FOTOT: Plehra, gurë dhe shkatërrim, ja çfarë la pas protesta e opozitës

Xhama të thyer, fasada të ndotura, rrjeta teli të shkatërruara, lulishte të dëmtuara, flakadanë të djegur, e mbeturina pa fund.

Kjo ishte panorama e asaj që la pas protesta e opozitës në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe ambientin rreth Ministrisë së Brendshme.

Protestuesit kanë goditur në vazhdimësi godinat e institucioneve shtetërore me flakadanë dhe bojë, ndërsa kanë shkatërruar dhe shkelur çdo gjë që u ka dalë para.

Siç shihet edhe nga fotot ata kanë shkatërruar edhe gjithë rrethimin e firmës që po bënë ndërtimin e lulishtes pas monumentit të Skënderbeut, ndërsa platformat e hekurta i kanë përdorur edhe si masë për të goditur policinë dhe për të mësyrë në Ministrinë e Brendshme.

Por edhe kësaj here punëtorët e qytetit kanë qenë në lartësinë e duhur, pasi ndërsa demokratët vijonin protestën e tyre para Ministrisë së Brendshme ata kanë ndërhyrë për të pastruar të gjithë bulevardin dhe itinerarin ku kaloi protesta.

6 komente në “FOTOT: Plehra, gurë dhe shkatërrim, ja çfarë la pas protesta e opozitës”

 1. Flutura says:

  Po plehrat plehra do te lene pas.

 2. kenga qe me mungon says:

  FATUREN GATI, Erjon dhe dergoje ne permbarim qe ti paguajne urgjente demet Lulezimi e Monika. Le te jene edhe para nga Putini, ty te duhen parate per çdemetimin e demit. Ama dergo komision dhe beji dokumentat ne rregull, me foto, video; fundja merr dhe Babalen si deshmimtar ose gazetarin Olldashi apo ate pirivilen e Rinasit, se jane experte te Lulezimit.

 3. nord.al says:

  Keshtu ndodhe gjithmone kur kalojne vandalet.

 4. mateo says:

  “KU SHKEL KEMBA E TURKUT NUK MBIN BAR”!
  “Ku shkel kemba e malokerise pedeiste,nuk ka JETE”!
  Merreni me mend te vijne prap ne pushtet keta hordhite osmane antishqiptare!

 5. raul says:

  Kjo eshte fytyra e aleancës Pd- lesheliqi. . Kjo eshte opozita e Çizmepartickes, e lulke, e Strazos, e Mul garipit, e Edhjet Brahimkarit, e Kejdi dhembecakalles, eFloida shpifarakes, prandaj o popull mendohuni mire ne zgjedhjet e 2021 , 2025, 2029 asnjëherë ne pushtet Baxhella dhe kjo force shkaterruese ,,

 6. Gjeneral Telini says:

  Hordhite , Barbaret greko – serbosllave, i vene flaken tiranes , me ne krye, lul shalengjiturin, mohanen e lesh e lise, babolin, e gjithe shkerdhatatat, si paloqja, mul noka, pdista, xhepistet, e gjithe larot te quajtur demokarrtikas. O Enver Hoxha ku je. Hajde shpetoje, Shqiperine, se katandisen, kokoshi nje thele.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *