Donald Trump: Nëse Kim prish marrëveshjen, ja bëjmë si Gedafi

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Presidenti amerikan Donald Trump ka siguruar kreun e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un se SHBA nuk do të ndjekë modelin libian me të, pra të ndryshojë kupolën e pushtetit.

“Në Libi e shkatërruam atë vend, nuk ka pasur një akord për të mbajtur Ghedafin.

Ne nuk duam të veprojmë si në Libi, por nëse nuk do të ketë një marrëveshje me Kim, edhe mund ta bëjmë”, është shprehur kreu i Shtëpisë Bardhë.

Deklarata vjen një ditë pas Pheniani anulloi një tjetër samit me Korenë e Jugut, duke hedhur hije dhe mbi takimin me Tramp në qershor në Singapor.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *