Deklarata e Bashës për përgjimin, reagon Rama: Zhytu Lulëzim zhytu, thellë e më thellë. Pres provën shkencore

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha mbi audio-përgjimin e pretenduar për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Rama ka ironizuar ndryshimin e qëndrimeve duke sjellë një sërë versionesh mbi sigurimin e këtij materiali ku së fundmi “selia blu” konkuldon se përgjimi është bërë nga një gazetar që thuhet se paguhet prej saj.

“Zhytu Lulëzim zhytu,thellë e më thellë,nxirr nga fundi i llumit sa me shume nga keta xhevahirë dhe dërgojua vrap miqve të tu t’i përdorin kundër Shqipërisë!

Unë do pres me durim provën shkencore të audiopërgjimit nga prokuroria dhe këtu jemi,shqiptarët do shohin e do gjykojnë!” shkruan Rama. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Deklarata e Bashës për përgjimin, reagon Rama: Zhytu Lulëzim zhytu, thellë e më thellë. Pres provën shkencore”

 1. BE 2025 dhe Vidjoja e Metes says:

  Lexoni dhe vini re me kujdes gjuhen qe perdor Rama per Bashen. Pa kuptim, e kujdesshme, pa pergjegjsi morale e ligjore, nje monolog trashanik prej pijaneci dhe shoku te merzitur.

  Perse duhen keto deklarata boshe kur te gjithe jemi ne pritje te rezultatit te susksesshmem te Hetimit Rama, nga nderkombetare Rama, specilaiste dhe inxhiniere Rama.

  Tani mjaft me Xhafaj, na thuj ca marreveshje bere me Bashen te cadra. Cdo qyetar dhe socialist i ndershem ka te drejte te dije per ate sekret midis dy miqve te Korrupsionit dhe Mafjes.

 2. Sit back and relaks says:

  KM spurdhjak, ti e more pergjigjen laboratorike pa kaluar 24 ore nga publikimi, dole dhe na dhe dhe rezultatin qe eshte e manipuluar e tani pritke rezultatin nga ana e prokurorise!!! Po pse ka njeri te besoje se pasi dole zotrote dhe the eshte i manipuluar te dali prokuroria e te thote qe eshte autentik. Dje nuk e prite prokurorine po dole dhe verdiktin, sot e priske prokurorine. Kokrra e mashtrusit dhe hipokritit.

 3. Sit back and relaks says:

  KM spurdhjak, ti e more pergjigjen laboratorike pa kaluar 24 ore nga publikimi, dole dhe na dhe dhe rezultatin qe eshte e manipuluar e tani pritke rezultatin nga ana e prokurorise!!! Po pse ka njeri te besoje se pasi dole zotrote dhe the eshte i manipuluar te dali prokuroria e te thote qe eshte autentik. Dje nuk e prite prokurorine po dole dhe verdiktin, sot e priske prokurorine. Kokrra e mashtrusit dhe hipokritit…

 4. Sit back and relaks says:

  KM spurdhjak, ti e more pergjigjen laboratorike pa kaluar 24 ore nga publikimi, dole dhe na dhe dhe rezultatin qe eshte e manipuluar e tani pritke rezultatin nga ana e prokurorise!!! Po pse ka njeri te besoje se pasi dole zotrote dhe the eshte i manipuluar te dali prokuroria e te thote qe eshte autentik. Dje nuk e prite prokurorine po dole dhe verdiktin, sot e priske prokurorine. Kokrra e mashtrusit dhe hipokritit….

 5. Alphade says:

  Sit back….
  Te gjithe juve, ju Siguroj se edi do ju maltoje
  Te gjitheve gjyshet…….!!!!!! Ketu do jemi….
  .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *