të pasur sa të Saimir Tahirit për Edi Ramën, por ai njësoj si Tahiri, paralajmëroi Ramën se largimi i tij do ta thotë rënie e qeverisë!”, thotë deputet demokrat.

“Për të bërë këtë kërcënim për Ramën, Ministri i Brendshëm akuzoi opozitën se po bashkëpunon me djallin për të rrëzuar qeverinë!”, vijoi ai.

Alibeaj thotë se audio-përgjimi i publikuar nga opozita është provë që Agron Xhafaj ushtronte aktivitetin në fushën e trafikut ndërkombëtar të drogës edhe nga Shqipëria dhe thotë se edhe Fatmir Xhafaj e tij që përgjimi është autentik.

“Audio-përgjimi tregon që Agron Xhafaj nuk bën një jetë normale. Është drejtues i trafikut të drogës nën mbrojtjen e të vëllait ministër i Brendshëm. Xhafaj e di se përgjimi është i vërtetë dhe se Agron Xhafaj ka vazhduar trafikun, veçanërisht gjatë kohës që i vëllai është ministër”, deklaroi Alibeaj.

PD këmbëngul se Agron Xhafaj nuk iku vetë në Itali, por u dërgua, dhe Alibeaj jep edhe arsyet.

“Kjo është arsyeja pse u dërgua në Itali pa ua nxjerrë më parë me zë e figurë shqiptarëve, publikut shqiptar, por u dërgua në pritje të ekspertizës së audio-përgjimit nga laboratorë që nuk u duhet origjina”, u shpreh Alibeaj.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

19 komente në “PD këmbëngul: Agron Xhafaj është drejtues i trafikut të drogës nën mbrojtjen e të vëllait. Iku në Itali të fshihet”

 1. Nyc says:

  Nuk e kuptoni sa qesharake jeni bere. Juve edhe grate po ju lene, vetem dashnoret ju mbajne se ju rrjepin parate qe keni vjedhur. Ju duheni shfarrosur me napalm. Kjo lloj opozite e ben poziten te abuzoje si ti doje bytha, sepse do jete ne pushtet edhe per 30 vjet. Te peshtire

 2. Fabio says:

  Alibeaj duhet ta kuptosh vllai qe nuk te beson me njeri edhe sikur te dalesh 6 here ne dite prap nuk te beson me njeri

 3. Gerta says:

  Kush do veri nje bast me mua qe do dali salianji per gjysem ore te thot te njejten gje se kta jane bere si papagall te gjithe.

 4. Lino says:

  Ik mor debil akoma nuk e kupton qe ju nuk i besoni vetes tuaj dhe jo me prisni qe tju besojne shqipetaret po ju vjen fundi dhe sdini me nga tja mbani vetem te hidhni balte dhe te shpfni ja keni mare doren kjo eshte roli juaj ne parlament!harrova kaloni ne mulli qe neser te beni petulla me uje se eshte e enjte!

 5. Moni says:

  …. E kuptojme shqetesim tuaj … kush trilloi perseri kete “loje” te turpshpme do perfundoj ne BURG

  … Je nuk je shtyre TI do shkosh ne BURG … prandaj fole si i terbuar … BURG

 6. klemi says:

  More qelbesira, po a nuk kerkuat me ngulm qe xhafaj te vuante denimin per krimin qe kishte bere. Alibeaj mos harro neser kur te shkosh ne prokurori te marresh me vehte edhe bashen e berishen, qe te mos lodhet prokuroria e policia per ti gjetur, sepse se shpejti do te ndjekin ty dhe salianin (pa griden). Cfare llapaqenesh qe jeni more derrezi, si nuk keni turp e nuk leni gje pa shpifur per qytetaret. A thua do te vazhdoni gjate te shpifni apo drejtesia do tu tregoje vendin.

 7. . says:

  C’tu desh o gjynjaftar … Ti do burgosesh dhe jo Berisha per kete mashtrim qe I serviret popullin…. nuk besojme se do shpetoni kete rradhe pa BURG ….

 8. Ladi says:

  Po ky i ka trute ne vende.Vajti ne ITALI per tu fshehur.SI do te fshihet ne kete vende kur per te ka nji vendim te formes se prere nga gjykata italiane.SI do hynte fshehurazi ,kur lajmet thone qe ka hyre ne aeroportin Fiumicino.dhe eshte dorezuar ne policine italiane.Alibeu duhet te pergjigjesh per keto qe ke thene,jo per gje por je dhe keshilltari juridik iletrave te Zenit per bisnesin e Gerdecit

 9. Johani says:

  Po ju e sidomos ti o majmun alibeaj jeni bere me tjau shkerdhy krejt çfar keni,ka mbi dy jave qe ju lehni se pse nuk arrestohet vllau i Xhafajt dhe te dergohet ne itali,tash kur ai shkon vet ne itali ju prap lehni se ka shkuar per tu fshehur,e si ka mundesi te fshihet dikush qe shkon me avion dhe kur dihet se ne aeroport te pret policia,po a je ne vete ti ore kriminel apo e ke kuptuar se nese del se vllau i ministrit eshte i paakuzuar ti do te arrestohesh per shpifje,fyerje,sharje e kercenim me jete jo vetem vllaut por edhe vet ministrit dhe familjes,e ti e di se ska shpetim per ty,jo per kete skenar te fundit por se ti o alibeaj je aq i zhytur ne krim sa sot per sot ska kriminel me te rrezikshem se ty,ik more fare e ndyre turp qe deklarohesh shqiptar,ti as kafshe nuk je se po te ishe i tille do ti helmoje te gjitha kafshet e botes,do ti beje drogerash si veten,ti mund te jesh vetem nje lugat i familjes gjakpirese PD.

 10. Lsi says:

  I nuk kam zakon te shaj …ju shkerdhefshin rropte ju plehrat e pd lsi..

 11. Timi says:

  Keto paloco DUHEN DENUAR ME BURG per shantazh, shpifje dhe genjeshtra…mjaft me! Dtejtesia duhet ti godase fuqishem keto mizerje.

 12. s'kam ç'bej says:

  Kaq idiot Ali-beu sa nuk e kupton se dhe Edi Rama te jape doreheqjen, prape qeveri socialiste do te formohet se ka mazhorancen te fituar me zgjedhje te çertifikuara so asnjehere gjate ketyre 28 vjeteve. Megjithate Ali-beun e shtyjne çindiet te kerceje dhe ai se ka ngele me pak njerez. Jo, ore, jo ju do perfundoni ne kanalet e ujrave te zeza se per atje e keni bere veten dhe liderin historik do ta tresni ne burg se per atje eshte nisur qe shpejt. Mbaruat te gjithe ju dhe shoqata lesheli. Jeni gatuar keq dhe Edi rama sot ju ka dhene grushtin e parafundit se ju pret nokaut.

 13. Cuku says:

  Ketyre ju a ka hequr trurin e vogel Saliu,
  Ali ,,qehajaj o trap I perdorur,,,

 14. s.g. says:

  Fytyr hijenash e jo njeriu edhe natyra i ka dhanë pamjen simbas karakterit që ka ky shpifës rekordi

 15. Burgaxhiu says:

  Ore iku per tu fshehur apo per tu dorezuar??? Po flet percart or cun!! Po doli kaseta qe esht fallcifikim?! E ke menduar ku do vesh??? Hahahaaaaa po ju vjen ora! Skeni byth te mbani burgun. I bet llogarit pa hanxhin

 16. lalai says:

  Si fëmi jetim që je….dhe katundar …..ik o kërcikuq ik ne Mallakastër se po tall leshtë katunari Sali me Katunarin Ali-Be-aj.

 17. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 25, 2017 at 07:20:53 EST

  MODELI MAQEDONI APO PROJEKTI PUTINIST I BANDES SE BERISHES

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencise Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike e Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Zi diten e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!
  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes dhe te gjuhes angleze, qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njemije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi !

  Syceltesi!

  Pse ?! Sepse lufta e tyre per dekriminalizim ashtu si ajo per mbrojtjen nga vjedhja e votave … 4 muaj para se ato te zhvillohen e tre muaj para se te filloje fushata elektorale eshte maska, sebepi, preteksti!
  Rimarrja me komplote, pazarlleqe te pista, me Kale Troje ala Vangjel Dule, ala Agron Duka, ala Ylli Manjani, ala Blendi Koran Toptani e Artur Zheji, ala Fatos Lubonja e Artan Fuga, ala Sazan Guri, ala Genc Pollo. ….ne tavoline e nen rrogoz ala RIA, edhe te pushtetit politik per te ruajtur e mbrojtur me cdo kusht Dinastine e pushtetin ekonomik nga shteti ligjor e Vetingu nga kryereforma e te gjitha reformave te kesaj qeverie reformatore!
  Cfare nuk mund te beje Sali Berisha per pushtet!?
  Per pushtet Sali Berisha nxorri ne prite e vrau Azem Hajdarin! Sali Berisha per karrike e pushtet vrau Azemin por sic e kame shkruar ketu e 18 vjet me pare eshte gati te vrase edhe Shkelzenin!
  Cfare jeni ju per Sali Berishen realisht !
  mashe, nje vegel per pushtet! Ushtare, numerore, mercenare pa asnje vlere sapo te arrije qellimin e tij!
  Cfare nuk mund te beje ai dhe modelistet e tij ala Maqedon domethene ala RIA per te rifituar e ruajtur sundimin e tyre politik, ekonomik, financiar !?
  Ne bashkepunim edhe me RIA-an , edhe me DIA-an, ish- UDB-ne serbe, me Asfaline greke… Sali Berisha mund te urdheroje hedhjen e nje shashke apo granate, apo qelloje kunder cadres suaj!
  Kur vrau krahun e tij te djathte Azemin per pushtet cfare jeni secili e te gjithe ju per ate!?
  Kjo do te nxirrte situaten nga kontrolli e mund te krijonte tragjedi te reja per familjet tuaja dhe per kryefamiljen tone mbare Shqiperine .

  Nena e te gjitha te keqijave!

  A nuk veproi keshtu po ky Sali Berishe me vrasjen e Azem Hajdarit duke organizuar nje grusht shteti klasik qe vetem bythelepirja e Fatos Nanos, qe e shkerdheu per 4 vjet ne birucat e Bences, e shpetoi nga burgu i perjetshem qe do te merrte ne cdo shtet me te vertete demokratik te Botes… Te mos harrojme dhe tragjedine masive te 1997-es ! Eshte teper heret per ti harruar ! As Gerdecit! As Otranton… as… as …
  Shen Petersburgu e Moska, Nena e Serbise , Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave per shqiparet si popull e si komb, per Shqiperine si shtet historikisht.
  Cdo sakatim e copetim i trojeve shqiptare, cdo masaker serbi- malazezo- maqedono- greke ne to, sic e ka pohuar edhe vete Trocki, kane intrigat, komplotet dhe bekimin e Rusise!
  Jo vetem agjentet e UDB-es Sali Berisha e Lulezim Basha, Flamur Noke Stanishici e Fatmir Medihoxha, Genc Pollo e krejt Korporata e tyre e krimit te organizuar dhe atdheshitjes, por edhe vete Moska hoqi sot maskat e doli hapur kunder qeverise me te suksesshme, me reformatore dhe me ala amerikane e properendimore ne historine e Shqiperise.
  Si Putini edhe zagaret e tyre te Tiranes do korrin disfate te turpshme perballe 97 per qind te shqiptareve qe perkrahin Reformen jetike ne Drejtesi, Vetingun, SHBA-ne e BE-ne.
  Kur Enver Hoxha ca pushke me gjalme e topa te ndryshkur gjermane trofe lufte i perzuri me bisht ne shale kete shtrire te vjeter dhe krejt Trajtati e Varshaves, Shqiperia ne NATO dhe aleate e Amerikes u mall daten si Putinit edhe kelysheve te tij te Tiranes!
  Shqiperia eshte e shqiptareve jo e tradhetareve dhe e zagareve !

 18. Alban says:

  HAJDE E MOS I BESONI GEBELSIT
  TE MARESHALLIT TE BEOGRADIT !

  From: Alban Dega
  Date: May 11, 2018 at 12:36:48 PM EDT

  PERENDI E SHTETIT …
  SHEN DREJTESIA !

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  BANDA E GANGOVE
  KA SHKALLUAR
  SE I PLASI KOKA(INA)
  NE DUAR !
  JO ATIJ POR
  DOLIVICIT
  TE DY JANE
  VEC ZOGJ KERRIQIT !
  E HENGRI
  DHE HOR BESIMI
  LAKU SHKON
  TEK SALADINI !
  FLAKA DEL
  FILL PAS TYMI
  TYM I ZI
  MAFIAS NE
  SHQIPERI
  NE KRYE TE SAJ
  SHOKU SALI
  KRYEPESHKU
  NE TEPSI
  PESHQ TE MEDHENJ
  NE RADHE PAS TIJ
  NE DAC NE PARTI
  E NE DAC NE SHPI!
  RROFSH E QOFSH
  O ZOT DREJTESI!
  EDHE VONON
  POR KURRE
  S’ VDES TI !
  PO I VJEN FUNDI
  SALIQIT
  ZEMRA E SHTETIT
  ESHTE VECSE
  PREJ LIGJIT!
  NE GRAHMA
  TE FUNDIT
  SALIKRACIA
  SHPIRTI I SHTETIT
  ESHTE DREJTESIA
  DRIDHET MULI
  E LUL HAJNIA
  KAPLON SALEN
  DREQ… CMENDURIA
  MONA CIZMEN TRONDIT HISTERIA! YLL MAVRINE. KAP LEMERIA !
  ALIBE GEBELSIN
  TRONDIT CMENDURIA
  CMENDURIA E TERBIMI NGA DREJTESIA E ZOTERI VETINGI
  NE DOSJE TE TYRE
  KEMBEKRYQ
  KUSARIA- KRIMI.
  NE KLD TEK MINISTRIA
  KAMIKAZE I PAT SALÍA
  NUK I SHPETON
  AS GJURULLDIA
  NE HORIZONT
  U FEKET QELIA !
  NE GRAHMA TE FUNDIT.
  SOT MAFIA !
  VRANE ME PLUMBA
  VRASIN ME FJALE
  SHPATE INTRIGAT
  JATAGAN SINGINE
  VICIDOL SHTRIGAT
  NASTRADIN SALINE
  UA LEVIZE FIJET
  NEN SURDINE
  VEC KAMIKAZIN
  TA BEJNE ATA DINE
  GJITHNJE ZGJEDHIN
  ME TE MIRIN
  KRYQEZUAN ARTEN
  TANI FATMIRIN !
  ME TYMUESE
  E MIELL TE BARDHE
  SHOHIN FUNDIN
  CUNAM TU ARDHE
  SE KRIMI PAANE
  PO U DEL DARDHE
  PANIKU TMERRI
  TERBIM LEMERIA
  BUZEQESHKRYEPESHKU
  VETE MARESHALL SALIA
  KEMBET NE TIRANE
  KOKEN TEK SERBIA. KERCEN LUKUNIA
  SE KANE PREJ QEFIT
  SE KANE PREJ GEZIMIT
  E KANE PREJ HALLIT
  E KANE PREJ TERBIMIT !
  HIDHET KRYEPESHKU
  E KA PREJ ZAVALIT
  BANDA E GANGSTERVE
  ESHTE NE PIKE TE HALLIT
  I PARI NE VALLE
  GJITHNJE BUZAGAZ
  PARA E MBRAPA
  NJEMIJE KAMIKAZ!
  TRONDIT PANIKU
  TE PARIN E TE FUNDIT
  TOKA NEN KEMBE
  I SHKET MAFI
  KATUNDIT
  SE BUZEQESH MIRE
  KUSH QESH I FUNDIT TERBIM LEMERIA
  NE AGONI MAFIA
  PO RILIND SHQIPERIA
  OKSIGJEN LIGJI
  SHPETIM DREJTESIA!
  FESTE E MADHE
  PO VJEN TEK
  SHQIPERIA
  NE FRON PO VIHET
  VETE PERENDIA
  EMRI I SAJ ESHTE
  SHEN DREJTESIA!

 19. Beni bo says:

  Drejtues te trafikut te droges ne shqiperi ka qene mafja qeveritare e pd me saliun ne krye dhe vazhdojne edhe sote e kesaj dite me bananet e maminasit me tropojanet e prokurorise
  Sot po luftohen forte nga qeveria dhe jane bere si te terbuar dhe gjejne lloj lloj sajesash te shqupi e i hedhin ne trege si te vertita .Po u vjen fundi o ndyresira .ne burg maskarenjte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *