“Arrest shtëpie”/ Tahiri apelon vendimin e gjykatës, Prokuroria tjetër lëvizje

Saimir Tahiri ka apeluar masën e sigurisë “arrest shtëpie” të dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda.

Ka qenë avokati i tij mbrojtës, Maks Haxhia i cili ka depozituar kërkesën ditën e sotme pranë Gjuykatës së Apelit.

Haxhia ka kërkuar revokimin e vendimit ‘Arrest shtëpie’ dhe pritet të shqyrtohet brenda 10 ditëve.

Ndërkohë, vendimin e ka apeluar dhe Prokuroria, e cila kërkon ‘Arrest me burg’.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *