Mjeku kardiolog lë Italinë për spitalin e Korçës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeministri Rama e ka nisur ditën sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook historinë e mjekut kardiolog Martin Mano, që la Italinë për tu punësuar në spitalin e Korcës.

Jam mjeku kardiolog, mbarova studimet e larta ne Itali.

Aty bëra specializim në kardiologji në Verona, nisa punë në Veneto për rreth 2 vite.

Në janar lexova një njoftim te MSH për vende vakante për mjekë në spitalet rajonale me bonues dhe mendova te aplikoja se doja te punoja prane familjes dhe miqve.

Tani jam ne fazen e ambientimit, por shpresoj te bej ndonje gje te mire per komunitetin tim dhe shendetesine” tregon Mano.(TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

5 komente në “Mjeku kardiolog lë Italinë për spitalin e Korçës”

 1. Loran shehu says:

  Do ta ket patur rrogen 300 e ne itali ky e ka ardhur ktej te bej no nje lek 😂😂😂😂

 2. muco says:

  W A S T E D!

  Keta jane njerez te deshtum qe ne lindje.

 3. a.f. says:

  Po ky kryeministri yne, valle eshte zedhenes i kardiologut nga Korca?
  E po kjo pike e zeze! Nuk heq dore kollaj, nje piktor nga furcat e bojes..

 4. S.L. says:

  Ne fazen e ambientimit…pse korçaret e kane zemren ndryshe nga veronezet! apo pret te mesoje avenute e Korces qe te mos humbase rrugen kur kthehet nga spitali ne shtepi.

 5. perlat spahiu says:

  pune te mbare i nderuare,ka dhe shqiptare me ndjenja dhe humanizem,si juve i nderuare doktor Martin Mane,shume te tjere duhet te ndjekin shembullin tuaj,shqiperia ka nevoje per njerez si ju,mbasi pjesa me e madhe e drejtusve ne istitucjone ,ne mjeksi jane njerez hajdute e te korruptuare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *