Petrit Vasili thirrje Prokurorisë: Ndiqeni penalisht Ramën se gënjen, po na shpërdoron postin e kryeministrit kot

Petrit Vasili i ka bërë thirrje Prokurorisë së Përgjithshme për të hetuar kryeministrin Edi Rama.

Sipas kreut të grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, shefi i qeverisë po gënjen shqiptarët dhe për këtë shkak duhet të ndiqet penalisht.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish-aleati shkruan se Rama është duke shpërdoruar postin e kryeministrit dhe se duhet ta lirojë atë.

Ndër të tjera Vasili nënvizon:

Kryeministri Genjeu per audiopergjimin dhe tani i kapur ne faj gjoja po pret ekspertizen.

Kryeministri genjeu paturpesisht dhe tha nje jave me pare perpara grupit te tij parlamentar:

“Unë kam kërkuar nga një agjenci e specializuar ndërkombëtare për ekspertizën e këtij incizimi,
Unë e kam marrë mbrëmë përgjigjen e analizës shkencore mua ajo pergjigje me mjafton, per tju thene juve se jemi por para nje akti mashtrimi te opinionit publik me nje material jo autentik”.
Sot pas nje jave po i njejti kryeminister tashme nje genjeshtar i rendomte dhe i ç’ekulibruar thote te kunderten.Ja cthote sot:

“Unë do pres me durim provën shkencore të audiopërgjimit nga prokuroria dhe këtu jemi, shqiptarët do shohin e do gjykojnë!”

Ky mashtrues qe shperdoron pacipesisht postin e kryeministrit per te genjyer shqiptaret duhet te ndiqet penalisht per deklaratat e tij.

Kjo prokurori duke mos reaguar ndaj tij po rrenon totalisht besimin e popullit shqiptar tek ajo dhe po deshmon kapjen e saj te rrezikshme dhe te ndeshkueshme.

Persa i takon kryeministrit deklarat e tij genjeshtare jane shume te qarta per kedo qe di shkrim dhe kendim.

Kushdo qe perpiqet qe t’i jape alibira ketij mashtruesi vetem sa tregon shpelarjen morale te vetvetes”, mbyll shkrimin Vasili. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Petrit Vasili thirrje Prokurorisë: Ndiqeni penalisht Ramën se gënjen, po na shpërdoron postin e kryeministrit kot”

 1. Alidemsi vjeter says:

  Mos u mburr ,mos u levdo ne votime do te te shoh……..Gam gam star……

 2. Ai says:

  Aman o llokum i Monës vetëm ti mos u mërzit se po fole ti ta bie të fikët

 3. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Me të shurrës ty të zunë
  Ku t’a dije ti i gjorë
  Ty Petrit emrin t’a vunë
  Nga Petrit na dole Sorrë.
  *
  Mos ki dert o Sorrë Vasili
  Kurtizanja e Partisë
  Me të shurrës janë zënë
  E tërë banda e LëSëIsë.

 4. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  .
  Me të shurrës ty të zunë
  Ku t’a dije ti i gjorë
  Ty Petrit emrin t’a vunë
  Nga Petrit na dole Sorrë.
  *
  Mos ki dert o Sorrë Vasili
  Kurtizanja e Partisë
  Me të shurrës janë zënë
  E tërë banda e LëSëIsë.

 5. Fatosi says:

  Si nuk I mbyllet goja Hunukut te mones dhe Like floririt me brochkullat qe thote

 6. Monitor says:

  Shih, shih Titi qenka edhe i leshte nga trute!
  Tit , Rama e ka ekspertizen nderkombetare! Mirpo ai e di precedentin e I.M.7% qe fshiu b….. me eksertizen e FBI. Atehere Rama te njeten ja u ka kerkua institucioneve shqiptare, se pastaj keta ted PD te quajne te paligjsdhem dhe therrasin infprmaticien nga Paskuqani. E kupton … or Tit!

 7. M says:

  Nga frika e analizes shkencore zbuluat dhe menderen
  Nuk u paraqiten ne prokurori
  Nxoren nje te droguar, te dehur, te denuar nga drejtesia ne disa vende ku asgjekundi nuk miret si deshimtar
  Nxoret nje militant te manipuluar e te paguar
  Nxoret qe eshte audopergjim para shume kohe pa mare parasysh qe eshte fshehur , manipuluar dhe i jashtligjshem nga organet hetuse dhe keni ndikuar per aratisje te deshimtarit x ,nga Shqiperia dhe drejtesia per ta perdarur per kercenim.shantazh dhe destabilizim
  Atyre qe mbi shpine u rendojne akuza konkrete per vjedhje, vrasje , korupsion dhe antishqiptar duhet te ndiqen penalisht nuk munde te bejne dhe te flasin per moral sado hipokrita qe te jen

 8. Philip says:

  Ore ku eshte kokrra loqes,sguxo rrobi te hapi tv e.gazeta se del ky…ca i duket vetja ketij kokrres bq

 9. Nipi i Likes says:

  Padke pjerdhur fare nga trut o petro leshi.

 10. Roberto says:

  Do ta ndjekin ty ate kurvwn ku e ke bythqire burre. Deri dje i lepije bythen ti dhe kryetari yt ndersa tani qe iku tepsia nuk e do me. Ik or pleh.

 11. artan says:

  Deri dje qeverisnit bashke,,low jeni nje parti pisash, nuk keni emer tjeter,,,,…..

 12. Elba says:

  Po si ta mori Partine Mona o I pacipe?Bure je ,apo Burre?Turp te kesh or arrivist.Populli e kupton ,qe ju nuk mund te rrini pa Qeveri.Beje gati lugen e drurit te trazosh, c’ka kazani Brenda.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *