Dështimi i protestës së opozitës, flet analisti: Sinjale nga taraf, leshko, servilë, lolo (dhe një mesazh për gardelinat në PD)

Nga Agron Gjekmarkaj

Protesta e Opozites nuk ishte e vogel por as ajo qe pritej. Gjithsesi ishin me mijera ata qe mesyne Tiranen ne kete dite me diell te forte. Kryeministri Edi Rama duhet ta lexoje kete proteste e me shume se ate trazimin shoqeror qe po shkakton administrimi i Ministrise se Brendshme tash 5 vjet.

Eshte e kote te akuzoje opoziten per deshtimet e veta te bujshme. Europa dhe Amerika e dine kete.

Po kaq bjerrje kohe eshte te akuzosh protesten dhe protestat, organizuesit e tyre dhe te tjere se deshtimi i mundshem i hapjes se negociatave eshte veper e tyre. Aspak.

S’ ta pranon askush nje minister te Brendshem qe sic tha Dashamir Shehi udheton ne nje samit antidroge ne Holande dhe dy dite me pare i vellai i dorezohet drejtesise italiane per trafik droge, per me teper i fshehur nga drejtesia per mbi 15 vjet me dijenine e vellait te tij politikan e ndoshta te vete shefit te ekzekutivit. Nje shtetar, njolla te tilla ja kursen vendit te vet.

Skandalet, korrupsioni, deshtimet ne ekonomi, lidhja me boten e krimit nuk zmadhohen as zvogëlohen pertej faktit se cila eshte gjendja reale e opozites.

Protesta e sotme ishte larg te qenit revolte popullore, ishte larg te gjitha pritshmerive te ndertuara nga ligjerimi i lidershipit te Opozites ne keto dite megjithese ajo nuk ishte e vogel. Nuk eshte numri qe percakton drejtesine e nje kauze.

Sot opozita ka protestuar per ceshtje te drejte. Lulzim Basha ben mire qe nuk bie pre e atyre e qe e keshillojne per akte te forta apo dhune. Ato duhet te marrin fund ne Shqiperi si episode te se kaluares.

Le te mbetet 21 Janari 2011 i fundit. Forcen, Basha duhet ta tregoje tek qendresa paqesore e cila mund te shnderrohet ne frytdhenese shume me teper se cdo akt dhune.

Por kjo qendrese ende duket larg se realizuari. Basha ju premtoi kater dite proteste pastaj kater ore dhe beri vetem 40 min rezistence. Raporti i propogandes me faktet po i krijon atij nje hendek te madh dhe krize besimi. Sot kishte proteste por jo entuziazem.

Sot kishte proteste por jo besim se Opozita do te konkretizoje dicka. Fjalimi i Bashes ishte thjesht i tmerrshem, nje hartim filloreje. Lulzim Basha ne pamundesi per ti shprehur respekt shkruesit te ketij fjalimi me nje laper kokes thjesht ti caktoje kujdestarine per gardelinat ne PD.

Basha e ka jetike te lexoje vetveten. Ai po heziton ta beje kete prej 5 vitesh. Qytetaret e ndeshkuan PD ne vitin 2013, ende me teper ne vitin 2015, dhe ne menyre katastrofike ne vitin 2017. Ata po i kerkojnë ndryshim te thelle.

Lidershipi i PD heziton ta pranoje kete, qytetaret hezitojne ta ndjekin. Eshte formule e thjeshte. Ne qershor behet 1 vit nga humbja e zgjedhjeve per kete parti. Prej 1 viti Basha vetem kujdeset per karriken e vet. Asnje shenje ndryshimi, asnje shenje rikthimi te dialektikes se perfaqesimit.

Nje alergji e skajshme per elitat dhe intelektualet duket se sundon kreun e PD. Basha shfaqet me 4 a 5 musketier nga pas tejet te konsumuar e te regjur ne imazh. Njerëzit i thone ndrysho, ai vazhdon ti sfidoje. Ata thjeshte largohen duke i shtuar vetmine.

Ai sheh kudo armiq. I thone kerko falje e bashko realisht partine, ai ben nje statut ku vendos veten si te perjetshem. Prej ngado i vjen sinjali mjaft me taraf, mjaft me leshko, mjaft me servile e lolo si ndonjeri qe do te heroizohet keto dite por Basha refuzon te shohe, te pranoje, te degjoje.

PD eshte sot ne gjendje autike. I kerkon shoqerise reagim duke e sfiduar ate ne kerkesat e saj. Basha u thote me ndiqni mua me keta qe zgjedh une e qe mua me duan shume. Nuk mjafton. Politika paska ligjesi te tjera. Ndaj shqiptaret nuk e ndjekin, ndaj nuk i vine te shumte Bashes nga pas.

PD eshte futur ne logjike bunkerizimi. Inkoherenca e tij, Bashes, mosperputhja e fjaleve me faktet, te djathtet por edhe te tjeret i topit. Basha sot me fjalen e tij nuk diti te formuloje kryeakuzen ndaj Rames dhe Xhafes. Ate te fshehjes te se vertetes.

Pushteti eshte ne krize dhe veshtersi te madhe. Ai po udheton mes per mes skandalesh e krizash.

Kjo e Tahirit dhe Xhafes eshte me e zhurmshmja dhe me e papranueshmja. Opozita duhet ta fitoje kete beteje. Le ti djege mandatet e saj. Keshtu Basha çlirohet nga zgjedhjet e veta, por mbase keshtu çliron edhe vendin nga zgjedhjet e Edi Rames.

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “Dështimi i protestës së opozitës, flet analisti: Sinjale nga taraf, leshko, servilë, lolo (dhe një mesazh për gardelinat në PD)”

 1. h says:

  Pri malsie ke ardhe ,m’tirone zune ven,
  Kaptinen si dardhe, do me na dhone ene men.
  S.Daja

  1. Lino says:

   Po pikerishet pse opozita nuk ja dergoje gjykates italiane por ben lloqe tani duke na bere per te qeshur 😂😂😂😂

  2. Jozefina says:

   Hahaha sakte bukur shpejt!

  3. Tony uk says:

   O gjakmarkaj o idiot po aty as 2 mije vete nuk ishin.
   Nuk mbulohet muti me shurre o hajvan.

  4. Turi says:

   Nuk kane as nje fakt te provuar. Eshte lojnaje e madhe e bazuarc ne genjeshtrat dhe mashtrimet e UDB-se hde KGB-se dhe esadisteve. Vetem kur te provohet nga Prokuroria mund te thuhet se video e paraqitur eshtev e drejte. Perndryshe eshte nje genjeshter. Pastaj duhet te kemi parasysh nje gje ju ndyresirat e PD-se: ne kohen e Enverit persekutohej gjithe familje neper kampe apo fshatra nese nje person i familjes kish bere nje gabim politik apo kriminal. Fashistet gjithashtu vrisnin nje fshat te tere nese nje person vriste nje gjerman. Kjo eshte diferenca e demokracise me komunizmin apo fashizmin. Ne demokraci gjithsecili eshte pergjegjes per aktet e tij dhe jo familja, vellai, motra apo nena e babai. Kete nuk kuptoni ju ose beni sikur nuk e kuptoni. Qe Fatmir Xhafaj eshte nje njeri i ndershem. Ndersa vellai i tij si gjithe shqiptaret 20 vjet me pare kerkonte te hante buke ne Itali, i lene rrugeve pa mbeshtetje dhe pa pune e katandi. Shiti ca gjethe te natyres qe sot shiten neper farmacite e Europes Hollandes, Greqise e keshtu me radhe. Nuk mund te fajesohet vellai sepse nje cunak ka bere nje gabim dhe ka shitur gjethet e natyres. Por lojen tuaj nuk e ha njeri ore kopuker.

   1. Illyrian Emperors says:

    Ca lesh UDB-je o kokerr injoranti apo KGB-je se le nam mos te degjoje njeri…. servia eshte shtet qe con prostituta serve neper trojet shqiptare ndera Rusise as qe i bie ndermen per shqiperine…

    Le qe ne shqiperi eshte shtrire kembkryqe amerika zioniste dhe nuk le gje te shkoje kunder iteresave te kilkes qe drejotn ameriken….

    Vet Rama eshte katapultuar nga sorosi ne krye ndersa berisha eshte aporvuar nga rajrersoni…. e njejta klike jane.

    Sa per gjermanet, nuk me plas sa serve kan vra e mire kane bere, por ne lidhje me shqiptare vrasjet kane qene minimale.. per 4,200 gjermane te vrare asgje nuk kane bere…

    Edhe Borova ishte provokuar nga partizanet qe vrane 20 ushtare gjermane mbas shue paralajmerimesh nga gjermanet.

    1. Turi says:

     Ku je mer inteligjent i sherbimeve sllave, ‘Illyrian Emperors’? Paske inat dhe urrejtje te madhe per ameriken dhe sionistet. Sigurisht qe propaganda qe po ben ti ketu eshte nje propagande qe i shkon per shtat pikerisht Serbise dhe Rusise. Fakti qe serbet i quan ‘serve’ dhe Serbine ‘servia’ eshte domethenes qe ti mut muti nuk je shqiptar, sepse nuk e njeh shqipen, por qenke i punesuar qe te besh propagande serbo-ruso-sllave. Pftuuu ndyresire e sherbimeve UDB-iste dhe KGB-iste. Perhap lajme te ndyra si Rama na qenka punesuar nga Sorosi. Sorosi eshte nje miliarder amerikan dhe njeri i ndershem. Edhe sikur te jete paguar Rama nga Sorosi, e cila nuk eshte e vertete, nuk ka asnje gje te keqe. Eshte qytetar amerikan. Por faktet flasin kundra jush sepse eshte Basha qe i eshte dhene burse studimi per ne Hollande nga Sorosi. Prandaj, na ler ne shqiptareve te merremi me ceshtjet tona te brendeshme dhe shko meso me mire shqip ne shkollat e Serbise dhe Rusise para se te na gajasesh me shqipen tende te cale.

  5. Bushi says:

   Jo more Gjekmarkaj jo,as ti e as kushdo,nuk e sjellin me ne forme pd-ke.Imazhin dhe ngjyren e keqe kesaj partie,ja ka dhene Berisha me adhuruesin e tij Bashen.Basha eshte per kryetar i LGBT.Sa i perkete qeverise,shpifjet dhe akuzat e kota,nuk ti beson njeri,se neve po e shikojme vete qe ajo eshte e angazhuar totalisht dhe po punon mire.Sjelljet e pd-ke jane sjellje rrugaçesh,qe i jep shansin ps-te te fitoi bindshem ne zgjedhjet qe vijne.

 2. Epiriiiiii says:

  Me kete PD&LSI Rama fiton jo me 74 Deputet por 84 kaq sa i duhen edhe per te nderhyr edhe ne Kushtetute

 3. Talenti i Pazbuluar says:

  Rrofte mbreti, poshte mbreti!
  E gjeti Gjekmakaj!
  Kur behet fjale per suksese jane te tjeter kujt.
  Fajet te tjeter
  Dhe tani me sa duket e gjeten fajtorin
  Lulin !!
  Po jo mor Gjekmatkaj JOO.
  Luli ka qene dhe eshte nje Kukull ne krye te PD.
  Sponsori, zbuluesi, mentori dhe shefi real eshte Sali Berisha..
  Keshtu qe me Lulin ne fasade ka deshtuar ketu e kohe me pare kryekeput Berisha..
  Dhe leksioni nga demokracia eshte..
  Principi i te zgjedhurit.
  Pa ik Sala ska demokraci.
  Pa demokraci ska PD..
  Kjo eshte analiza!!

 4. Zgalem says:

  Profesor I nderuar !
  Ligji I prere demokratik : Femija mbi 22 vjec , quhet I pa varuar nga familja . Kjo nuk eshte hipokrizi , as e zbatushme ne menyre fakultative .
  Ligji Stalinist , per familjen : Njeriu vleresohet me te afertit , deri ne kusheri te trete , mundesisht , deri ne te shtate .
  Ju me cilin percaketim jini ?
  Ju e dini me mire se kushdo : Morali shoqeror barazohet me zbatimin e perpikte te ligjit . Nuk mund te kete moral , brenda tropareve kanunore . Miqesisht : Zgalem

 5. Grida Suma says:

  Ky eshte njerui me idiot…berishist truthare…turp per gazeten tema qe e boton…

 6. Xheni says:

  Me rastin me te mire je nje idiot,,,,,,,,,,shume njeri I lig,,,,,,,,,,,I peshtire pa kufi.

 7. hhalili says:

  Ore gjekmarkajgjonhasan, akoma nuk e ke marre vesh se opozita nuk ka kauze. Kauza e saj eshte vetem shkaterimi I ketij vendi dhe vjedhja deri ne shfarose e tij. Kjo eshte edhe kauza jote me sa duket. A e pe sa shiptare e ndjekin opoziten, a beheshin 2000 vete (mendoj se ishin me pak megjithse eshte fare e thjeshte per ta llogaritur me perafersi), se 20 000 te tjeret e lesh e lise nuk arriten dot se ishin me kembe dhe koha nuk I prmtoi sa te shkonin e takonin monen (apo mos I ka ndalur ne rruge per ti takuar presidenti). Kjo eshte pra opozita qe kerkon qeveri antidroge me bashen, salen, monen e ca te tjere.

 8. Shisha nonën teme says:

  Kthehu ne Çeçeni se na ndote Tironen o malok kurve te [email protected] robt

  1. Justinian - Illyrian Emperor says:

   Turp per ty o Baze qe lejon komente te tilla, ky bur kurve nga kenetat e jugut apo malet e jugut, eshte bur kurve vet, dhe motra i punon prostitute ne milano, dhe shan nje neri te nderaur dhe te ndershem qe eshte 100 here me njeri se ky bir kurve qe nuk di ke ka baba.

   I tregon edhe tiranen ky fis shkerdhyer.

   Pse lejon komente te tilla?

   keto jane agjentura te huaja, pa dyshim, mos i lejo.

  2. Justinian - Illyrian Emperor says:

   Turp per ty o Baze qe lejon komente te tilla, ky bur kurve nga kenetat e jugut apo malet e jugut, eshte bur kurve vet, dhe motra i punon prostitute ne milano, dhe shan nje neri te nderaur dhe te ndershem qe eshte 100 here me njeri se ky bir kurve qe nuk di ke ka baba.

   I tregon edhe tiranen ky fis shkerdhyer.

   Pse lejon komente te tilla?

   keto jane agjentura te huaja, pa dyshim, mos i lejo.

   Bastard kenetash

 9. K9 says:

  Dakort deri diku.
  Çdo përpjekje për të pretenduar një qëndrim prej lideri tek Basha, është kohë e humbur. Basha është një nga ata shumë “liderë” pëdëistë, që ka sajuar Berisha gjatë pushtetit të tij absolut mbi partinë. Një kopje e shëmtuar e PPSHsë, me një tjetër merhum të ballsamosur, që e mban prej thonjsh me figurina e tij.
  Po nëse Basha ka problemet e veta, një lëvizje fashistësh dhe ekstremistësh provincjalë, e përfaqsuar nga elementë si Gjekmarkaj, që kërkon në mënyrë të vazhdueshme të marrë kontrollin e PDsë, përmes servilizmit, pandoflalëpirjes së Berishës, nxitjes së urrejtjes fetare dhe krahinore, antikomunizmit hipokrit, krahinorizmit verior, venerimit ndaj nënshtrimit të kulturës bajraktarare të shitur për nacionalizëm, thirrjeve fashiste që tentojnë destabilizimin e vendit, etj, etj po kthehen në problemin më të rrezikshëm për të ardhmen e afërt të PDsë, tashmë që Sali Berisha po shkon drejt fundit të tij dhe Lulzim Basha që e ndjek me shpejtësi si një lider, frikaman, sharlatan, i përkëdhelur, tekanjoz, irritues dhe projekti i fundit i dështuar i Berishës. Terreni që Berisha mbolli me urrejtje dhe identitet krahinor verior, duket se është terreni më i përsosur për fashistoidë të tipit Gjekmarkaj, që po tentojnë të marrin kontrollin e PDsë veriore “antikomuniste” dhe “nacionaliste”, pas “kreshnikut verior Berisha” dhe pas “qullashit të feminilizuar, Basha”.
  Vetë egzistenca e “intelektualit të djathtë” Gjekmarkajt është një fabrikim sa berishist, i militantit të paskrupullt verior, fanatik, demagog, hipokrit, aq edhe i interesave të tjera të nëndheshme rajonale me karakter fetar, ideologjik dhe antishqiptar, që tentojnë dominimin përmes copëtimit të shqiptarve në qindra thërrime., të kontrollueshme përmes “intelektualëve të mëdhenj”, “nacionalistëve të djathtë”, “njerëzve të letrave”, “antikomunistëve ” që na kanë sajuar dhe larë trurin përmes propagandës së vazhdueshme.
  Megjithatë PD edhe pse një rrezik të tillë e ka nuhatur dhe mbajtur në një distancë sigurie, duket se është krejt e paaftë ta kontrollojë në të ardhmen me dallgët e madhe historike dhe rrënuese që po i vjen përballë.
  Gjekmarkaj në vetvete është një element sa provincjalist aq edhe mediokër që si individ nuk përbën asnjë lloj rreziku apo interesi, por i përdorur dhe kalëruar me mjeshtëri nga të tjerët, mund të kthehet në një rrezik serioz për interesat e vendit dhe institucioneve tona të brishta, sidomos kur kërkojnë ta servirin si rezistencë antikomuniste, pasardhës të traditës së nacionalistëve, antikomunistëve dhe Fishtës.

  1. e verteta sade says:

   Te lumte K9!
   I ke bere nje analize te shkelqyer PD,Bashes dhe sidomos ketij fashisto provincialit Gjekmarkaj.
   Ketij miu te qenefeve qe jeton neper gjirize dhe pretendon te dale ne krye.
   Te lumte!

  2. Hm Bomba says:

   Hallall K-9nç i ke bo analize kirurgjikale profilit te keti bythqiri qe sa here e lexoj arrij ne konkluzionet qe ke rreshtuar me lart me persosmeri dhe perpikmeri

 10. Do Zoti e dalin nja 10 police si ata qe dolen sot...me strehim politik ne serbi do shofim gjysmen e pd- se says:

  1) Vellai i Xhafes nuk i eshte fshehur drejtesise italiane
  2) Ambasada italiane ka rrefuzuar ti jap vize vellait te Xhafes sa here ky kishte gjykim
  3) Mos harroni sa ne ate kohe vetem me vize mund te udhetoje
  4) SHTETI ITALIAN DENOHET VIT PER VIT NGA STARZBURGU PER MOHIMI TE DREJTAVE TE NJERIUT( sidomos shqiptarve)
  5) Me cfare te drejte rrefuzohet nga ambasada italjane kerkesa per paraqitje ne gjykate?!
  6)Po te mos merreshin shqipot me droge cfare do na ofronte “europa ligjzbatuse”,apo do hanim njeri tjetrin?!
  7) Tallni karin o pdista se kemi edin qe ” s’ do dhune”…e pate se ku vajti gangester ” stresi” sapo pa shkopijt e gomes…haaaa?
  Kur ka baba biçak…fapppp,ne cep!!!

  1. Justinian - Illyrian Emperor says:

   Ka mbi 2,500 shqiptare ne burgje italiane per droge, arme, prostitucion dhe vjedhje she shumica jane plehra te ulta.

   Mos na hap shume barkun me kriminelet shqiptare.

   Dhe nuk eshte fare e vertete qe shteti italian denohet nga strasburgu vit per vit per mohim te drejtash njeriu ndaj shqiptareve.

   Shqiptaret bejne pall ariu neper burgjet italiane dhe biles i kane edhe nen kontroll.

 11. Tiranë says:

  E njëjta supë letrare e lëtyrosur deri në vjellje me lloj lloj simbolizmash, krahasimesh e figura letrare pa hesap e sens mase, politikisht një nul.
  Kërkesa për dorëheqje të ministrit, pas publikimit të dënimit të vëllait të tij për trafik droge, është absolitisht e drejtë dhe politikisht korrekte. Degradimi në intriga me lloj lloj llumi mafjoz, përgjimet, spihunllëqet, sajesat, babalizmat, përmbysje, thyerje kafkash etj janë berishllëqe ordinere dhe garanci që PD nuk ka më shpresë të mbijetojë.
  Aktualisht me një lidership krejtësisht të kompromentuar, të korruptuar, të izoluar dhe të paaftë, PD nuk është më në gjendje të mbrojë një akuzë politike, pa degraduar në llumin e jashtëqitjeve berishiste.
  Kishte të drejtë PDja, por injorante, idiote, fshatarake, hipokrite, kriminale dhe berishiste siç është, ja dha fitoren në tavolinë PSsë.
  Për të gjithë koktulat si Luli apo Gjeka që s kanë kuptuar asgjë, kjo do të thotë se PD me kufomën politike të Sali Berishës në krah dhe peshën e krimeve të tij monstruoze, nuk mund të mbrojë dot asnjë lloj kauze politike, sado e drejtë të jetë ajo.
  Largohuni nga PDja pasi ta reformoni nuk keni koqe dhe duke vazhduar ta mbani si Tok të Xanun, do e varrosni! Lërini reformatorët, qytetarët, studentët dhe intelektualët ta reformojnë, pasi është e vetmja mënyrë që politikisht PDja të bëhet e besueshme përballë të drejtave që trajton!
  Largoheni me të mirë, se tani që njerëzit ju kanë braktisur nuk është çudi tju shporrin dhunshëm dhe përndjekin si qelbësira berishiste!

 12. Zani says:

  Nuk kame nerva ta lexoj deri ne fund kete shkrim. Keta nuke jane analist kjo duhet thene shkurt dhe. Analist eshte ai qe thote qe: kjo Nuke eshte qeveri qe po punone per me te miren e vendit eshte e korruptuar, eshte e lidhur me krimin, ka nje kryeminister qe tallet me komentuset ne iterrnet, pershendet me projekte po ka shume te tjera pa perfunduar, jepe conçesione,per perfitime, nuke e pranon evropa dhe I afrohet turkut etc…. por duhet te thene qe opozita eshte me keqe, duhet ta thoje troç qe perfshirja e Saliut, Bashes,, Palokes, Mulit etc ne opozit i shton jeten Rames. Ashtu si pozita nuke paska nje minister te brendshem te pa implikuar me drogen, po opozita nuk paska te till. Te dy palet kriminel = vuajtje e popullit. Qeverin e rrezone populli , populli nuk ngrihet kur te dy palet jane njesoj dhe analistet jane antar partije .

 13. RROK CUBI says:

  A ti paske qene klluf fare,po pse nuk thoni,qe kjo opozite e sotme me kete perfaqsim politik dhe me analista si puna juaj,pervec neverise ne popull,nuk perfaqson me asgje

 14. Korçari says:

  O Gjekmark Zef Tom Llesh Dod Gjin Prendi; fshati që duket nuk do kallauz e as kllounë si puna jote. E dinim si do të ishte dhe e pamë në të gjitha ekranet televizive se sa “madhështore” ishte ajo mender protestë, ku, veç deputetëve të Pe De-së e të Le She Li-së, merrnin pjesë edhe nja 2000 kamzalinj e bathoristë që i kishte sjellë me hu Mëzati i Kamzës. Xheç harrova, ishin dhe nja 100 rrugeçër të droguar që i kishte sjellë ai Stress tropojani.

 15. nje shqiptar says:

  Ty more “analist” (ku jemi katandisur me keta analiste qe na cane koken cdo darke sidomos ai zheji qe e mban veten si koke e Zeusit por qe eshte nje ko. Kan.) dhe shokeve te tu nuk ju beson askush. Ju nuk kini moral te flisni per moral e ligje dhe nuk ju shqeteson morali te cilin e kerkoni te Rama e Xhafa, ju kini halle te tjera si antishqiptare. Te kishit ju moral e atdhedashuri nuk i sherbenit Saliut e Monikes por ishit distancuar nga ata. Beheni ate pastaj flisni per moral. Ju i sherbeni atyre qe vrane kater te pafajshem ne mes te bulevardit dhe kerkoni moral. Ku eshte morali juaj juaj? Ju nuk ju shqeteson aspak morali.Ju jeni kunder atdheut tuaj o qyqare.

 16. PD says:

  Jashte talebanet nga PDja!

 17. US says:

  Thuaji Sali kermes, te tregohet pak trim, te pakten sa gjysma e Tahirit dhe te dorezohet para drejtesise, pa u fshehur pas brekeve te Stresit!
  Le ta mbylli kete histori si burre shteti qe merr mbi vete pergjegjesine e aksioneve te veta, pa ja lene si frikacak, konseguencat e hakmarrjes te gjakut qe ka derdhur, femijve te tij, se PD iku per lesh

 18. Beni bo says:

  Ku jep mend dhe ky (dru me pre ) Po ne ate proteste sikur maloket e kamzes te kushin ardhur do mbushej sheshi dy fish o ideator .thuaj gjerat sic jane …Pd eshte ne gerhamat e fundit te saja.keshtu po e shef vet ideatori i saje kerma sali sesi po shkermoqet dita dites.

 19. I vetmi racizem qe nuk duhet te ndeshkohet eshte racizmi kunder injorantit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *