Vuçiç pyetet për krimet e luftës: Përgjegjësia është individuale

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, gjatë një interviste për “Klan Kosova” u pyet edhe për çështjen e krimeve të luftës.

Në lidhje me këtë, ai është shprehur se të dyja vendet duhet të shikojnë nga e ardhmja dhe jo të kërkojnë falje.

“Unë mendoj se të dyja palët duhet të shohim të ardhmen dhe jo të kërkojmë një falje, por ata që kanë kryer krime të përgjigjen para drejtësisë.

Përgjegjësia për krime është individuale gjithmonë”, deklaroi Vuçiç.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

6 komente në “Vuçiç pyetet për krimet e luftës: Përgjegjësia është individuale”

 1. enisa says:

  E ndoqa me vemendje intervisten e Vucic,ishte mjaft korrekte dhe shum miqesore,i lumte qe di te rregulloje ballancat e popullit te tije me fqinjet,e pershendes per seriozitetin e tij.

 2. Shabani says:

  Po more Vucic, makina vrasese komandohej nga shteti, dhe ai shtet qe ti je ne krye akoma nuk ka kerkuar falje as Sllovenise, Kroacise, Bosnjes, Kosoves dhe popujve te tjere. Ata individe ishin pjese e makines shtet qe komandohej per te vrare. Nuk ishin serbe te thjeshte qe sulmuan por ishin vrases profesioniste. Keshtu qe kur shteti yt te pranoje dhe te kerkoje falje atehere do te kete paqe ne ballkan.

 3. Agon says:

  Po pergjigjes se kush eshte pergjegjes per krimet ne Kosove gjate luftes nuk ju pergjigje! Dhe ato ishin kolektive jo individuale atje beri krime ushtria, dhe policia, ushtria dhe policia komandohet nga shteti gje qe te con tek nje faj kolektiv, sepse shteti eshte perfaqesuesi i popullit perkates …. eshte shume e thjeshte operacionin patkoi nuk e organizuan shqiptaret me banim ne kosove…. per te tjerat mun ti biem rrotull e ti bejme qejfin vetes sa te duam… Viktimat e krimeve te luftes se kosoves akoma skane gjetur prehje sepse shume nga ata jane neper varret kolektive qe i fsheh po ku president kaq miqesore sa parafolsja… Kur te sqarohen keto gjera atehere mund edhe te shifet perpara … pa u denuar kriminelet si mund te shifet perpara ata jane aty …

 4. Illyrian Emperors says:

  Servet jane kafshe qe nuk meritojne meshire.

  Mos bini ne kurhtet e tyre te buzeqeshjes.

  Keta bastarde kane fallsifikuar nje hisotri te tere dhe kane 140 vite qe luftojne kunder shqiptareve.

  Vetem plumbi ben pune me bastardet serve

 5. vang says:

  Pergjegjesia e pushtetareve kurrsesi nuk mund te jete personale se ata nuk dolen me pushke kundra kosovareve por bene nje genocid shteteror dhe vrasje masive si pasoje varre masive.Por me e keqja eshte se shume nga politikanet aktuale jane ”kolege” te Milloshevicit Kur presidenti serb nuk eshte ne gjendje te konceptoje te kerkoje falje para popullit te Kosoves cfare pret?POR e keqja me e madhe e tyre eshte se pavaresine e Kosoves e quajne fyerje per serbet,.Kjo eshte te shqyesh……….E perkedhelura e Ballkanit e mori Kosoven para 100vjetesh aq padrejtesisht dhe hedh shqelma.Askush nuk ja mbyll gojen.Vazhdojne ta perkedhelin sepse serbet bejne lojra me DY PORTA.

 6. Illyrian Warrior says:

  Servet jane kafshe dhe popull kurvash dhe prostitutash.

  Gabel te bere lavazh truri dhe pa asnje kontribut ne histori.

  Shqiptaret i kan marr mesimet e tyre.

  Me keta bastard vetem me plumb e barut eshte zgjidhja.

  Mardheniet doplomatike me servine duhet te jene gati 0.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *