FOTOT: Berisha në gjëndje të rënduar? E mban prej krahu Muli. Basha nuk i ndahet Monikës

Pas video-konferencës së mbajtur në foltoren e Kuvendit, të cilën e ka transmetuar në Facebook, Lulzim Basha dhe deputetët e opozitës janë larguar nga salla.

Ndërsa dilnin, Sali Berisha është fotografuar duke u mbajtur për krahu nga Flamur Noka.

Nuk dihet nëse ai është ndjerë keq, apo ka qenë thjesht një gjest servilizmi nga ana e Nokës.(TemA)

52 komente në “FOTOT: Berisha në gjëndje të rënduar? E mban prej krahu Muli. Basha nuk i ndahet Monikës”

 1. atea says:

  Këta janë kriminelët më të mëdhenj, të cilët me shantazhe po mundoen t’i shpëtojnë kokat e veta.

  1. Kujtimi says:

   NUK BIJE RUFEJA NE HALET
   KERMEN NUK E GJEN GJE
   PO TA MARE ZOTI SHPETON SHQIPERIA

   1. Pitkini says:

    Nuk ha mortja mut.Saliu i ka lajka keto,qe bene sikur i bje te fiket.Ne pidh te seme vaft ky kriminel,qe kur te vije ajo dite te vdes ai,do jete feste e madhe ne shqiperi.

   2. XheJ eN Bi says:

    Lutuni çdo natë mos ta gjejë gjë deri sa ta shohim në bangën e të akuzuarit.
    Do na ngelet pengë nëse do kishte një vdekje të “ëmbël ” .

 2. Tiktaktiktak says:

  Nuk bie rrufeja ne hale. Ndoshta ben perjashrim per keta rrufjane.

 3. Kombi says:

  Muli dhe Lulzimja, jane dy djemte e adaptuar te Berishes .
  Agjente te UDB.

 4. Kris says:

  Vetem keto fotografi tregojne kotesine e deputeteve te PD-LSI! Na myti hajdutlliku! Theret Lulja dhe Monika per te varferit! A e dini sa kane vedhur ? A e dini sa te pasur jane? Atehere shkoni ne protesten e ketyre sheikeve! I mdroni keta hajdute dhe vrases! Shqiperi zgjohu! Mendoni per vete dhe jo te punoni per familjen e Sal-Like!

 5. Birisha says:

  ISHALLA NUK E NGRYS DERI NE DARKE E SHKON ME TE SHUMTIT.

 6. Plaku Mere says:

  Ike plaku Mere ike !
  Ky eshte fundi yt.
  Terhiqe kemben zvare Dhe per keta te tjeret.
  Per sa gjynahe i keni bere ketij populli..
  Qe e keni mbajtur peng kaq vjet…

 7. era says:

  sa te bukur e ka veshjen mona te thjesht por klas haha

 8. SIC DUKET S’PO E KARIKON ME BOTA E HUAJ PUTANEN PLAK

  DHE E KAN LEN BATERITE !

  MULI S’KA C’TI FUSI PAS O PICK PER VETE !

  PUTANA DO VARDEM KAVALO-JE TJA SHQYEJ VRYMEN

  ASHTU NDJEN SHPELLA

 9. Fundi i gjithe muterve te njerezimit eshte Haleja.

  ne VARRIN E SALIH RRAHMAN BERRISHES do DHJESI GJITHE SHQIPERIA
  e KUFOMA E SHPELLES do Notoje ne MUTIN E Shqiptareve

 10. Alb says:

  Ne te semes vafte sa me shpejt.

 11. shkurt 2014 says:

  Kta hajdute te ndyre cile do qofshin ata,kane hake,ato burgjet barbare,te ngordhin si qente e rrugve.Kta shkatrruan vendin,slane gje pa vjedhur e plackitur,jashtqitja e Kombit.

 12. Milan says:

  Neser shohim afishet ne shtylla

 13. Lennard says:

  Celula UDB-ashe.Po si nuk e kuptoni O Njerez???.Si eshte e mundur qe nje Person i dale nga Zyrat e UDB te behet Minister i Brendshem i Shqiperise???.Ja kete pune e ka bere Sali Gerdeci ,me siguri me urdher nga Beogradi.Mazhoranca te veproje ,te mos mbaje fjalime boshe.Duam Peshqit kriminele ne Rjeten e Drejtesise.

 14. Petrit says:

  Me kot shfryni o njerez te pashprese
  I madhi Pro. Dr Sali Berisha nuk dorezohet aq lehte
  Po si t’ja bejme me kete pallen e gjate se e ka tmerr edhe kur i del ne enderr
  SALI BERISHA ESHTE THJESHTË I MADH

 15. agimi nga Maqedonia says:

  Une e mora vesh se Sali cjpai plak serb ka vdekur dhe keshtu ka shpetuar populli shqiptar. Kurse Luli i bashajve dhe Monika e krymdhenjeve kane ikur per te ngrene dreke bashke.

 16. mergim tari says:

  Krah per krahu me shokun Tosum?
  Ku I dihet, ndodhin gjera edhe ne pleqeri, edhe para vdekjes por edhe para BURGUT…
  Mos bent fjala per instikte LGBT-je

 17. mergim tari says:

  Berisha në gjëndje të rënduar? E mban prej krahu Muli. Basha nuk i ndahet Monikës

  BASHA nuk I ndahet Monikes??????
  Lidhja Salianji G.D paska patur ndikim te madh tek Basha.
  Rendesi ka qe kryetari nuk mbetet …. bosh ……. asnjehere.

 18. X says:

  Do ngordhe pare se te denohet…

 19. Alidemsi vjeter says:

  Me 200 Petrita komunista lule………

 20. SHQIPTARI says:

  Nuk rrufeja ne hale
  Mjre ai popull per keto qelbesira qe ka.

 21. selvia says:

  Nuk bi rrufeja ne hale, nuk e gje gjo malokun se o rrac muti….

 22. Baxhanaku says:

  Kur Berisha ben te tilla truke ,eshte akoma edhe me i rrezikshem,te shtune te ini te sigurt po kurdis gjera ogurzeza per shqiperine.Kujdes o njerez!!!!

 23. Alban Dega says:

  SALI KARAXHICI E MUL STANISHICI…

  Si gjithnje
  Kraperkrah
  I ka nxjerr UDB-a
  Per gjah !

  From: Alban Dega
  Date: May 21, 2018 at 11:44:36 AM EDT
  To: [email protected]
  Subject: O MALLKIMI I VEGJELISE…

  O MALLKIMI I VEGJELISE
  KATRAHURA E SHQIPTARISE

  – NGA ALBAN DEGA, NEW
  LONDON

  …JE MALLKIMI I
  SHQIPERISE
  DORE E ZEZE
  E BUSHTER SERBISE
  MERCENARI
  I RUSISE!
  ATDHESHITESI
  I GREQISE !
  KRYEPESHKU I
  MAFISE !
  HARAM GJIRI
  I AMESISE
  O VRASTARI I
  MALESISE
  KRYEVRASES I
  SHQIPTARISE
  DORE E ZGJATUR E
  MILLOSHEVICIT
  FOTOKOPJE E
  KARAXHICIT !
  MIK PER KOKE
  I FAZLICIT !
  PJELLE BASTARDE E
  DOLIVICIT !
  MARIONETE E
  STANISHICIT !
  O KOBURE
  E PUTINIT
  O BADTARD I
  NASTRADINIT
  O RRENUESI
  I SHQIPERISE !
  O ZJARRVENESI
  I MALESISE !
  O DRAKULA I
  DJALLEZISE !
  FATKEQESIA
  E SHQIPTARISE !
  O SHTRIGU I
  KALIT TE TROJES
  O TOPTANI
  I TROPOJES !
  RRENE E PLUMBA
  ZBRAZ PREJ
  GOJES !
  VRET ME RRENA
  E VRET ME FJALE!
  VRET ME PLUMBA
  O KRYEVRASESI SERIAL!
  MJERE TROPOJA QE
  TE KA DJALE !
  TE POLLI NJERI
  I DOLE DJALLE !
  FYTYREN KREJT
  IA BERE BALTE
  PREJ DREJTESISE
  SHPIRTI TE DALTE !
  DUKE IU LUTUR
  VETEM DREQIT
  PERJETE NE
  “RESORT” TE RECIT!
  ME FANTAZMAT E
  PER RRETH TI
  SI MILLOSHIT
  NE QELI
  DO TE JETE
  DHE FUNDI I TIJ !
  SI NGA LIGJI
  DHE VEGJELIA
  DO TI VIJE
  NGA SHEN DREJTESIA !
  SIC I NDODHI
  DHE LUIGJIT
  DO TE JETE
  FATI I SALIQIT !
  JO AQ SHPEJT
  SA GIJOTINA
  DITE PER DITE
  E PAK NGA PAK
  DO TI PLASI
  ZEMRA PAF !
  NE AGONI SOT
  ESHTE MAFIA !
  PO JEP SHPIRT
  SALIKRACIA !
  NE DORE TE
  ZOTIT ESHTE
  SHQIPERIA !
  NE ALTAR VJEN
  PERENDIA!
  EMRI I SAJ ESHTE
  SHEN DREJTESIA!
  KRYEPESHKU
  PARA LIGJIT!
  PO I VJEN
  FUNDI SALIQIT !
  O MALLKIMI I
  VEGJELISE
  KATRAHURA E
  SHQIPTARISE !

 24. shqiptari nga Shqiperia says:

  Mos u shqeteso Sali , ke ne krah dy nga bodigardet me te besuar Mul Noken trimin me flet dhe Tritan preshin , Tritani iu shqye bytha per ty Sali ne 97-ten , shife si te shikon eshte i gatshem ta perserise , sa te kesh keta nuk ka per te ndodhur gje …….
  Ama edhe sikur keta mos te kishe , nuk do te ndodhi gje , nuk bie rufeja ne hale ……….

  1. Pellumbi says:

   Perse dalin nga kuvendi keta derdiment deputet.Kryetari i kuvendit tu pres rrogen ketyre deputetve te popullit,vetem te popullit nuk jane.Keta jane me popullin vetem gjate fushates flasin me kopetenca do bejm kete dhe ate per popull ,pik qe si bie ketyre qe vetem per popu nukejane.

 25. Loran shehu says:

  Dr Berishes ti merrni te keqen ju o delnxhinjt qe komentoni ktu ke tema mos u merzisni se do takeni dhe per shum shum vjet ne krye te politikes dhe ju prap skeni cbeni dhe do merreni me llafe ketu

  1. Alban says:

   From: Alban Dega [email protected]
   Date: April 2, 2012 at 11:31:

   Opinione

   VRASESI SERIAL ….

   – Nga Alban Dega, Nju Jork

   Sot mbushen plot 21 vjet nga vrasjet makaber te 2 prillit 1991 ne Shkoder.
   Nder e lavdi heronjve te 2 prillit! U qofte i lehte dheu i Shkoderloces!
   Drite u paste shpirti heronjve te 2 prillit !
   U vrane me arme serbe!
   U vrane me plumba serbe!
   Vrasja e tyre u urdherua e u pagua nga mercenare shqipfoles te Beogradit qe synonin ta fusnin Shqiperine e raskapitur e drobitur nga katrahura komuniste ne nje kasaphane e gjakderdhje.
   Pse…. Vetem qe te ngrinin karriken e tyre, poltronat e tyre neokomuniste mbi shkulmet e gjakut te paster e te dlire shqiptar te Arben Brocit, Nazmi Kryeziut, Bujar Bishanakut dhe Besnik Cekes e dhjetra te tjereve.
   A nuk jane po ata mercenare te Beogradit qe e deklaruan ashiqare para shqiptareve ne janar te vitit te kaluar se jo kater e katerdhjete por edhe mijera do te vriteshin prej tyre per te mbrojtur karriken e poltronat e tyre te ngritura mbi gjak.
   A nuk e pat thene vete babai i tyre Lenini se pushteti eshte me veshtire te mbrohet se te ftohet!
   E kush eshte vrasesi!?
   … Jo dorasi! Urdheruesi!
   … Jo Ekzekutori ! Kryekzekutori!?
   Vrasesi i 4 heronjve te Shkodres eshte vrasesi i Remzi Hoxhes, qe i zhduken edhe kufomen…
   Eshte vrasesi i mbi 4000 shqiptareve ne 1997-en…
   Eshte vrasesi i Otrantos…
   Eshte vrasesi i Azem Hajdarit …
   Eshte vrasesi i Gerdecit!
   Eshte vrasesi i 4 protestuesve te 21 janarit 2011…!
   …. Eshte vrases serial…
   Drejtesia vonon… Drejtesia nuk harron as vrasesin serial dhe as bashkepunetoret e tij !
   Vrasesi serial eshte vrases i Shqiperise!
   Jo vetem i saj, por edhe i enderrave te shqiptareve, i aspiratave te tyre ” e Duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike!”
   Eshte ai qe ne vend te Evropes dhe Amerikes po i con shqiptaret e Shqiperine drejt Azerbajxhanit e drejt Butanit!
   Vrasesi serial eshte ai qe mos qofte !

 26. lisi says:

  Sala qendron shume me lart se Esat Toptani e Ahmut Zogu ne piedestalin tradhetise. Mund te matet vetem me thacin e kosoves.

 27. Loran shehu says:

  Sali Berishes ti merrni te keqen ju o komentusa parazit te mero bazes dr Berishen do ta keni dhe shum vjet ne krye te politikes prandaj merreni me qetsi

 28. Nje durrsak says:

  Joooooo, nuk duhet lene qe cakalli plak te vdese nga pleqeria, por te shohe familjen e tij ne burg prepara

 29. Alban Dega says:

  KUR UA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !
  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXIU, UA PSHURRI NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 30. ALBAN DEGA says:

  —–Original Message—–
  From: Alban Dega
  Sent: Tue, Apr 6 , 2018 2:31 pm

  Mendime me gjuhen e fakteve

  LUFTA CIVILE” E PUTINIT DHE “MOSBINDJA CIVILE” E SALADINIT

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Flake per flake

  Vetem 8 ore pasi ” Sputniku ” i RIA-s, GRU-se dy bijave te ish- KGB-se sovjetike te Vladimir Putinit dha njoftimin kobezi per “fillimin e luftes civile ne Shqiperi” , kryekryetari de facto i PDSH- se, Sali Berisha, qehajai i tij Lulezim Basha, i akuzuar dhe nen hetim per lidhje te fshehta e afera korruptive me nje kompani ruse te Putinit dhe bashkeshortja e Presidentit te Republikes dhe kryetarja e partise se tij LSI “ Levizjes Socialiste per Interes”, sic e quajti me shume te drejte deputeti i PS-se Ulsi Manja ne News 24, shpallen si me komande e flake per flake fillimin e ” mosbindjes civile” ne Shqiperi.
  Me teper se nje sinkron kohor ngjason me nje sinkron politik midis opozites se hallakatur e laramane shqiptare dhe Kremlinit, i cili ka filluar nje ofensive te eger per shtimin e influences ruse ne rajonin e Ballkanit, ku Shqiperia dhe shqiptaret kane nje pozite kyce per rajonin e trazuar gjithnje nga Moska e Shen Peterburgu.
  E ndodhur perballe kritikave te vazhdueshme e ne rritje te aleateve tane strategjike SHBA-se dhe BE-se, kjo opozite po i drejton gjithnje jo vetem syte por Edhe zemren drejt Beogradit dhe nenes se tij, Kremlinit .
  Per te rivendosur sundimin e saj e sidomos per ti shpetuar uraganit te Reformes ne Drejtesi e Vetingut dhe ligjit ajo eshte e gateshme te beje aleance edhe me djallin e “ Perandorine e Djallit “, per te shpetuar koken e rrezikuar nga kusaria dhe korrupsioni masiv, qe po i dalin cdo dite me shume petet ne syte jo vetem te shqiptareve, por edhe nderkombetareve.
  Behet fjale jo per nje rastesi, por per projekte e plane te reja ruse kunder shqiptareve si popull e si komb me orientim drejt Evropes Perendimore dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes si aleati yne kryesor strategjik dhe miku me i madh ne Bote.
  Nuk eshte hera e pare qe ndodhe nje dukuri e tille e nje politike e djallezore e Moskes kunder shqiptareve si populli dhe kunder Kosoves e Shqiperise si shtete te pavarura, me sy e zemer tek Washingtoni e Brukseli !

  Plani Brezhnjev dhe “ shpetimtari i dyfishte” Tito

  Qe Rusia, BRSS-ja, e perseri sot Rusia historikisht ka qene nje armik i betuar e shqiptareve nuk ka asnje dyshim por ka shume deshmi te pakundershtueshme duke filluar nga copetimi i saj e aneksimi i gati gjysmes se territorit dhe gjysmes se popullsise se saj dhe i sakatimit ne kater shtete.
  Rusia ka qene jo vetem aktori kryesor, por edhe regjizori i Golgotes shqiptare qysh para 150 vjetesh e deri sot, qe nga Traktati i Berlinit, Konferenca e Londres e deri me sot ne favor te bijeve te saj sllave serbo- malazias e maqedone.
  Keto synime aneksioniste i shprehu hapur edhe pa maska vete Nikita Hrushovi kur i deklaroi Enver Hoxhes gjate vizites se tij ne Pashaliman, ku ndodhej e vetmja baze ushtarako- detare sivjetike ne Mesdhe , duke deklaruar se “ prej ketu e kam mbare Mesdheun ne pellembe te dores nga Gjibraltari deri ne Detin e Kuq “ .
  Nese ka nje akt te madh atdhetar e shpetimtar per Shqiperine pas Pavaresise e LNC-se, ai eshte vendimi
  i liderit shqiptar Enver Hoxha per mbylljen e asaj baze dhe perzenien me bisht ne shale te flotes sovjetike nga territori i Shqiperise. Ky akt e shpetoi Shqiperine nga blick-krig rus per pushtimin e saj.
  Vetem 5- 6 vjet mbas ketij vendimi ishte pasardhesi i Hrushovit ne krye te BS dhe PK te tij, Leonida Brezhnjev qe i kerkoi ish-Presidentit te Jugosllavise Josif Broz Tito , qe ti hapte shteg kalimi Ushtrise se Kuqe qe nepermjet territorit te saj te sulmonte dhe pushtonte Shqiperine.
  Titoja jo vetem e kundershtoi prere kete projekt makaber antishqiptar, por edhe e njoftoi menjehere liderin shqiptar Enver Hoxha per kete rrezik.

  Dy zogj me nje gur !

  Natyrisht lideri jugosllav nuk e mori kete vendim nga dashuria e madhe qe kishte per Enver Hoxhen, por se pari kishte frike se Ushtria e Kuqe para se te futej ne Shqiperi mund ta pushtonte vete Jugosllavine dhe te vendoste hegjemonine serbe ne mbare vendin duke i Hewitt edhe karriken liderit historik jugosllav, Tito qe arriti ta mbaje bashke kete shtet te arnuar keq qe u zbraze si nje kocan misri pak vite pas vdekjes se tij.
  Me siguri politikani i mprehte kroato- jugosllav do te jete konsultuar dhe keshilluar edhe nga anglo-amerikanet qe te njoftonte qeverine shqiptare per planet ogurzeza sovjetike.
  Si dhelper plake qe ishte Josif Broz Tito goditi dy zogj me nje gur.
  Tito kreu nje akt miqesor ndaj Shqiperise por mbi te gjitha i dha nje goditje nokauti nacional- shovinizmit dhe klanit filorus serb, qe po komplotonte dhe rrezikonte vete sundimin e tij nepermjet Aleksander Rankovicit .
  Ai e shkarkoi Rankovicin dhe njekohesisht
  ndermori nje sere hapash per zgjerimin e te drejtave te shqiptareve nepermjet Autonomise se Kosoves duke vendosur Fadil Hoxhen ne poziten e trete te udheheqjes politike dhe shteterore te Jugosllavise.
  Jo vetem pse ai kishte zbuluar dhe e kishte informuar me kohe Titon per pergjuesit e Rankovicit ne zyrat, vilat e deri ne krevatin bashkeshortor te Titos.
  Jane te rralle lideret qe e kane perdorur taktiken anglosanksone “To kill two birds with one stone”, pra te vrasish dy zogj me nje gur si Churchili dhe Tito ka, shpetimtar i dyfishte i Jugosllavise dhe Shqiperise nga nje rrezik i madh e serioz per momentin…
  Por ariu rus nuk do hiqte dore nga politika dhe veprimtaria antishqiptare e mbi dhe e nedheshme !

  Deri ne majat e kupoles komuniste te Tiranes

  Agjentura e vjeter ruse ne Shqiperi ka qene teper e fuqishme dhe aktive. Skalioni i pare i saj ka qene gjithnje ne veprim qysh me ardhjen e misionin te pare ushtarak sovjetik ne vend. Ai u perforcua me tej me rekrutimin e studenteve shqiptare ne BS nga femrat e bukura ruse, te pergatirua qe ne moshe shume te re ne shkollat me te mira e speciale te KGB-se.
  Prania e madhe e specialisteve sovjetike ne fabrikat, hekurudhat, ne ushtri, ne Sigurimin e Shtetit e kudo krijoi hapesira te reja dhe me te medha per kete veprimtari.
  Shume prej ish- studenteve ne BS u vendosen ne piste kyce te politikes, mbrojtjes, sigurise, ekonomise,shendetesise, aresimit, artit e kultures. Pothuajse e gjithe jeta e vendit u sovjetizua.
  Shume prej tyre arriten deri ne majat e qeverisjes dhe jetes politike shqiptare. Mehmet Shehu, minister e Brendshem dhe me vone kryeminister ishte shkolluar ne Akademine Frunze, pasuesi i tij Kadri Hazbiu, Ramiz Alia, Foto Cami, Sofokli Lazri, Agim Popa etj. ishin ne pozita kyce te qeverise dhe PPSH-se.
  Ramiz Alia do ti ngjiste nje nga nje shkallet e udheheqjes deri sa mberriti ne krye te PPSH-se dhe shtetit shqiptar. Foto Cami do te ishte krahu i djathte i tij ne krye te ideologjise bashke me kehsilltarin e tij Sofo Lazrin e Agim Popen, si drejtor i Drejtorise se Jashteme te KQ te PPSH-se.
  Fakti qe gjuha ruse mbeti gjuhe kryesore e huaj nga klasa e peste e 7- 8 vjecares deri ne Universitet edhe 25 vjet mbas prishjes se madhe tregon se fijet e Moskes ishin te thella ne cdo fushe te jetes shqiptare,
  Po ashtu per 30 vjet me radhe propaganda shqiptare perdorte te njejtat shabllone e standarte si TASS dhe “Pravda” ndaj SHBA-se dhe Bashkimit Evropian deshmon qarte per doren e KGB-se dhe GRU-se sovjetike ne politiken shqiptare…

  Nga keq ne keq e me keq

  Prishja e marredhenieve edhe me Kinen per aresye ideologjike kur duhet te forconim edhe me miqesine me te pas hapjes se saj drejt SHBA-se dhe Perendimit, pas fillimit te modernizimeve te saj, izolimi nga Perendimi, sektore keta qe i mbulonte pikerisht Ramiz Alia jane deshmi logjike e bindese te kapjes se tij me teper se shpirterore qe heret nga ruset… Ka edhe me !
  Hapja e Shqiperise dhe rivendosja e marredhenieve edhe me Rusine , krijuan kushte dhe hapesira te reja per lidhje te drejteperdrejta me agjenturen e vjeter, qe ishte mbajtur gjalle, nepermjet ambasadave te shteteve lindore si RDGJ, Polonia, Cekosllavakia, Hungaria e sidomos nga bija e perkedhelur e saj Serbia.
  Asaj i shtohen edhe rekrute te rinje e mjafte agresive.
  Forca e agjentures ruse ne Tirane u shfaq me permasat e saj te verteta nepermjet
  propagandes dhe organizimit djellezor te te gjitha skalioneve te vjetra e te reja gjate protestave kunder vendosjes dhe eliminimit te Armeve Kim Ike siriane ne Shqiperi, qe per pak coi ne permbysjen e qeverise Rama-Meta.
  Shkendijen e kesaj levizje e hodhi nje gazete province e humbur ruse . sikur SHBA do tu paguanrte nje shume qesharake prej vetem 1:3 milione dollare qeverise shqiptare per kete veprim, cka ishte nje genjeshter e mashtrim ala KGB. Nje Fake New tipik rus!
  Protesta e Shoqerise civile ala Sazan Guri para ambasades amerikane ne Tirane dhe
  para Kryeministrise ishte suksesi me i madh dhe deshmia se agjentura ruse i kishte ndezur te
  gjithe moltoret e saj te vjeter e te rinj ne Tirane,

  Ogur apo skenar i zi antishqiptar i Putinit !?

  Kjo veprimtari antishqiptare ka depertuar deri ne majat e opozites se shpartalluar nga korrupsioni , nga pandeshkueshmeria dhe paprkshemeria qe “Banda e Gangstereve ” dhe ” Mafia krejt jashte kontrollit e Sali berishes i krijoi vetvetes per 13 vjet sundim te tij, , Salikracise ala Luigji i 14-te ” Ligji jam une !”
  Pak dite pas “Cadres” berishiste te Lulezim Bashes ne qender te Tiranes Lulezim Basha njoftoi per ardhjen e “instruktoreve ukrinas” dhe shpalli “modelin Maqedon” si ruugen dhe qellimin e tij per permbysjen e qeverise te zgjedhur ne rruge demokratike e plebishitare Rama- Meta dhe “themelimin e Republikes se Re”
  Ky sihariq u dha vetem pak ore mbas takimit te fshehte te Bashes me ambasadorin rus dhe ndofta edhe me “instruktoret ukrainas: te Vladimir Putinit , RIA-s dhe GRU-se ruse.
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne.
  Shpejtesia me te cilen Sali Berisha e Lulezim Basha, Ilir Meta e Monika Kryemadhi, Flamur Noka e Edmond Spaho , krejt kupola e PD-se iu pergjigjen ” fillimit te luftes civile ne Shqiperi” te Sputnik Putinit me ” Mosbindjen civile” te tyre eshte nje deshmi domethenese e lidhjeve te tyre me Mosken.

  “Perandoria e Djallit” dhe Djalli i Vicidolit-Fatkeqesia e Shqiperise !

  Nuk mund te pritet asgje tjeter nga nena e cdo fatkeqesie kombetare shqiptare ne historine tash e e 150 vjecare te Shqiperise..
  Nuk mund te pritet asgje me e mire nga kjo “Bande Gangsteresh”, fatkeqesia me e madhe e shqiptareve dhe Shqiperise ne hisotrine mbi 105 vjecare te shtetit te pavarur shqiptar!
  Per karrike e per pushtet, Sali Berisha vrau jo vetem Arbenin e Azemin por eshte gati te vrase edhe Shkelzenin e mijera shqiptare te tjere!
  Pse!? Sepse Sali Berisha duhet te kercenonte , bente shantazh e udheqhiqte PD-ne e opoziten e hallakatur shqiptare nga qelite e burgut!
  Jo sot ! Po sot e te pakten 20 vjet, qe me shtetrrethinmin e 97-es, qe me shterrenimin e urdherat e tij per te perdorur arme kimike e napalm kunder popullit te vet!?
  E sa a sa here te tjera me pas,
  Si Sali Berisha e Banda e Gangstereve te tij politike e familjare, mediatike e financiare… eshte babai i cdo fatkeqesie te shqiptareve ashtu sikurse edhe Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave, pabesive, padrejtesive, copetimit e sakatimit te trojeve shqiptare ne Ballkan.
  Si “Perandoria e Djallit” – Rusia edhe vete djalli i Vicidolit dhe mbare Shqiperise- Sali Berisha jane fatkeqesia e shqiptareve dhe shtetit te tyre!
  Ndaj vigjilence perballe Ariut rus dhe Djallit te Vicidolit !
  Syceltesi

 31. Timi says:

  Vdeksh or kriminel…ngordhsh or qen birqeni

 32. tir says:

  Shtiret kucedra , asgje nuk ka! E ka mbushur shtepine me raporte mjeksore( i” i ka marre masat”),per ti shpetuar burgut. Llallen ky e Meta e mesuan te thote :”jam epileptik. “. Ketu do jemi kur te thote Bisha e tropojes se eshte me prostat( jo i cmendur ,se ate e dime ne), ndersa Meta do thote jam me hemoroide, se perballoj ushqimin e burgut.( jo me stomak se edhe qe eshte llups me goje e bllok kete w dime te gjithe)

  1. Loran shehu says:

   Po im o alban bega se le nam duet te jesh fare i papun qe ke kih e shkruan nje artikull te ter 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 33. sala says:

  hajd ma rruani se edhe ju do te vdisni!!!

 34. sala says:

  hajd ma rruani se edhe ju do te vdisni!!!!!

 35. sala says:

  hajd ma rruani se edhe ju do te vdisni!!!!!!!
  pse beni gam gam kot ja tek me keni!!
  edhe me everin keshtu e bete vetem kur vdiq ai u bete trima ju!!!!
  morra bythe!!

 36. sala says:

  hajd ma rruani se edhe ju do te vdisni!!!!!!!
  pse beni gam gam kot ja tek me keni!!
  edhe me everin keshtu e bete vetem kur vdiq ai u bete trima ju!!!!
  morra bythe!!

 37. sala says:

  hajd ma rruani se edhe ju do te vdisni!!!!!!!
  pse beni gam gam kot ja tek me keni!!
  edhe me everin keshtu e bete vetem kur vdiq ai u bete trima ju!!!!
  morra bythe!!
  vetem mero eshte trim se nuk po ma poston dhe me ka ven censure
  pra nuk eshte morr ai por eshte plesht!!

 38. sala says:

  hajd ma rruani se edhe ju do te vdisni!!!!!!!
  pse beni gam gam kot ja tek me keni!!
  edhe me everin keshtu e bete vetem kur vdiq ai u bete trima ju!!!!
  morra bythe!!
  vetem mero eshte trim se nuk po ma poston dhe me ka ven censure
  pra nuk eshte morr ai por eshte plesht!!

 39. sala says:

  hajd ma rruani se edhe ju do te vdisni!!!!!!!
  pse beni gam gam kot ja tek me keni!!
  edhe me everin keshtu e bete vetem kur vdiq ai u bete trima ju!!!!
  morra bythe!!
  vetem mero eshte trim se nuk po ma poston dhe me ka ven censure
  pra nuk eshte morr ai por eshte plesht!!

 40. sala says:

  hajd ma rruani se edhe ju do te vdisni!!!!!!!!!
  pse beni gam gam kot ja tek me keni!!
  edhe me everin keshtu e bete vetem kur vdiq ai u bete trima ju!!!!
  morra bythe!!
  vetem mero eshte trim se nuk po ma poston dhe me ka ven censure
  pra nuk eshte morr ai por eshte plesht!!

 41. çeço Selimi says:

  Te gjithe e dime dhe deshirojne qe krimineli Berisha, te shkoje ne te semes , por pa dhene llogari per krimet qe i ka bere ketij vendi, ai nuk duhet te largohet nga kjo bote pa dhene llogari ! Por dhe nje gje : TE LIGUN NUK E GJEN ASGJE ! mE GJITHATE SHIHNI NESER NE SHTYLLA PER NDONJE LAJM !

 42. Roni says:

  Si ka mundesi,qe ne shek 21 mbas 27 vjet,ku vendi eshte hapur ne te gjitha fushat,ne qender te Evropes,urrejtja dhe gjuha qe perdoret ne komente eshte ne kete nivel,vetem njerez me difekte ne formim,kane kaq shume urrejtje,kaq shume energji negative.

 43. pal pidh noka says:

  …dhe kur te vdesi muti do beje dolli gjith eutopa se u del ne ender

  si gogoli.

 44. Ju befte varri hale e shurretore sa me shpejt

 45. Qen bir qeni( Ti)..! says:

  U shofsh me soj e sorollop o Sali Qeni..!

 46. Qytetari durrsak says:

  Akoma nuk ke ngordhur ore kriminel, ore antishqiptar, ore felliqesire ! Duro, mos vdis edhe pak, sa te te vene prangat dhe te shkosh ne bangon e te akuzuarve ! Mos e lesho vehten, vazhdo te shpifesh, vazhdo te sabotosh antaresimin e Shqiperise ne BE, por nga gjyqi qe do te te beje populli, ty, kelysheve te tu dhe serbes qe ke ne shtepi, nuk i shpeton dot. Duro edhe pak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *