FOTOT/ Aktori i njohur i serialeve turke s’e fsheh më: Jam shqiptar

Aktori i njohur turk Nurettin Sönmez, është një ndër artistët më të preferuar nga publiku.

Veçanarisht pas rolit si “Bamsi”, në serialin super të ndjekur “Ertugrul”, fama e tij është shtuar disa fish.

Së fundmi, ai ka qenë i ftuar i në një emision të njohur turk të TRT-së.

Gjatë intervistës aktori ka deklaruar për herë të parë se ka origjinë shqiptare dhe e ndjen veten të tillë.

Ndërkohë, Nurettin është pyetur edhe mbi vetullat karakteristike.

Ai është përgjigjur se këtë tipar e ka trashëguar nga gjyshi për të cilin ka thënë se është shqiptar. (TemA)

 

                 Loading...