Protesta, Edi Paloka paralajmëron rrëzimin e Ramës: Shqiptarët janë thirrur, na prit tek dera

Edi Paloka ka paralajmëruar rrëzimin e qeverisë “Rama”.

Përmes një statusi në rrjetin socvial Facebook teksa komenton zhvillimet e fundit, ai thotë se shqiptarët janë thirrur nga opozita që t’i bashkohen në një protestë popullore.

Numri dy i demokratëve gjykon se ndryshe nga demokratët, Rama po punon për pasuri dhe kundër  interesave të vendit.

“E nxorri koken fare pak nga llumi , sa per te treguar se po kapen fundin.
Sa me shume perpiqet dhe i mbron aq me shume zhytet ne llumin e tij te krimit, aq me i pashprese behet.

Dje , pasi mashtroi prape mbi ekspertizen per pergjimin qe paskesh bere vete, nuk gjente dot deren per te dale nga salla e konferences me gazetaret. Sot u perdrodh prape e deklaroi se po pret ekspertizen e prokurorise se tij.

Mblodhi llumin e krimit e droges dhe ja paraqiti shqiptareve si xhevahire duke i bere kryetare bashkie, deputete e ministra…

Edvin , je ti qe me “xhevahiret”e tu, nga Elvis Roshi tek Sajmir Tahiri e Fatmir e Agron Xhafa duke punuar per pushtetin dhe pasurine tuaj, punoni dite e nate kunder Shqipërise e shqiptareve .
Me 26 maj shqiptaret jane thirrur qe te pastrojne llumin tend Edvin. Priti tek dera…” tha Paloka. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Protesta, Edi Paloka paralajmëron rrëzimin e Ramës: Shqiptarët janë thirrur, na prit tek dera”

 1. ENDRI says:

  KUR PI ALKOL EDHE KY THATHUQI SE DUHET TE KETE QEN TAPE QE KA BERE STATUS.
  O QYQARE PO PSE ME KTO BUDALLIQE RREZOHET QEVERIA?
  MENDON TI QE QEVERITE SHQIPTARE RREZOHEN??? PO SALA VRAU 28 VETA NE GERRDEC E MEQE SI MJAFTUN KTO HOQI QAFE EDHE 4 VETA TE TJERE NE BULEVARD EDHE NUK DHA DOEHEQEJE.
  TI PALL KUJTO SE KE PER TE PAS ME SHUME SE 100 VETA… IDIOT

 2. Alidemsi 325 says:

  Kush je ti mer thuthuqi i pd qe ben thirrje per lufte civile? Demokracia kerkon zgjedhje te lira dhe te ndershme.Aty po qe i zoti ti plehre politike fito ,boll jargavitesh ham..ham..ham…

 3. Azio says:

  Akoma ky Paloqe
  More
  ti paske qene gomor I madh o derzi.
  Ju si grup me kujtoni, kopene e ujqerve qe per te rembyer nje dele, vajten per lesh ne humnere .
  Tani po e shoh se po kerkoni belane me trute e peshkut qe nuk I mungojne asnjerit prej jush.
  Suksese ne gropen qe I keni hapur vehtes tuaj.

 4. Miri says:

  Ik o PaLoqe se na cave trapin !

 5. Tin says:

  Paloqe po ti e ha me buke turpin….. ja te priti cdo besh pastaj…. pa byth. Nuk meret pushteti me force. Opozite miliardere qe nuk te mbush, te paafte.

 6. Niku says:

  Ike o paloqe! As familja nuk te ndjek pas ty o pijanec!

 7. Askushi says:

  Ik er maskara, kush te vjen mbrapa ty…. juve….

 8. vito says:

  NUK e merni dot qeverin me forc , se pastaj çohemi ne te tjeret 75 perqinçi dhe ta shkerdhejm ate thuthuqen o pederast muti , nuk talleni dot ju kurva me jeten e nje populli ne pafundesi , legen pler.

 9. Lulka says:

  O loqe prit se erdhen te gjithe plerat si puna juaj.
  KERMA

 10. M says:

  Jeni te renxuar e nuk perbysni dot vullnetin qe ky popull i besoi kesaj qeverie

 11. Johani says:

  E lum PD qe ka njerez te tille,ku ne vend se te ishte ne burg per krimet qe ka bere plot 26 vjet ne pushtet del dhe leh ne emer te popullit,e deri tash u pa se sa popull ka pas,do ta rrezoi qeverine me ata 100 veta qe te gjithe ish prodhues droge dhe tregtar,te kapur shum here nga policia e te liruar nga llalla,kush e mbane mend kohen para vitit 2015 kur Rama urdheroi policine te futej ne LAzarat e kujton edhe kete qorrin sakat paloken duke u bere thirrje qyetareve qe te luftojne kunder policise,aty edhe u vra nje polic,doli sali beu e lul krimineli dhe deklaruan se lazarati ishte projekt i tyre dhe drejtperdrejt i kontrolluar nga ata vet dhe kjo nuk u be kurre qeshtje kurse skenaret e kriminele si ky qorr sakati e alibeaj qenkan prova!!!
  Bravo PD,e keni deshmuar me poshtersine me te madhe se jeni vet koka e krimit prandaj lehni si te qartur sepse siq duket drejtesia akoma kontrollohet nga kriminel qe ju i kishit vene aty,e pra meqe ska dore qe ju shtrine per toke dhe tju veje para drejtesise per krimet qe keni bere tash ju shani,fyeni,sulmoni e kercenoni sepse ju keni humbur çdo gje qe lidhet me njeriun,nuk di kush te thot se çfar jeni ju,kur njeriu vret dike dhe feston ateher ska ku shkon me poshte se sa ju,vetem te themi lum PD qe ju ka e mjer shqiperia qe po ju shef çdo dite,pra u dashke te rrezohet qeveria,te doreheqet ministri vetem pse ju skeni ftyre te shani kurse juve sguxon kush tju thot krimet qe keni bere,bravo palok sakati bravo,edhe millosheviqi krenohej pas çdo masakre ne kosove,bile edhe ne hage krenohej se kishte masakruar per ta mbrojtur nderin!!!!
  Po nderin e kujt keni mbrojtur ju more maskarej,ju qe skeni lane gje pa ba,eu toke po shuime ke duruar qiftin e ktej sakati dhe dy kryetareve te tij e bashkkriminelet si alibeaj,noka,salijani,vasili e mona vetem shqiptaret i durojne sepse çdo popull tjeter do ti kishte varur ne shesh,po flas per ata popuj qe mendojne per vendin e dhe kombin e tyre,kurse ju keni hallin vetem te pushtetit qe mundesisht ne vend te bukes te hani mish shqiptari e te pini gjak shqiptari,edhe nje here palok sakati bravo pasi ska Zot!

 12. Pthe kthu do ta thporeth Ramen ti??? Na jep noi lek qe te vim! Po dethe !! po nuk dethe dil vet! O ethtrade o i dhgjebothur

 13. robi says:

  O trap o i çmendur o thuthuq po je bere garip , kujton se do sulmosh kryeministrin me Strazon me patllake ne dore si ne 14 shtator 98 , harroje o fundërrina e Pd se. Sa me shumë ulerini ti, Mul gangsteri, spaho plaku , Cili i lesheliqise, Strazua me republike( himleri i rajhut te trete) , goret Kejdi , dhe floida shurra me dick ne dore aq me shume ky popull betohet se ne zgjedjet e 2021 do ju jape jo 1000000 shuplaka por 1500000 shuplaka ne mënyre qe Lulka dhe Baxhella te largohen nje here e përgjithmonë nga skena politike,,

 14. BUJARI JU DEGJON says:

  A e deshiron vertet rrezimin e Edi Rames?
  Ti e ke ne dore.Vetem ti!
  Biles ti e rrezon me sy mbyllur!…
  Hapi i pare:
  Hiq gjyslyqet.
  Hapi i dyte:
  Mbyll syte dhe…
  Thithja,Thuthuq,thithja!!!
  Ja,kaq e thjeshte eshte…
  Dhe ne finale ke per te pare se si Ai do rrezohet…
  … Mbi ty!…

 15. LALA says:

  po pse te vi populli tju ndimoj more pallosha ju po e fusni ne dhe kete popull ..gjermani kudo qe vajti spiunat dhe tradhtaret i bleu me lek kurse ktu i gjeti falas.keshtu jeni edhe ju tradhtar

 16. xhemal says:

  Pergjigjia me e mire do ishte te zhvillohej nje manifestim .nga qytetareve e te kerkohej nga organet e d rejtesise .pergjegjesia individuale per tragjedite kolektive 96.97.98. 2008 .2011 .vjdhja e lekeve publike per rrugen e kombit .atehere mund te besojme se drejtesia ka filluar te punoje .ngjarjet e fundit jane thjeshte tentime per te prishur qetesine e njerezeve.inskenime nga forca parapolitike si pd te cilet mendojne se pushteti fitohrt nga rruga. Ta harrojme vetem sovrani zgjedh kush ta qeverise vendin ose zgjedhje te parakoheshme kur ne kuvend shumica ska me votat kjo nuk ndodh.e fundit Rama tani per tani ska kokurrente pakica duhet te mesoje te beje politike .nuk mund te jesh ne demokraci njkohesisht politikan .prokuror.gjykates gazetar.polic.bankier etj gjerat jane te ndara .shpresoj se njerezit qe mbeshtesin pakica te kuptoni se ata Po i drejton nje i pa afte e interesaxhi i lidhur me forca te erreta .ka plote gjera per ta kundershtuar qeverine po jo per poste pushteti .probleme ka furnizimi me uje.Pasteria ne cdo ambient .legalizimet.punesimi. rrogat.sherbimet publike trsporti tek ne cdo qytet mund te organizohen mxanifestime por me objek te qarte paqesisht .sindikatat ne shqiperi pothuajse nuk egzistojne vetem ato mund te nxisin organizojne manifestime me efektivitet ne vendet ezhvilluara partite politike zakonisht nuk organizojne protesta ato zhvillojne beteja ne kuvend duke paraqitur alternativa programesh prandaj them se pd eshte nje organizate parapolitike e duhet braktisur

 17. gopisti says:

  Dridhu Rame se po te vjen te dera orator thuthuqi me strazimir koburen per te te rrezuar. Bashke me ta dhe tre musketeret e diteve te fundit dhe lulushani ne balle. Oh ckohe te veshtira po kalon , te mbyten pleherat dhe akoma spo mundesh qe ti dergosh ne impjantin modern te riciklimit ne Elbasan.

 18. Allban says:

  KUR UA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !
  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXIU, UA PSHURRI NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 19. LIKJA says:

  Me Babale pijanecin. Po kaq budallenj jeni pse genjen babalja do shkojme ne proteste .Jo Thuthuq nuk vij gjej ndonje alibi tjeter sma mbush mendjen ,babalja ben shurren neper qoshet e pallateve dhe ne do shkojme ne proteste . PO pse o thuthuq kaq budallenj i di Shqiptaret ti o legen, blet babalen ju .Mjafte keni talle bythen per 20 vjet tani mer Saliun Lulushen Monen Xenin Arminin Petritin Dulle Duken Dashin ne krye dhe para e dume Shqiprin si gjithe Europa,boll keni genjyer rasat Te ndyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *