Vllaznia u kërkon falje tifozëve: Të gjithë përgjegjës… përveç Bashkisë

Ka disa momente kur është më mirë të heshtësh. Këtë nuk e kanë kuptuar në Shkodër, kur në momentin kur po bëhet gjyqi publik ndaj klubit, ndjesa ndaj tifozëve është kthyer në një shfajësim për Bashkinë e qytetit që me siguri do të sjellë edhe më shumë pakënaqësi mes mbështetësve kuqeblu.

Një ditë pas rënies nga kategoria të klubit shkodran, nëpërmjet faqes zyrtare nw Facebook është bërë një ndjesë publike ku janë cilësuar të gjithë përgjegjës, përveç Bashkisë, e cila “ka plotësuar të gjitha kërkesat që i kanë shkuar”.

DEKLARATA

Klubi i Futbollit “Vllaznia” sh.a. eshte sot ne nje moment shume te veshtire. Renia nga Superliga eshte nje lajm qe ka tronditur te gjithe opinionin sportdashes ne Shkoder dhe jashte saj. Fillimisht, e ndjejme detyrim moral qe ne emer te Klubit, ti kerkojme nje ndjese te madhe publike te gjithe sportdashesve shkodrane per kete tronditje qe i kemi shkaktuar.

Stafi i KF Vllaznia sh.a., futbollistet dhe stafi teknik, jane pergjegjesit kryesore te renies se ekipit dhe kjo pergjegjesi po analizohet hap pas hapi dhe shume shpejt do te behen te ditura edhe masat perkatese. E theksojme se Bashkia e Shkodres, si aksionare e vetme e Klubit, ka plotesuar te gjitha kerkesat qe i kane vajtur ne mbeshtetje te Vllaznise. Kjo e shton edhe me shume pergjegjesine tone per ate qe i ka ndodhur Vllaznise pasditen e djeshme.

Ne oret e ne ditet ne vijim, do te komunikojme serish se bashku dhe permes jush me sposterdashesit shkodrane, lidhur me te sotmen dhe te nesermen e KF Vllaznia sh.a. Natyrisht, do te jete Keshilli Bashkiak ne cilesine e Asamblese se Pergjithshme te Klubit qe do te marre vendimet e duhura per perballimin e situates aktuale dhe kthimin e Vllaznise aty ku e ka vendin brenda sezonit 2018- 2019.

KF Vllaznia sh.a

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Vllaznia u kërkon falje tifozëve: Të gjithë përgjegjës… përveç Bashkisë”

 1. Malo Kanina says:

  Pse ka sportdashës të “Super e Liga”- s sonë? Unë di që sportdashës quhen ata të cilët nuk rrinë dot pa vajtur në stadium. Por, kur stadiumet janë krejtësisht bosh, atëherë për çfarë sportdashës bëhet fjalë?

 2. Hamzai says:

  Ore a jeni burra apo jeni pederaste!!
  Tregoni si i trukuat ndeshjet!!
  me ke po flisni ju me femijet e kopshtit!!

 3. Hamzai says:

  Ore a jeni burra apo jeni pederaste!!
  Tregoni si i trukuat ndeshjet!!
  me ke po flisni ju me femijet e kopshtit!!
  ne korce qate vertete apo jeni kthyer ne pederaste !!!

 4. Roberto says:

  Mos u merzisni se Armando dhe Shulku do e gjejne nje zgjidhje dhe do e kthejne Vllaznine prap ne kategorine superiore. Ata dine se c’bejne kur duan.

 5. Shkoder Kurva says:

  Shkudrant e shkerrllym në kategori të dytë…Çfarë kënaqësie…

 6. Cuni i vetem says:

  Vllaznia do te thote vellazeri!!
  Po si mund te quhen vellezer keta qe nuk lene ndeshje pa trukuar!!!!

 7. Cuni i vetem says:

  Vllaznia do te thote vellazeri!!
  Po si mund te quhen vellezer keta qe nuk lene ndeshje pa trukuar!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *