Monika Kryemadhi: Tani s’ka më asnjë shpresë, Rama është mostër se na ka varfëruar

Monika Kryemadhi ka deklaruar se tashmë nuk ka më asnjë shpresë që kryeministri Edi Rama të bëjë kthesë dhe të qeverisë më mirë.

Kryetarja e LSI-së thotë se shefi i qeverisë ka varfëruar shqiptarët dhe duhet larguar sa më parë.

Ajo apelon që të shtunën qytetarët të bashkohen para kryeministrisë për rrëzimin e këtij kabineti qeveritar.

“Besoj se të gjithë e shikojmë se çdo ditë e më shumë nuk ka asnjë lloj shprese apo besimin se kjo maxhorancë e kapur do ndryshojë.

Kjo maxhorancë ka frikë jo vetëm nga fjala e lirë, por për çdo gjë që dëshirojnë qytetarët. Sot e tregoi se nuk ka më asnjë shpresë me këtë grup kriminal që kanë uzurpuar institucionet e shtetit shqiptar.

Nuk ka më asnjë shpresë me këtë monstër që vetëm jo i kanë varfëruar më shumë shqiptarët por i kanë denigruar”, deklaroi kryetarja e LSI-së.

 E vetmja zgjidhje është dalja në rrugë dhe përmbysja e çdo elementi kriminal dhe për të dalë për t’i thënë Edi Ramës se ti ke ngelur vetëm. Është i vetëm jo vetëm në kauzën e tij politike narkomane por edhe në përballjen me drejtësinë që do ta bëjnë shqiptarët.

Atë drejtësi që ne si opozitarë dhe klasë politike e kemi votuar në 2016”, u shpreh Kryemadhi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Monika Kryemadhi: Tani s’ka më asnjë shpresë, Rama është mostër se na ka varfëruar”

 1. Birisha says:

  TE QIFTE DERRI NENEN DHE BYTHET E TUA ME BOTOKS MOJ BAXHELLE MUTI, HAJDUTE ME ÇIZME, FYTYRE E URRYER. QAHET EDHE BYTHA JOTE PER VARFERI MOJ PUTANE MUTI.

 2. Ha ha monika cizmja eshte varferuar dhe nuk ka ushqim per macet.

 3. daliu says:

  Mos, qenke varferuar ti mona? Po likja more aman a eshte varferuar apo pasuruar, te lutem na e thuaj e mos ne le ne terr se e kemi sot problemin kryesor. Qelbesira, si nuk ju vjen turp e dilni ne media kur ju e rraca juaj eshte dalluar si delja e zeze si pjese e krimit e korrupsionit. Mos se harrova, po vilen e vjedhur ne lalez e shitete, se mos keni mbetur pa para, po spitalin e vdekjes e mbyllet, e per te mos thene me qindra hajdutlleqet e tjera qe keni bere.

 4. ON says:

  Kur u varferove tii apo 8 muaj qe je ne opozite??? Mashtruse . Nuk varferohet nje vend per 8 muaj.

 5. Mario says:

  U varferove se tu mbyllen guroret, se do te merren minierat, se tu hoqen drejtoret gjobevenes , dhe te duhet ti mbash idhtaret nga thesari i florinjte , qe smbaron kurre, por per fat te keq nuk po te shtohet. Je varferuar vertet, mjere ti .

 6. Lulka says:

  Plerat nuk kane mundesi te vjedhin me po ju mbyllen
  Skutat….. mostra si ty duhet ta paguajne me deniminm
  me te tende!

 7. oj moni ,VrymeMadhja e politikes shqipcare ;

  qite ate Vrym valla ,
  se e kam hazer ne dor ,
  te kercej nalt mbi ato bath ,
  e ta mbaj mrena me shume se nji OR :taj
  deri sa te nigjoj ate ulerime prej Orgazme Lope nga goja jote shoqeru me jarge
  qe te rrjedhin poshte goje

 8. wickedgame says:

  Mona kthe placken e vjedhur ,

 9. raul says:

  ne kohen qe ishte particka e baxhelles ne pushtet ishte mirqenje e madhe , papunesia ra ne nivelin zero, paret pertoke, vetem drejtoret e lesheliqise mbushnin thaset dhe punesonin militantet ne kembim te votes nga i gjithe fisi i te punesuarit dhe bile te maceve dghe qenve te fisit. ju jeni cizme particke dh fytyra juaj e urryer e shfytyruar vetem sa shton numrin e votuesve te vitit 2021 kur particka juaj dhe e shoreve me dick ne dore do perfundoje ne koshin e plehrave te historise,,,,,

Lini një Përgjigje te wickedgame Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *