Mjeku kardiolog lë Italinë për spitalin e Korçës

Kryeministri Rama e ka nisur ditën sot duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook historinë e mjekut kardiolog Martin Mano, që la Italinë për tu punësuar në spitalin e Korcës.

Jam mjeku kardiolog, mbarova studimet e larta ne Itali.

Aty bëra specializim në kardiologji në Verona, nisa punë në Veneto për rreth 2 vite.

Në janar lexova një njoftim te MSH për vende vakante për mjekë në spitalet rajonale me bonues dhe mendova te aplikoja se doja te punoja prane familjes dhe miqve.

Tani jam ne fazen e ambientimit, por shpresoj te bej ndonje gje te mire per komunitetin tim dhe shendetesine” tregon Mano.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...