Ekzekutoi me sëpatë gruan në Gjermani, rrëfehet shqiptari: E vrava për një mesazh. Ja çfarë i zbulova në celular

“E vrava sepse nuk ma lejonte të lexoja njq mesazh në celularin e saj” Kjo ka qenë dëshmija fillestare e një shqiptari nga Kosova që vrau gruan e tij me sëpatë.

Ai ka dalë sot para gjykatës në Gjermani ku ka treguar se si në 1 tetor të vitit të kaluar në Siegburg, ku Rushit K. 37 vjeç (Emër i ndryshuar) goditi me sëpatë gruan e tij Donika duke e lënë të vdekur në vend.

Sipas dëshmisë në gjykatë, ditën e tragjedisë Donika ka marrë një SMS nga ish i dashuri dhe nuk lejonte 37-vjecarin të lexojë atë. Kjo shkaktoi një përleshje verbale, e cila përfundoi brutalisht me vdekjen e saj.

Ndërkohë, avokati Ziemer thekson se Rushiti e donte gruan, megjithatë mendon se “ajo e kishte keqpërdorur dhe kishte luajtur me dashurinë e atij”.

Rushiti kishte ardhur si refugjat në moshën 17-vjeçare në Gjermani. Ai punonte si ndihmës në kuzhinën e Bonnit dhe kishte njohur gruan e tij në vendlindje. Në vitin 2017 ka marrë me vete edhe gruan e tij Donikën nga Kosova.

Për shkak të problemeve nga skizofrenia që ka shqiptari nga Kosova, Gjykata ka shtyrë seancën për në datë 7 qershor.(TemA)

18 komente në “Ekzekutoi me sëpatë gruan në Gjermani, rrëfehet shqiptari: E vrava për një mesazh. Ja çfarë i zbulova në celular”

 1. ''....askush nuk urrehet me shume se ai qe thote perhere te verteten''[PLATO] says:

  a mund te ”urrehet” apo ”shahet” ki ”diamond” turkoshak………..!!!??
  JO,se na merziten muslimon brothers per ”antishqiptarizem”…………….

  1. Janulles me sqepar kokes says:

   Hajd ne koke te Janulles tani….

  2. Iglii says:

   Un orthodoks jam, po ty kush ti ka shkerdhy robt e shpise qe i urren per vdekje myslimanet?

   1. Mo says:

    Mbase gruaja i eshte qire me musliman, prandaj ka aq urrejtje

 2. KURVAR says:

  Po kjo kurva e muços, pse shkon dhe martohet me skizofrenin !! ??

 3. Darko says:

  Po ai Dimitris pagurtzis qe palosi nja 10 veta.Si sta futi nje plumb ballit dhe ty e Plato te qetesoheshe nga urrejtja e vetvetes

  1. Shigjeta says:

   Ce duan Platon , platua eshte per bla bla bla ketu neper portale , pastaj nuk bie rufeja ne hale …….

 4. Goni says:

  Cfare I zbuloi ne celular, o gazetar ?

 5. aa says:

  Dru me pre,dru me pre…

 6. Trimi says:

  Komenti 1😏 Kushedi ci ka punuar Hoxha mamas tende qe i shan kaq myslimanet😜

 7. Agron says:

  Po ti mër ortodoks ka…i, kaq të ka pëlqyer rrushi i ndonjë by….ziu që po merzitesh për muslimutat??? Svm.qi

  1. xxx says:

   Ia kan qir mir grun e motren prandaj i do shum

  2. xxx says:

   O Agron swsht orthodhoks ky,thjesht musmut

   1. X. says:

    Muslimanet puta,a ortodokset serbe e greke serioze.ha ha ha.

 8. tom says:

  E paska marr nga Kosova zonjen dhe e ka sjelle ne Gjermai dhe kjo paske zene dashnor?
  Interesante.
  Dhe pastaj ky eshte skizofren?

 9. mik says:

  Mir ja ka ba. Ate qe ka kerku, ate ka gjet.
  Nuk asht e lehte te shkaterrosh familjen.

 10. me vjen keq ta them,oor Putat me degolas e Saloprija jane femrat shqiptare nga Kosova dhe Shqioeria ne Evrope.
  kurren e kurres buk pranon nje femer serioze zvicerane,gjermane,franceze,spaniolle e itakiane te beje çka bejn fenrat shqiptare ne evrope.
  ka shume raste qe femrat e mija zvicerane nuk kane pranuar te shkojne as ne pishine,jo pse ja u ndalone kultura e feja,por pse ka vetem flliqeri ne pishina,a ne deti po,por jo ne pllazha ku ka arrogant musliman.
  psh.calella espagna,.malaga.e disa vende ne itali e kroaci,sidomos ishuje te shtrejte,çka skane lukse te shkojne arroganca islamike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *