Lubonja zbërthen deklaratën e “dëshmitarit X” dhe mbron Bashën: Përgjimi i vërtetë, ju tregoj provat që Rama është i lidhur me krimin

Fatos Lubonja thotë se ka shumë prova që kryeministri Edi Rama është i lidhur me krimin e organizuar.

I ftuar në rubrikën  në News24, ai  ka komentuar videon e bashkepunetorit X dhe është pozicionuar në mbrojtje të kryedemokratit Lulzim Basha.

Lubonja beson se audio-përgjimi nuk është i montuar duke shtuar se sipas tij ka qenë dëshmitari X ai që e ka regjistruar bisedën me vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

 

“Pa bërë ekspertin, gjykoj se ndonëse tek dëshmitari i famshëm gjen disa kontradiksione se duket që do të mbrojë vetveten, thotë që edhe se kam bërë unë përgjimin, këto s’janë të mjaftueshme për të hedhur poshtë se ky njeri është ky njeriu, s’e ka montuar, gjykoj duke lënë hapur dhe pikepyetje se ky ka shkuar për ta regjistruar atë, se kush e ka cuar për ta regjisruar, mbetet pikepyetje. Ky vetë s’e pranon, por besoj se është në dijeni që është i përgjuar, por besoj se është ky personi.

Problemi që kemi ne është që për të ndarë shapin nga sheqeri na duhet një drejtësi që të kontrollojë në rrugë të tjera që vëllai i Xhafës ka vazhduar të merret me drogë dhe s’është ashtu sic tha ministri.

Nëse do kishim prokurori vërtet të paanshme në këtë moment që ka dëgjuar një video të tillë nga mediat, kur ky ka shkuar për të bërë denoncimin, që është e rreme, duhet të mbante edhe këtë njeriun se ke akuzë që ky vazhdon të merret me drogë.

Fakti që policia i jep mundësinë të iki është kompromentuese, ministri ka përgjegjësi.

Si ka mundësi që e lë të iki një njeri që ka këtë akuzë? Nëse është shpifje, duhet ta ndajë një prokurori e paanshme. Orientimi i mazhorances është për të provuar që ketu kemi të bëjmë me një njeri që ka montuar dicka për qëllime politike të PD që s’është e vërtetë. Këtu edhe po doli kjo kështu, po e nxori kjo prokurori kështu, kjo mbetet shumë e pabesueshme për mendimin tim.

S’mund të lejohej të ikte vëllai i Fatmir Xhafës, se është akuzë e rëndë që merret me drogë, nëse vërtetohet që ky merret akoma me drogë, se vërtetohet edhe me forma të tjera, një hetim i paanshëm duhet, por nëse është e vërtetë është e rëndë edhe për ministrin se ai ka detyrë të luftojë.

Ketu ngrihet dhe një pyetje tjetër, se u tha se është e trilluar, e montuar, ministri u tregua më i kujdeshëm kur tha se opozita mund të ketë rënë pre e disa grupeve, por nga kjo të thuash është krejtësisht e sajuar, është problem se cili është ky shqiptar që ka aq guxim sa të sajojë një gjë të pavërtetë për vëllanë e minstrit te Brendshem që ka kaq pushtet dhe godet edhe kryeministrin, merrka guximin që të thotë një gjë të pavërtetë.

Kjo e dobëson pozitën e atyre që thonë që është e sajuar. Kjo rrit nevojën që prokuroria të hetojë në mënyrë të paanshme se cfarë ka mbrapa kësaj dhe me mjetet e tjera që ka
prokuroria.

Që kjo qeveri është e lidhur me krimin e organizuar ka shumë prova dhe provat që kjo qeveri dhe këta figura si Rama kanë dalë shpesh të përgënjeshtrojne faktet duke thënë se avionët e drogës janë mushkonja, i bën akoma më të pabesueshëm kur thonë sot se kjo është e montuar”.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Lubonja zbërthen deklaratën e “dëshmitarit X” dhe mbron Bashën: Përgjimi i vërtetë, ju tregoj provat që Rama është i lidhur me krimin”

 1. Miri says:

  Po si nuk u lodhe mor Lubo, je nje legen qe shitesh e blihesh me dy leke.
  Te njohim mire.

 2. tosi says:

  kur degjon kete trapin te vjen te thuash : te keqen e saliut

 3. Lennard says:

  O LlaciFac Delenxhi !Mjaft bere Investigatorin ne favor te Krimineleve dhe hajduteve te paskrupullte.Mund te kete 100 gabime Rama ,po KURRE nuk eshte si Sali Gerdeci apo Lul-Sumkapuci.Po Ti mor Legen Blloku je ndyresire antishqiptare dhe nuk ve re Traun e Opozites antishqiptare po mundohesh te zbulosh Qime tek Mazhoranca Do apo nuk do Ti Mor Coban Cjap.Me kete lloj Opozite kriminale(PD+LSI) PS rron 1000 vjet.

 4. Qytetari durrsak says:

  Ne rruge, duke ecur, perplasen dy qorra. Njeri kishte syze, tjetri jo, por njeri sy i “shihte” shume shtrember. Ai qe ishte pa syze i thote tjetrit :Po ti ku shkon, nuk sheh ?”. Tjetri i pergjigjet “Po ti, pse nuk shkon andej nga sheh ?” Gjejeni kush eshte Lubonja ne kete rast.

 5. Gjyshja e mire per keto tipa thoshte....... says:

  opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa….
  LESHI I PAJDHIT TE PALARE 5 VJET !!!!!!!!!
  Doli dhe ….. po QELB DYNJANE !!!!!

 6. shushica says:

  O antishqiptari Lubonja,ne te gjitha vendet europiane ,ne cdo qytet drogen e gjen qe shitet kudo ,diten ,naten ,ne parqe ,ne rruge .Por kjo nuk do te thote qe qeverite e ketyre vendeve jane te imlikuara me drogen .Vetem nje kryeminister ne Europe ka deklaruar qe eshte ne krye te kupoles se droges ,Sali Berisha ,kur deklaronte per drogen e Lazaratit Ky eshte njeriu me i keq ,ndyresira me e madhe ,krimineli me i tmerreshem qe kane njohur shqiptaret .Ndersa ti dhe nje grup jo i vogel jeni zedhenes mediatik te kesaj fare te helmuar ..

 7. NjeQytetarOptimist says:

  Ky zberthen situaten sic beri me te atin e tij..

 8. koli says:

  Mire e ke ti Lubona por….kush ngre pikepyetje ne Krra Krra , vend qensh dhe delesh.

 9. TNK says:

  O TOSI, PA HYRE FA RE TEK KETO PISLLEQET E VIDIOVE QE NUK ME INTERESOJNE FARE PASI E KAM LENE PERGJITHMONE ATE RROKOPUJEN TUAJ ATJE NE TOKEN E QUAJTUR ALBANIA POR EDHE TI MORE TOSI QUN BLLOKU KE QENE, BILE ME AFER SE DJALI I KRISTAQIT.

 10. Perjetesisht ballkanas says:

  Po mor karagjoz po…te gjithe ne dizpozicion te skenarit te Shqupit.
  Bastarde.

 11. Yyyyy says:

  Kur vjen puna per te kenaqur orekset e nxjerr inatet me Shqiperi flasin e flasin duke bere prokurorin, doktorin ing k ministrin presidentin me nje fjale zotesi e papare per llogje pazari si ky shemtira.ketu qe nxjer vetem helm Nuk te takon ty te vertetosh te verteten per kaseyen por prokurorise
  Ky person nga jeta e tij do te nxjerr inatet e burgut e nuk flet fare per jeten e priviligjet qe kish familja e T Lubonjes kur I jati kish pergjegjesi e eshte kaq I hidhur kur te tjere kane vuajtur nga diktatura edhe nga I jati I tij
  Je i mbaruar e I lig opinionet t tua nuk na ndihmojne por I hedh benzine zjarrit Yyyyyyyy
  rrace e keqe

 12. Cuku says:

  O kancer I shtypit shqiptar
  O spiun I babes tend,,,
  O kungull
  O idiot I lindur,,,,,,
  Sigurisht qe nuk humb kohe te te lexoj ato brockulla,,por nje gje me vjen cudi
  Si nuk gjeta nje koment pozitiv per ty kungull ne tere keto vite,,,

 13. ilir says:

  si gjithne i sakte Lubonja. Cdo fjali ben sens.

 14. XY says:

  Thjesht, ndjej neveri kur te shikoj Fatos.
  Urrejtja dhe cmira prej qelbesire, te ka bere te hidhesh ne krahet krimineleve Bisha – Berisha – Basha

 15. ceni boston says:

  “pa bere ekspertizen gjykoj”….ha ha ha , je tu fol keq o plak, o mashtrues dhe i korruptum per nje rroge neper tv shet dhe baben tat. kaq

 16. BB says:

  Pirdh, pirdh se lirohesh qelbak.

 17. Lani says:

  Ik o me rob shtepie se na i shpifee ate selfi

 18. ### says:

  Lavdi Enver Hoxhes!
  E dinte se cfare llumi kishte edhe brenda barkut te tij, vetem se u tregua iluminist dhe tolerant, qe na i la peshqesh prapa, ne vend ti zhdukte me egersine e shpellarve si Berisha qe kishte zbritur nga erresira e mesjetes per tja hedhur si qen qelbesirave te tjera Brenda partise se tij

 19. kazani mediatik says:

  Ajo qe me ben pershtypje ne keto komentet e Temes eshte se komentuesit, ne pergjithesi njerez idiote dhe militante, nga çdo krah qe ta marresh, nuk merren kurre me ato qe thuhen ne shkrime te ndryshme, por me autorin e shkrimit, biografine e tij, te kaluaren, perkatesine partiake, etj. Keshtu, ndodh shpesh qe, kur shkruan pro Rames, te jesh i share nga demokratet dhe i “lavderuar” prej socialisteve dhe, dy dite me pas, nese shkruan kunder Rames, i njejti autor, nga te njejtet komentues te jete i share nga socialistet dhe “i leveduar nga demokratet” dhe keshtu me radhe. Nje neveri e gjalle, injorance vulgare, bejte trapash dhe lloj-lloj epitetesh qe, vetem me argumentet e shkrimit nuk merren. Me pak fjale, ajo qe i duhet Meros per te mbajtur gjalle emrin e tij ne gazetari, njesoj siç bente edhe kur i freskonte bolet Sali Bershes.
  Turp dhe neveri, asgje me shume se sa deri ne ate pike sa qe te heq çdo deshire per te marre pjese ne keto forume budallenjsh; Ju do te thoni : kujt i plasi trapi qe nje si une, nuk do te komentoje me ? E di, prandaj edhe po ju them : qe mua nuk me plas ca me shume per ju. Fundja nuk eshte ndonje kenaqesi te kunderkomentosh delirante si ky fare Alban Dega (qe nuk harron te shkruaje asnjehere qe jeton ne New York – sikur kjo te jete ndonje merite qe t eben te dallohesh nga te tjeret), apo te durosh vargje idiote te nje fare “Gopisti te NSHRAK-ut”, me te cilin, se kush eshte tallur dhe e ka genjyer qe shkruan bukur. Hajde pra, vazhdoni merruni me njeri-tjetrin dhe lehni, te pakten ne kete gazete, sepse vetem ketu mund te degjoni njeri-tjetrin, diku tjeter, ju vene teneqen dhe tallen me ju.

 20. Ljubav moja says:

  Ketij Lubonjes i duhen hequr dhembet e helmit , eshte si puna e gjarperit, e ka biologjike.

 21. Ljubav moja says:

  Ketij Lubonjes i duhen hequr dhembet e helmit , eshte si puna e gjarperit, e ka biologjike. (Serpente- serp- serb)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *