FOTOT/ Aktori i njohur i serialeve turke s’e fsheh më: Jam shqiptar

Aktori i njohur turk Nurettin Sönmez, është një ndër artistët më të preferuar nga publiku.

Veçanarisht pas rolit si “Bamsi”, në serialin super të ndjekur “Ertugrul”, fama e tij është shtuar disa fish.

Së fundmi, ai ka qenë i ftuar i në një emision të njohur turk të TRT-së.

Gjatë intervistës aktori ka deklaruar për herë të parë se ka origjinë shqiptare dhe e ndjen veten të tillë.

Ndërkohë, Nurettin është pyetur edhe mbi vetullat karakteristike.

Ai është përgjigjur se këtë tipar e ka trashëguar nga gjyshi për të cilin ka thënë se është shqiptar. (TemA)

 

1 komente në “FOTOT/ Aktori i njohur i serialeve turke s’e fsheh më: Jam shqiptar”

  1. NIKU says:

    Eshte nje serial qe po e ndjek me shume vemendje, me pelqen shume, per vete kohen qe i kushtohet dhe ate qe realizohet.Veçanerisht BAMSI me pelqen shume si Aktor, por dhe si rol ne film, nuk kisha aspak dyshim se me karakterin e Tij, kishte shume tipare dhe afer realitetit prej Shqiptari. Bravo BAMSI (Nuretin) qe je me kembe ne toke dhe tregohesh realist pa asnje medyshje.Je me i miri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *