VIDEO/ Kryeredaktori i RD-së: Po mbrohesha nga Polcia, më goditën me shkop në kokë (filmimet zbulojnë të vërtetën e “heroit” Kasmi)

“Po mbroheshim nga policia, kur jam goditur në kokë. Kam 10 qepje në kokë”.

Kështu e nis prononcimin e tij për media kryeredaktori i RD, Bledi Kasmi, duke mohuar pamjet filmike të cilat tregojnë që ai nuk ka qenë duke ushtruar detyrën e gazetarit, por po përleshej me policinë.

Kasmi është filmuar teksa shtyn me protestuesit rrjetën e hekurit në drejtim të policisë, me qëllim çarjen e kordonit të forcave të rendit.

Ndërkohë goditjen në kokë e ka marrë nga protestuesit, ashtu siç duket qartazi nga pamjet.

Më poshtë mund të shihni momentin e përplasjes që hedh poshtë akuzat e opozitës. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në “VIDEO/ Kryeredaktori i RD-së: Po mbrohesha nga Polcia, më goditën me shkop në kokë (filmimet zbulojnë të vërtetën e “heroit” Kasmi)”

 1. Sali kerma says:

  Ky kari qe shtyn hekurat, e qe me demek qenka kryredaktor i RD, meritonte nje plumb kokes nga rraca e vet.

  1. Turi says:

   Banditi i PD-se u kap mat se si sulmonte si gangster policine duke i goditur me gardh ne koke policet. Ky nuk mund te jete gazetar. Ky i varfri lufton per buken e gojes se familjes. Perpiqet te behet bandit dhe gangster per te marre nje rritje rroge dhe siguruar perfundimisht poziten e tij ne RD. Ja ka shitur shpirtin parase se qelbur te neo-esadisteve. Pftuuuu genjeshtar. E paskan cuar edhe ne spital qe gjoja na qenka rende. E ka merituar gurin qe hengri ne koke nga shoket e tij. Guri qe ishte nisur per policet perfundoj ne koken e tij. Karma, thone amerikanet, eshte nje bushter. Te kafshon atje ku nuk e pret. Ne kete rast e hengri ne koke per sjelljen e tij jogazetareske.

  2. vk says:

   Qe ky loqja e meritonte nuk ha debat, por qe keta te Temes e dhjesin punen kur thone qe e kane gjuajtur protestuesit eshte per te ardhur keq.
   Ai ka ngrene shkop gome ballit, mos rreni kaq keq

   1. mergim tari says:

    O vari K
    Gazetarleshi thote qe ishte duke raportuar per cfare po ndodhte. Ajo qe shikojme ne video eshte se ai po sulmonte si bishe e eger policine. Edhe nese ai ka marr nje goditje, cfare duhet te bente policia. POLICIA eshte Organ dhune per te ruajtur rendin dhe qetesine publike. POLICIA u sulmua dhe u kunderpergjigj. Une atë polic do ta dekoroja sonte, dhe do ti jepja 10 rroga shtese, pasi nuk lejoji qe bandite e kriminele, rrugace e felliqesira si ata qe sulmuan policine, te na marrin peng shpresen, lirine qetesine, jeten dhe te ardhmen e femijeve tane.

    Te LUMTE DORA VELLA. Mbrojtje ne radhe te pare vehten, nderin tend, te familjes, mbrojtje shoket dhe te gjithe shqiptaret qe besojne se shteti nuk rri duar kryq kur mbi te, mbi ne sulen bishat e ndyra.

  3. mergim tari says:

   O SALI Kerma
   Ça thu o burr i dheut, ça lidhje ka ky me gazetarine. A e pe cfare bente, si kafshe e egjër, si çakall i terbuar. Si KAFSHE E KOPESHTIT ZOOLOGJIK QE KERKON TE SHPERTHEJE HEKURAT E KAFAZIT. Keto Jane cfare e pame te bente, por ç’te te them o plako, e ke degjuar kur flet. Eshte tipik I nje personi qe nuk ka as logjiken me elementare argumentuese; Kur e kam degjuar ne nje program TV, mu krijua pershtypja qe ky person kishte nje cope mishi ne vend te trurit.
   Eshte klasik ne llojin e vet. Nuk ka nevoje per koment, Eshte fytyra e RD, por edhe vete PD.

   KRIJESA te tilla si ky dhe ata qe I mbrojne keta, jane degjenerimi me i madh qe mund ti behet reputacionit te nje partie politike, grupi shoqeror, qofte edhe nje KOPEJE KAFSHESH TE EGRA.

 2. says:

  Të arrestojë Bashën Prokuroria.

 3. Noku says:

  Vet degjenerim. Kush dreqin e publikoi ate video? Se i degjeneroj komplet.

 4. Perjetesisht ballkanas says:

  BABOLJA 2
  Sezoni i ri….me heronjte te rinj.
  A qifshin veten keta bolet e PeDese….

  1. palla says:

   Ketij bre burra dihet me i shkerdhye at kurven qe ka ne shpaj. Nuk po fytyre ma te poshtme.

 5. Shiqere kurva says:

  Bajgat e stanit SHQUP.. nuk ju ndjek e beson me njeri o kellire ordinere e berishajve

 6. Zigur Qarri says:

  Mbaroi pikniku,pa qofte dhe pa birra!Duket qarte,qe B.Kasmin e ka goditur polici.Kur bënë avionin mickonje,
  nuk eshte problem te bëjn edhe policin gurë!Kjo nuk ishte proteste,por shetitje.Proteste ishte ajo e 21 janarit,
  ku u dogjen e demtuan qindra makina,dhe policia u sulmua me gure,shufra hekuri dhe shkopinj.

  1. Luli says:

   Zigur kan vdekur 4 veta atë ditë që të merreshin me vete

  2. ben says:

   tamam mentalitet shpellari qe kryefjale ka dhunen

  3. Maverick says:

   Dhe sipas llogjikës tënde policia duhet të paloste dhe nja 4 protestues me duar në xhepa dhe të plagoste dhjetra të tjerë ndërmjet të cilëve edhe një gazetar, apo jo Zigur?!!! Shiko Zigur, ky Kryeredaktor i RD, jo vetëm që nuk ishte në detyrën e tij të gazetarit e të reporterit dhe aq më pak me duar në xhepa, por përkundrazi, në ballë të protestës dhe super aktiv në perpjekje të sforcuar për të çarë kordonin e policisë. Dhe për ta mbyllur, jo vetëm që Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë duhet të reagojë për veprimet e këtij “gazetari”, por ky duhet të përgjigjet moralisht për edhe për përdhosjen e profesionit të nderuar të gazetarit duke u shfaqur si militant vandal i rëndomtë.

   1. Zigur Qarri says:

    “Maverick”, ajo eshte ironi.Megjithese protesa ishte paqsore,keta
    drogaxhinjt kerkojn ta banalizojn!Kahasoje pak me protesten e 21
    Janarit,ku qendra Tiranes u kthye ne shesh lufte.Qimja dhe trau.
    Perse nuk u denua njeri per vrasjen e kater personave te 21 Janarit?
    Sepse qellimi final i protestes ishte pikerisht qe te perfundonte me
    viktima,si mjeti i vetem per te marre pushtetin,dhe e moren prej tyre,
    prandaj edhe i paguan 2 milion Euro,nderkoh qe 27 viktimat e Gerdecit
    nuk kan marre asnje qindarke.Fatmir Mehdiu eshte fajtori direkt i
    tragjedise se Gerdecit,ndersa Taulant Balla dhe Gramoz Ruçi e marrin
    me vete ne misone dipllomatike!

  4. Labi Vlores says:

   Dhe ne fund u vrane dhe kater vete…pse nuk e thua edhe kete o zigur qarriashtja..apostoli te pwrcellon. ..

 7. monikgopi says:

  …dhe ky surat majmuni proteston me aya fytyre. ptuuuuuu jeni te gjith babale.

 8. Astrit shba says:

  Mashtrim i dukshem,ne rradhe te pare ky nuk e ka mbiemrin kasmi por eka kazmi,keshtu e ka pas i atine kohen e diktatures ka qene sportist i ekipit te Dinamos MPM,sot i biri eshte kryeredaktor .RD ,nuk e di ky se rethimet e vendosura nga institucioni nuk duhen te largohen me dhune ne vidioshihet paster se ky po kerkon te shkatrroj me dhune rrethimin dhe qellimi i tij dhe i turmes ishte per te hyre ne institucion.Nuk e di ky qe eshte dhe gazetar qe ne keto zyra nuk hyhet .me dhune.Ne vend qe te kshillonte turmen per mos perdorim te dhunes ka bere te njejten gje si turme pa nje kauze qe eshte ngritur te protestoj.Aq i ngsrkuar psikollogjikisht ka qene sa ka qene sa nuk ka kshilluar turmen te mos qelloj me gure policine qe eshte aty per te kryer detyren.Kete gure ketij ja ka dhe shoket e tij protestues,qe jane te pasqaruar per ate kan bere

 9. petriti says:

  Gazetar me dinjitet. Po si nuk u vjen fare turp te genjejne e te perpiqen te mashtrojn (se sot nuk mashtrohet kush kollaj) goxha kryeredaktor I gazetes se opozites dhe thote se po mbrohesha nga policia, ne kohen kur policia nuk levizte fare nga vendi e ky haleja perpiqej ti godiste policet qe mbronin postin e tyre. A ju ne fakt doni nje berishe qe ju ve automatikun, por edi rama nuk e ben kete. Jo automatikun por shkopin e gomes kurrizit e kishit hak, qe ta mesoni se institucionet e shteti nuk dhunohen se do ti apo ndonje hale tjeter I ketij vendi.

 10. Gri says:

  Ky tip edhe ne emisione qe e kam pare duket si i papergjegjshem.
  Sot me sulmiin ndaj policise, qe ndoshta mund te jete skenare, me duket i denje per skuadronin 100 te Streces. Apo s’eshte sa nje gar i madh! Sot tregoi qe qenka eddhe i pacipe. Asnje police nuk e qelloi. Bente kot! Shkurt i lindur maskara, tip Alibegu!

 11. SALIU says:

  Bravo policia vertet profesionale dhe e duruar ne perendimin e deshiruar te thyejne brinjet po sulmove policine

 12. Alidemsi 325 says:

  BLEDI RAM KAZMI?????!!!!!!!. …. Ram Kazmi mundes dhe kampion ne mundje per ekipin e Dinamos…..Familja KASMI eshte familje e nderuar Krutane.

 13. Frok Martini says:

  Po zhduku dhe mos dil ne ruge ore lulush shkerdhata se na turperove, hajdute ordiner, Ku je shitur kodosh ,shkaterove te djathten, mos ta pafshim me kure bojen me gjithe plakushin qe te katapultoi me argiten ne ate vend pine.

 14. Berti says:

  SI ESHTE PUNA E KETYRE TE PD QE GENJEJNE E VAZHDIMISHT GENJEJNE PA PIKE TURPI E AS NUK SKUQEN E AS ZVERDHEN NGA I PARI DERI TEK I FUNDIT.
  E PASTAJ HABITEN PERSE POPULLI NUK I DO ….

 15. Pedro i ri says:

  Gazetar ?
  Roje besnike e kazanit PD

 16. Cuku says:

  Nje nga arsyet pse nuk kishte shume protestues ,ishte dhe pjesmarrja e ketij nofull kalit ne proteste,dhe njerzit iken se kishin frike nga ky jashtetokesori

 17. miku says:

  Llum qe te gjithe. Nuk gjen nje person nder keta kelyshe te Putinit qe te thuash ky eshte njeri i ndershem. Te gjithe hale.

 18. ed paloqja says:

  Bledi Kasmi eshte nje idiot.

 19. maximus says:

  e degjova kete mashtruesin kur fliste per 1 tv pro pd-se, c’fare mashtruesi ordiner, po beja foto thoshte, kur me goditen policet, s’ka faj i shkreti se ka pare videon qe eshte filmuar , imagjino se c’fare mund te bejne keta kriminele nqs s’do te kishte kamera ne vendngjarje, kur e dine qe sot edhe nje femije 5 vjec mund te te filmoje, o njerez shikoni me kujdes ne video se si fluturon guri kur perplaset ne kete koke lo**n, policet e gjuajten vertet por jo ne koke sic pretendon ky trapi.

 20. salileshi says:

  TI o shkerdhat sy me sy do te genjesh , u bone dhe ti gomor tirone dobiç , shkon e ben si bir kurve aty sulmon policin dhe na thu po mbrohesha nga policia pler , shko shko se ata te tujet mas shpine sot te gjuajten me gur , neser te gjuajn me plumb se asi alabakesh e mostrash jeni ju i shpikni vet martiret tuj , se njoni tjetrit ja fusni llumi qelbur i kti vendi , mir ta bon po te kishin gjujt me noj tull legen , kur je gazetar me çfar te drejte sulmon policin or alabak ,po nuk ke faj ti beni qef ju kurva se nuk ka shtet ju beni mas qefit e nuk ju thot njeri gje , prandaj behet lepuri luan ke ju te shqupit , policia e shtetit duhet te kerkoj ti hiqet liçenca gazetarit kti idjotit tironc duken debilat e tirones ky esht tipik ,jan idjot qesharak kta.

 21. Gregori.uk says:

  Me 21 janar policia i ngordhi ne dru protestuesit ne fund mu perpara kamerave madje edhe qytetare qe kaluan rastesisht ne ate ore ne bulevard nqse ju kujtohet por askush se permend se ne fund te fundit dru eshte dhe harrohet. Por humbja e jetes nuk harrohet kurre. Ne gjithe boten policia te shkep ne dru kur e kalon cakun por ne asnje rast nuk te merr jeten sado te dhunshem te jene protedtuesit. Qe te japesh urdher te qellohet ne turme kunder popullit besoj se as serbet nuk e kane bere ne demostratat e shqiptareve te kosoves per liri e pavaresi.

 22. ela says:

  ky mut kantasmi sishte ne rolin e gazetarit pon shqyente telat e bashkise,mire ja kan bere,sepse mut kasmi injor

 23. Mario says:

  Pak ta kan bo mor shkerdhat gazetar kur kerkon te rresh pa turp qe po pasqyronje dhe ishe aty si gazetar.Motren kurve gazetar duhet ta kishin qi e ta kishin thy kafken.Shko prap kurve qe ta shkrdhejn plaken motren e grun buce.Shko e denonco sepse me kte qe duket ti aty ishe si bandit e jo si gazetar.

 24. Beni bo says:

  Po ku vete ti o k..ar me ate fytyre qe ke .mund te kishe vene nje preservative ne koke keshtu qe dukeshe tamam si ai miku.Po ti o fytyr mut ishe ne proteste si militant dhe jo si gazetare kete e tregojne dhe pamjet .po ti qenke korra e mashtruesit o krye k..r i Rd .po ju jeni tja u qish nga i pari deri tek i fundit .ju ka braktisur elektorati juaj dhe jeni bere si hijena o anti shqiptare..Ky bolja bente para ne kohen e qoft largut dhe nuk paguanin taksat sot qe ka shtet jan terbuar se asnjeri nuk e blen gazeten e ketij boles se shkruajn vetem shpifje.aq e ke pak o gangster i sales .te ishu un polic do te kisha lene me barre.😆

 25. BRSS says:

  KETE E KE PAK TE SHKERDHEFSHA MOTREN DHE GRUAN FELLIQSIR

 26. sarand says:

  shiko vidjon te youtube ne sekondin e 5 te vidios te ben tulla rikoshet te koka jote o maloke me shkolle po PD e ka per zanat te bej kurban njerzit e vete per nje cik pushtet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *