Ministria e Jashtme jep lajmin e mirë: Belgjika njeh lejet e drejtimit shqiptare

Belgjika njeh lejen e drejtimit të automjetit të lëshuar nga autoritetet shqiptare

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bën të ditur se, për shtetasit shqiptarë që qëndrojnë në Blegjikë më pak se 3 muaj, mund të përdorin lejen shqiptare te drejtimit të automjetit.

Për shtetasit shqiptarë që kanë leje qëndrimi në Belgjikë, duhet të paraqiten në komunë për t’u pajisur me leje drejtimi belge në bazë të lejes shqiptare të drejtimit.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ministria e Jashtme jep lajmin e mirë: Belgjika njeh lejet e drejtimit shqiptare”

  1. says:

    Në prag të negociatave të Serbisë, nxiti deputetin e Parlamentit të Brukselit Ahmet Gjanaj që të protestojë. (humor belg)

  2. Loni says:

    Po me France kur do e beni marreveshjen per konvertimin e patentes se shoferit se edhé Kosova ka vite qe e ka bere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *