VIDEO: Balena 25 metra spektakël në ujërat e Sardenjës

Fotografi i njohur Daniele Macis, ka publikuar tre ekzemplarë balenash që notojnë të pa shqetësuar në ujërat e Cala Gonone, në Sardenjë.

Pak metra nga brigjet lindore të ishullit, kafshët nënujore kanë dhuruar momente fantastike për pushtuesit.

Sipas dëshmitarëve, ato arrinin në një gjatësi deri në 25 metra dhe peshojnë 80 tonelata.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *