VIDEO: Turqia poshtëron ambasadorin izraelit, i kërkon të heqë këpucët në aeroport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Përleshjet në Gaza që sollën vdekjen e mbi 50 personave dhe plagosjen e mijërave të tjerë ditën kur në Jeruzalem përurohej ambasada e re e SHBA, kanë provokuar reagime të forta nga disa vende që kanë lidhje diplomatike me Izraelin.

I tillë ka qenë dhe veprimi i Trurqisë e cila ka dëbuar ambasadorin e Izraelit në Ankara, Eitan Naeh për një periudhë të pacaktuar, të cilin e ka poshtëruar duke i ushtruar kontroll sigurie në aeroport pasi ka njoftuar mediat që të mbulojnë këtë veprim.

Ambasadorit i është kërkuar të heqë këpucët ndërkohë që mediat filmonin.

Përveç Turqisë janë disa vende që kanë thirrur përfaqësuesit izraelitë si Afrika e Jugut, Irlanda, Belgjika, ndërkohë që vende të tjeara si Franca, Gjermania, apo organizma si BE, OKB kanë dënuar dhunën e Izraelit.

SHBA dhe Australia kanë vlerësuar se dhuna u ushtrua nga Hamasi, kurse Shqipëria, vendi që orbiton në një politikë të jashtme absurde, ka reaguar përmes ministrit të Jashtëm, Bushati, i cili përmes një postimi në tuiter ka dënuar dhunën, por pa cilësuar përgjegjës.

Ndërkohë ambasadorja e SHBA-së në OKB, deklaroi se nuk ka asnjë lidhje mes hapjes së ambasadës së SHBA në Jeruzalem dhe të vdekurve në Gaza. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

26 komente në “VIDEO: Turqia poshtëron ambasadorin izraelit, i kërkon të heqë këpucët në aeroport”

 1. SHQIPTARI... says:

  …Turqia, ka qene dhe eshte pjese e boshtit te se keqes boterore,..dhe armike e betuar e vlerave perendimore…!!!

  1. Drejtesia do Vija nga Turqia says:

   Hahahahahaahahahahha Ata qe Vrasin Femije Dhe Hedhin Bomba Atomike paskan Vlera Perendimore? Shutup Bitch

 2. SHQIPTARI... says:

  …Turqia, ka qene dhe eshte pjese e boshtit te se keqes boterore,..dhe armike e betuar e vlerave perendimore…!!!..

  1. Kevin says:

   E Urrej turqin deri ne vdekje, por ti Nuk è di a je naivë apo budalla.
   50 vet u vdiqen te pakten ki respekt per ta

 3. SHQIPTARI... says:

  …Turqia, ka qene dhe eshte pjese e boshtit te se keqes boterore,..dhe armike e betuar e vlerave perendimore…!!!….

  1. Korabi says:

   Or idjot qe vendos edhe pseudonim Shqiptari heqja e kepuceve gjate kontrollit neper ajroporte eshte procedure per cdo udhetar dhe diplomatet nuk perjashtohen…. Nuk ka vend per politik ne kete raste Une presonalisht nuk me pelqejne as turket dhe as greket

   1. moni says:

    Korabi, ce ke gjithe kete mllef o njeri. Shko ore shfryji diku tjeter frustrimet qe ke ne jete .
    Sa per dijeni sipas Konventes se Gjeneves, diplomatet kane trajtim te vecante, dhe madje as bagazhet nuk u kontrollohen sepse kane statusin “valixhe diplomatike” dhe jane te paprekshme. Sa per kepucet jo cdokujt i kontrollohen ne aeroport, vetem nqs jane cizme ose kepuce te gjata. Perndryshe kur bie alarmi i detektorit te metaleve, vetem atehere te kerkohet te heqesh kepucet. Por ti kerkosh nje ambasadori te heqi kepucet eshte e qarte se per cfare behet. Por sic e kam thene ne nje koment me poshte, Turqia ka poshteruar veten dhe jo kete ambasador, sepse ka treguar primitivizem.

 4. sula says:

  Turqit kosovareve, ju hoqen jo vetem kepuce,por edhe breket brenda shtepise se tyre.Turqit se shpejti do jene me te rrezikshem se otomanet e dikurshem ,prandaj bota duhet te veproje.

 5. Kellira says:

  Dhe ai po ta shikoni as e rru fare.
  Duket edhe nga veshja. T shirt dhe atlete.

 6. Bebac says:

  Kur sjua shtyp kokat me bomba Izraeli ju osmaneve dhe sulltan-kalifit tuaj idiot…
  Islami dhe muhamedanizmi jane regres shoqeror dhe kulturor bazuar mbi asimilimin dhe injorancen, por dhe prostitucionin gjeopolitiko ekonomik… Ndaj duhet ndalur sa nuk eshte vone!

 7. Shkullaku Uturaku says:

  Lajme per Salehun

 8. Eagle says:

  Mire ja beri plehrave katilave Zioniste cifut Turqia

 9. Ledio says:

  Keto procedura jane te zakonshme ne cdo aerport te botes. Thjesht turqit nuk i kane njohur statusin e diplomatit edhe e kane hedhur videon ne internet. Veprim i ulet nga ana e autoriteteve turke. Izraeli nuk pyet as per Turqine e as per Iranin e as per Rusine. Per kete dite ka investuar Amerika per 70 vjete. Megjithate jame kundra masakrave nga ana e ushtrise Izraelite, duhet pak vetepermbajtje.

 10. jon says:

  Sa e rendesishme eshte te lexosh shpypin cifut. Eshte si ai filmi ” Early Edition” . Dmth Izraeli prodhon genjeshtera dhe gazettat e Sorros i shpendajne me von ne gjithe boten. Eshte klasike per Izrahellin ta paraqise veten si viktime. Kejo eshte pika kryesore. Izrahelli smund te ekzistoje pa u ankuar. Kejo eshte gjithashtu arsyeja qe cifute jane te pakten 2 here me shume skicofrene se cdo rrace tjeter. Tjetera eshte te terheqi vemendjen nga krimet qe bejne ne token e shenjte. Por perseri historia na tregon te verteten. Ju kujtohet flotila turke qe vajti ne Gaze me 31 May te 2010. Terrozistet e Izrahellit e pranuan gabimin dhe demshperblyen viktimat. Por perpara kesaj thirren ambasadorin turk ne Telaviv per ankese. Dhe nje gjest poshterus qe bene zionistet eshte se e vune ne nje karike te vogel dhe zyrtaret e Izrahellit ishin ne nje podium rreth 2 metra lartesi. Pra ambasadori turk dukej si mi perpara nje elefaniti. Nje shtet si Shqiperia mund te mos kete dinjitet apo memorje, por jo Turqia.Te pakten turqit e debuan ashtu sic e meritonte. Si kriminel ordiner.

 11. Moni says:

  I poshteruari ketu eshte shteti Turk, se ambasadorin Izraelit nuk e gjeti gje. Ata treguan se jane primitive. Erdogani eshte ne fushate dhe ben te tilla palacolleqe per te bere per vete turmen e budallenjve.

 12. Ismail says:

  Gezuar Muajin e madherueahem te RAMAZANIT👏👏👏

  1. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles,do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

   pis sunit,ne Ramazon qahet nuk gezohet…………….

 13. Shpetimi Vjen Nga Turqia says:

  Iliro Pelazget duke Mbrojtur Shtetitin Sioonist Vrases te Izraelit, jane Po keta Iliro Pellazga qe Ofendojne Turqine Kur Lufton Terroristet Pkk Kurse Popull Ordiner Sevil dhe Sahan- Lepirss ne Bote Iliro Pellazget jane.

  1. Kopenhagen says:

   Ashtu eshte Abdul Bakir.
   Shpetimi vjen nga Turqia. Prit dhe pak se do ta shohesh shpetimin dhe Turqine bashke.
   Izraeli eshte nje sa grusht, por ti ve rrushte ne bige o Abdul.
   Do ja shohesh tymin Ankarase.
   Javash-javash.

  2. adi says:

   Mongol turko-arab
   Hipokriza eshte nje nga tiparet dalluese te races tuaj te ulet.
   Po kurdet qe jane disa dhjetra milione me shume se arabet palestinezet nuk kane te drejte per shtet per liri.
   Po femijet dhe te pafajshmit kurde nuk jane njerez.
   Race e peshtire!!!!
   Pellazget jane populli me i vjeter i europes dhe nga me te vjetrit ne bote mbi qyteterimin e tyre shkelqyen edhe greket edhe romaket.
   Prandaj race bastarde raca juaj qe ka prodhuar ne histori vetem gjak edhe mut nuk mund te flasi per pellasget

 14. Xboom says:

  Turku për 500 vjetë u ka hjekë edhe virgjerinë hanumeve çifute dhe greke, sepse ashtu e kerkonte zakoni ateherë, qe jo muslimanet ti shvirgjërojë pashai i vendit, e ju beni namin për kepucët.

  1. Kevin says:

   Ti je dobiçi me kerenar ne bote.
   😂

  2. Kevin says:

   Ti je dobiçi me kerenar ne bote.
   😂

 15. Ziai says:

  Turqit me ne krye erdoganin shume shpejt do rrezohen. Ndersa per shqipot qe duan turkun ju them te shkoni te ngrini sumen lart se keni muajin e pallimit.

 16. Pellazgos says:

  Kur do clirohet bota nga Fete e Djallit qe e konsiderojne “toke e shenjte”,kur dihet mire qe cifutet,turqit,amerikanet,sllavet jo vetem jane pushtues ne vendin qe shkelin dhe jetojne,por na tregojne edhe perralla per Dhimokratia,Liri,Drejtesi.
  Zoti i vertete eshte Drejtesi dhe kombi,shteti,pasuria,identiteti eshte me e shtrenjte se gjithcka.
  Zoti Korabi.
  Ty nuk pelqen veten o derezi se shqipetaret si shumice jane myslimane,trsdhetare te kombit sado te perpiqen ta heqin veten shqipetare,
  Kombieshte i shenjte dhe si i tille nuk mund te vendosesh emra turqish pushtuesish,ashtu edhe barbare evropiane,nuk mund te nderosh Allahun apo perrallat me Krisht,nuk mund te ndertosh me mijera Xhamija qe jane kancer i kombit.
  Keto fe abrahamike i kane duart me gjak,qe nga Papuci i Vatikanit me amvasadore,shtet me dhe jo Fe,”njerez” qe luftojne ligjet e natyres dhe nuk bejne marredhenie si sexi qe eshte pjese e dashurise se njeriut.
  Si mund te ndertojne nje bote te drejte keta te semure fetare qe po ndajne njerezimin me cmendurite e tyre,duke mos shijuar bukurine e saj.
  Keta i ka denuar Zoti por keta jane betuar te shkaterrojne boten dhe duan te plotesojne profecite qe “Krishti do vije prape”.
  Dhe keto ndodhin ne Evrope dhe Amerike,imagjino ne vebde qe nuk dine cfare eshte Thetaro,Alfabet,Lohera Olimpike,Histori,Dhimokratia,Mathimatiqi,Mithollogji.
  Zoti Korabi,ty je nje krimb qe as te njef njeri,se je pjese e kater Peranforive ate te Megas Aleksan dros,te Romes per 750 vjet,te Bizantit Greke per 1100 vjet dhe 500 vjet turqi dhe tja kesh per nder qe ajo Turqi ju krijoi si nje Pashallek te Hamzave,te Qemaleve,te Idrizave,Shabaneve,zSulejmaneve.
  A ka turp me te madh te mohosh iden titetin,te luftosh kombin tend dhe te behesh spiun i te gjitheve?

 17. edi says:

  More po ti kishin hequr edhe breket perfaqsuesit te nje race homoseksuale qe mjer kujt I takon qe ta kete afer sepse nga era e keqe e cifutit duhet te very masken e kundragazit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *